ÇSGB Cevap Veremedi

H. Berkay Yalçın

Paylaşımcı Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
İş Veren
Evet... İşgüzarlık diyorum.

Ali Rıza Erdoğan

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Berkayya bey,
Kurum sanırım örnek teşkil etmemesi için yazılı cevap vermekten çekindi :) Ama açıkçası bende sizin gibi düşünüyorum. A firması işgüzarlık yapıyor. Halbuki B firması bütün belgeleri hazır ve sigortalı bir şekilde duruyor. Bu arada okuduğum kadarıyla bazı arkadaşlar hem şirket sahibi olup hemde çalışan kişileri görmemiş hiç. Arkadaşlar birçok vinç, kepçe gibi dışardan hizmet kiralanan iş makinalarının firma sahibi ve çalışanı kendisi olabiliyor. Buna ek olarak bazı elektrik elektronik firmalarında da aynı durum söz konusu olabiliyor. Bunlar benim direk gördüğüm birebir örneklerdir. O kişi iş yapan olarak o alanda bulunuyorsa, işçidir. Bir kaza olduğunda kendi kendine mi tazminat ödeyecek diye merak eden arkadaşlar belki size komik gelebilir ama evet. Sahip olduğu firma böyle bir ücret ödemeye gücü yok isede iflas beyanında bulunarak kapatmak zorunda kalır. Bağkur sigorta sistemi ne yazık ki bana göre sistemde ki ciddi sıkıntılardan biri. Özelliklede artık bütün firmalar aracı olmaya çalışıp işi taşerondan taşerona aktarırken iş çok ufak işletmelere kadar düşebiliyor ve bu seviyede Bağkur dışında sigortalı olan bulmak nerdeyse imkansız.
Bu tecrübe ve konuyu bizlerle paylaştığınız için teşekkürler
Saygılar

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.