Soru : İş Güvenliği Uzmanı Maaşları

Batuhan61

Üye
TÜİSAG Üyesi
osgb den 217 saate 4750 maaş alıyordum işi bıraktım. serbest çalışıyorum 80 saat iş aldım 9000 tl gelirim var. osgb de para kazanamazsınız arkadaşlar
İşverenler için OSGB ler düşük maliyet.Bu bir gerçek.Yeni saatlere göre bu işin bireysel yürüme şansı yok.Akıllı bir işveren uzman,doktor,d.sağlık personeli maaş+sigorta v.b. giderleri karşılamaz.Burada iş uzmanda bitiyor.Benim şahsi fikrim bu işin hakkını veren, kendini yetiştiren ,tecrübe kazanan v.b. uzman gibi uzmanlar hakkettiği parayı er yada geç alır.

tuncay

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Birisi bir konu açsın herkes aldığı maaşı oraya yazsın bakalım ortalama kaç?

Mehmet TİNİN

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Arkadaşlar,
A sınıfı uzman olarak çalışan arkadaşlar,maaş durumu şu an ne seviyelerde?OSGB veya şirketlerde fiyat farkları var mı?Ben A sınıfı uzman olarak işe yeni başlayacağım için bu işin normal fiyatını öğrenmek istiyorum.Bu konuda piyasada çalışan arkadaşlardan bilgi rica ediyorum.Görüştüğüm yerler maaş talebini soruyor.Bu işin taban fiyatını bilirsem ona göre maaş isterim diye düşünüyorum.Teşekkürler.

aragon34

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Arkadaşlar,
A sınıfı uzman olarak çalışan arkadaşlar,maaş durumu şu an ne seviyelerde?OSGB veya şirketlerde fiyat farkları var mı?Ben A sınıfı uzman olarak işe yeni başlayacağım için bu işin normal fiyatını öğrenmek istiyorum.Bu konuda piyasada çalışan arkadaşlardan bilgi rica ediyorum.Görüştüğüm yerler maaş talebini soruyor.Bu işin taban fiyatını bilirsem ona göre maaş isterim diye düşünüyorum.Teşekkürler.
A sınıfıyım, osgb'de 5.500 TL'ye çalışıyorum, maaşımı yükseltmek için arayış içerisindeyim. Size önerim, 6.000 TL'den aşağı çalışmayınız.

Ali Üstün

Paylaşımcı Üye
TÜİSAG Üyesi
B sınıfı uzmanlık belgem var ama uzman değilim bu konuda çünkü yapmıyorum :) sadece fikrimi söylemek istiyorum. Bana göre önce ihtimak-olasılık göz önünde bulundurulur. Eğer o işin olma ihtimali varsa ve olma olasılığı belirlendikten sonra etkisine ve şiddetine bakılır. Sanırım anlatabildim :evet:
Ben hastsnede çalışıyorum. 23 saat için 1.000 tl alıyorum. 3500 e bedava çalışacaksın demektir.. 400 e benim hastaneye gel, riski sen al, 600 de ben üstüne kalan parayı alayım, oturduğum yerden para kazanim..? ne dersin?

Ali Üstün

Paylaşımcı Üye
TÜİSAG Üyesi
özel bir hastanede tam zamanlı B sınıfı isg uzmanı olarak 3500 normal mi sizce ? birde aramızda özel hastanede isg uzmanı olarak çalışan varmı ?
Ben hastsnede çalışıyorum. 23 saat için 1.000 tl alıyorum. 3500 e bedava çalışacaksın demektir.. 400 e benim hastaneye gel, riski sen al, 600 de ben üstüne kalan parayı alayım, oturduğum yerden para kazanim..? ne dersin?

Ali Üstün

Paylaşımcı Üye
TÜİSAG Üyesi
bir osgb ile çalışıyorum aslında.. ama kısmı süreli. önceden hastaneye bağlıydım osgb ye geçtim. 7.000 verecekler.. kavga dövüş kabul ettirdim.. ama araba verelim 6.5 yada 6 olsun dediler.. bişi demedim..
ama şartları var. aylık 20.000 tl lik iş getiricem.. ciro.. net de değil.. fatura kessek bu kadar yeter dediler.. tamam dedim
daha 1 müşteri bağlayamadım.. herkesin igu var. kimse gelmiyor. en yakın tanıdığım şirket sahip yada yöneticilerinin bile.

