Bakanlığın Yeni Çalışması Hakkında

aqua

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman Adayı (C)
arkadaşlar aldığım bi duyuma göre bakanlık sektörel bir ayrım yapma kararı almış yani kimya fabrikalarında uzman olarak sadece kimya mühendileri ve endüstri mühendisleri çalışabilecek vb.. gibi...

konuyla ilgili bilgisi olan var mı? duyum ne derece doğru?

Onur Gül

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (B)
Kaynak gösterebilirseniz daha iyi olur zannımca.Ortalıkta çok fazla şey dolaşıyor.Önemli olan resmi kanaldan gelen açıklamalardır.

psychotan

Üye
TÜİSAG Üyesi
evet doğru.Ekte bununla ilgili dosya mevcut isteyen inceleyebilir.Yakında yayımlanır.

Ekli dosyalar

• Tehlike Sınıflarına Göre Meslekler.xls
    2.1 MB · Görüntüleme: 1,193

Abdulkadir SARIALTIN

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Şimdi nasıl bir saçmalık ben hidroelektrik santrallerinden 5 yıldır çalışıyorum. Jeoloji mühendisi yazmıyor bakabilir diye... ''Çevre Mühendisi, Elektrik Mühendisi, Elektrik Öğretmeni, Elektrik ve Elektronik Mühendisi, Elektronik Mühendisi, Elektronik ve Haberleşme Mühendisi, Elektronik ve Haberleşme Öğretmeni, Endüstri Mühendisi, Enerji Sİstemleri Mühendisi, Fizik Mühendisi, Hidrojeoloji Mühendisi,İmalat Mühendisi, İnşaat Mühendisi, Mimar, Makine Mühendisi, Nükleer Enerji Mühendisi, Petrol ve Doğalgaz Mühendisi, Tasarım ve İmalat Mühendisi''...

Ben hiç baraj inşaatlarında elektrik öğretmeni, endüstri mühendisi, enerji siteleri, fizik mühendisi, nükleer,tasarım imalat mühendisi v.b çalışan görmedim... Nasıl bizim mesleğimiz geçmiyor... Şimdi o zaman ben bu sektöre bakamıyacakmıyım...

murat2242

Çalışkan Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
Ben c sınıfı fizikçi olarak tersanede çalışamayacakmıyım yani buna göre.Zaten a sınıfı bulamıyoruz bu kısıtlamayla hiç bulunamayacak.

nokia6270

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
bence çok tartışılacak bir liste sıcak haddelemede elektrik müh. var ama elektrik-elektronik müh. yok. Kanalizasyonda benim ne işim var elektronik müh. olarak

Abdulkadir SARIALTIN

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
En komiği kanalizasyon herkesin bakmasını tavsiye ederim.

Caner Gayıp

Çalışkan Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
Fizik bölümü mezunu olarak sadece hastaneler ve uranyum la ilgili şeyler geçiyor böyle bir saçmalık olabilir mi ? o zaman ben niye alayım bu sertifikayı da o kadar para ödeyeyeim.

Ne yani ben simdi 18 mayısa sınavı geçersem isg uzmanı olarak sadece hastanelerdemi çalısabileceğim ?

teknikadam

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
Arkadaşlar yukarıdaki çok fazla eksik ve saçma bilgiler var, ben yapı öğretmeniyim sektörde 10 yıl sigortam var ama inşaat sektörüne bakamıyorum fakat elektrik işlerine baktığımda elektrik öğretmenliği mezunu kendi sektöründe çalışabiliyor, kısacası çok yanlış ve eksik nisan ayını bekleyin derim, bakanlık açıklayacak inş.

mehtap korkmaz

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
4yil hastanede calismis olmama ragmen ben de bu listeye gore hastanede uzman olamiuorum bence bununla ilgili teblig yayinlanmadan bu istisnai durumlari bakanliktan bukdugumuz kisilerin adrslerine mail atmak lazim ben fkarakaya@csgb.gov.tr adresine attim cogunluk ayni sorunu dile getirirse cozulebilir diye dudunuyorum

psychotan

Üye
TÜİSAG Üyesi
Arkadaşlar bu dosyayı benim mailime eski müfettiş bir tanıdığımız forward etti. Fakat şöyle bir durum var : Bu çalışma mevcut ve yeni belgesini alacak olan uzmanların bakabileceği çalışma alanlarıyla alakalı olmayabilir. Büyük ihtimalle 3 yıllık mesleki tecrübeye sahip olan C sınıfı uzmanların A sınıfı olarak bakabileceği yerlerdir. Ben böyle düşünüyorum. Fakat listede sadece çok tehlikeli yerler değil , az tehlikeli yerlerde görünüyor.(Bu da benim tezimi çürütmeye yetiyor maalesef) İlginç bir excel tablosu. Bence kimse kafasına takmasın,çalışmalarınıza devam edin. Herkese kazasız günler dilerim..