diğer yandan bir osgb çağırdı.. inşaat işi.. tam zamanlı. 10.000 dedim. çok dediler.. siz kaç veriosunz dedim. sölemediler..
bidaha da aramadılar.. kısmet.. ::ok::8-)

scaloglu

Üye
TÜİSAG Üyesi
2017 diye biliyorum

GEÇİCİ MADDE 4 – (1) (Değişik: 4/4/2015-6645/6 md.) Bu Kanunun 8 inci maddesinde belirtilen çok tehlikeli sınıfta yer alan işyerlerinde (A) sınıfı belgeye sahip iş güvenliği uzmanı görevlendirme yükümlülüğü, 1/1/2018 tarihine kadar (B) sınıfı belgeye sahip iş güvenliği uzmanı görevlendirilmesi; tehlikeli sınıfta yer alan işyerlerinde ise (B) sınıfı belgeye sahip iş güvenliği uzmanı görevlendirme yükümlülüğü, 1/1/2017 tarihine kadar (C) sınıfı belgeye sahip iş güvenliği uzmanı
Tehlikeli sınıfta yer alan işyerlerinde ise (B) sınıfı belgeye sahip iş güvenliği uzmanı görevlendirme yükümlülüğü, 1/1/2017 tarihine kadar (C) sınıfı belgeye sahip iş güvenliği uzmanı görevlendirilmesi kaydıyla yerine getirilmiş sayılır.

Hkn_Erdoğan

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
1100 çalışana bakıyorum- sınıf tehlikeli c sınıfı uzmanım. Kurumsal bir firmada çalıştığım içinde tam zamanlı olarak çalışıyorum, işimden de memnunum, osgb' de çalışmayın, üzerinizden, cahil işten anlamayanlara para kazandırmayın.Kendi yapsın 3 kuruşa o işi.

rdmkk

Üye
TÜİSAG Üyesi
az once bır ınssat fırması aradı deneyımlı c uzmanı arıyorlarmıs. ucret 1750 sonra 2000 olacakmıs. yemek dısında hıcbır artı yok. bayanın konusmasından en az 50 kısı hayır dedıgı bellıydı. merhabadan sonra dogrudan maasa geldı.

, kahvede garsonluk yapsam zaten 1500 tl alacagımı soyledım. hakkımızı yedırmedım!!!!

YFŞ

Paylaşımcı Üye
TÜİSAG Üyesi
hem deneyimli olacak hem de 1.750 tl ücrete tamam diyecek uzman. :) aradığınız uzmana ulaşılamıyor deseydiniz :) güzel cevap vermişsiniz tebrik ederim.

Damla.Duru

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
hem deneyim istiyor hem verdiği maaşa bakın. emeğe saygı olsun birazcık ki inşaat çok tehlikeli sınıfı, en çok kazaların yaşandığı alan
bu alanda birçok sorumluluk alıyoruz neden bu kadar hafife alınıyor anlam veremiyorum

MEHMET AKSAN

Üye
TÜİSAG Üyesi
tüm meslektaşlarıma mrb
Bu işi bu duruma getiren devlettir. Muhasebeci ve sigortacılar osgb acıyorsa bu kanunla maaşlar hep düşük olur.
Osgb açmak için açan gerek ve tüzel kişilikler kişilik niteligi olanlar olmalı. Muhasebeci kendi mükellefflerinin ve sigortacı kendi portfoyünü bu işten para kazanmak için bu iş yerlerini açarsa olacagı bu arkadaşlar bu iş bizim elmizde degil devletin elinde kriter olmazsa kırılır gider. işsizlik hat safada oldugu her ülkede ucuza insanlar çalııyor mecbur. ama şsizlik olmasa kimse çalışmayacagından fiat üst limit olur.bakanlık bu konuda çalışma yapmazsa hep sistem böyle olur. inananın bakamlıgın umrunda olsa soma/ermenek ve nice kazalar sonuçlanırdı. ögle yemegi süresini 10 dakika veren ve ellerinde yemeklerle iş yaptıran iş veren hayvanlar.
salıcakla

Beytullah Aslan

Üye
TÜİSAG Üyesi
ya arkadaşlar az tehlikeli sınıfta 10 dan Az Çalışanı Olan İşyerleri bile iş sağlığı ve güvenliği uzmanı bulundurmamak her ay tekrarlandığında 6,511 TL para cezaı varken bir uzmanın 1.500 TL gibi komik bir rakama çalışması ne kadar doğru ? aldığımız riski mi düşünücez ay sonunu mu düşünücez yoksa her hangi bir işde çalışan adamın uzmandan fazla maaş aldığını mı düşünücez ? osgb ler firmalarla 5-10 bin tl gibi rakamlara anlaşıp uzmanlara fazla süreler yükleyip birde al sana şu kadar az miktar para demesi hak da değil doğruda değil MESLEĞİNİZİ KÜÇÜMSEMEYİN Kİ KÜÇÜMSENECEK EN SON MESLEK lütfen herkes paraya ihtiyacı var tabikide aza kanaat etmeyen çoğu bulamaz lafını hiç bir zaman unutmuycaz ama yaptığımız işin riskli tehlikeli olduğunuda işverenlere yada herkese anlatacağız herkese kolay gelsin.

Beytullah Aslan

Üye
TÜİSAG Üyesi
son olarak hangi osgb eksik iş yapıyorsa bunu ilgili birimlere bildirmek boynumuzun borcu , firmalara gitmeyip haraç toplarcasına para kazanan osgbler inşallah birgün kendilerinden fazlasıyla her anlamda çıkacaktır elbet.

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.