Caner Gayıp

Çalışkan Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
Ne olursa olsun Fizik bölüm mezunlarının iş alanını neredeyse tek bir yere kısıtlamıslar. Düzelteceğe de benzemiyorlar. Madem öyle niye böyle bir hak verip milleti umutlandırıyorsunuz kardeşim Anlamam ki. Ben zaten tüzükten kurslardan netteki ve diğer kaynaklardan nerde nasıl davranılması gerektiğini hangi iş yerinde hangi çalısma sahasında neler yapılması nasıl önlem alınması gerektiğini biliyorum öğreniyorum bu sertifikayı alırken. Niye bir daha ayrıstırıyorsunuz ?.

Madem öyle koyun mühendislik fakültelerine ek ders olarak her mühendis okul bitirdiğinde isg seretifikasını da alsın. Bizim gibiler yalandan ümitlenmesin.

Bu işe umut bağlamısdım sıkı çalışıp çok iyi öğrenip iyi işler çıkarmayı en azından bu işde kariyer yapmayı planlamısdım. Bu yüzden en ince detayına kadar öğrenmeye çalısıyor hevesleniyordum.

Saolsunlar yine hayallerimizi yıkdılar. Kapatın su bölümleri baride millet yalandan uğraşmasın.

0306020

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
her pislikten jeoloji müh çıkardı ama kanalizasyona girememi
şiz hayret

igu konya

Çalışkan Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
arkadaşlar bu da çıkarsa benim 2012 kasımda taslaklar hakkında bildirmiş olduğum bütün maddeler çıkmış olacak neredeyse :D
beni takip etmeye devam edin :D
şaka bir yana güzel düşünülmüş eksik uygulama yapılmış bir durum daha:alkış: ... umarım herkese yararlı olur. bir de elektrik elektronik mühendisini pek göremedim bizi dışlamışlar mı ne yapmışlar? neyse nasip artık :k_karışık:

dnzce

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
İş Veren
Şuan için bu denli bir ayrım yapmak zor olur, evet 5 sene sonra falan olabilir böyle bir uygulama, ancak şuan zaten açık var görünüyor, bence haber asparagas..

eslem

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman Adayı (C)
sonraki yıllarda olabilecek bişey bu bence öncelikle şunu yapsınlar tehlike sınıfına bakılmaksızın herkez kendi mesleğinde uzman olarak çalışabilsin abi

volkankim

Çalışkan Üye
TÜİSAG Üyesi
Şimdi nasıl bir saçmalık ben hidroelektrik santrallerinden 5 yıldır çalışıyorum. Jeoloji mühendisi yazmıyor bakabilir diye... ''Çevre Mühendisi, Elektrik Mühendisi, Elektrik Öğretmeni, Elektrik ve Elektronik Mühendisi, Elektronik Mühendisi, Elektronik ve Haberleşme Mühendisi, Elektronik ve Haberleşme Öğretmeni, Endüstri Mühendisi, Enerji Sİstemleri Mühendisi, Fizik Mühendisi, Hidrojeoloji Mühendisi,İmalat Mühendisi, İnşaat Mühendisi, Mimar, Makine Mühendisi, Nükleer Enerji Mühendisi, Petrol ve Doğalgaz Mühendisi, Tasarım ve İmalat Mühendisi''...

Ben hiç baraj inşaatlarında elektrik öğretmeni, endüstri mühendisi, enerji siteleri, fizik mühendisi, nükleer,tasarım imalat mühendisi v.b çalışan görmedim... Nasıl bizim mesleğimiz geçmiyor... Şimdi o zaman ben bu sektöre bakamıyacakmıyım...
bakamaman normal jeoloji mühendisinin kimya fabrikasında ne işi var avrupada ki uygulama böyla yapcak bir şey yok.yok öyle fiyat kırmak.her mühendislik bir değil

volkankim

Çalışkan Üye
TÜİSAG Üyesi
Fizik bölümü mezunu olarak sadece hastaneler ve uranyum la ilgili şeyler geçiyor böyle bir saçmalık olabilir mi ? o zaman ben niye alayım bu sertifikayı da o kadar para ödeyeyeim.

Ne yani ben simdi 18 mayısa sınavı geçersem isg uzmanı olarak sadece hastanelerdemi çalısabileceğim ?
o da bulabilirsen

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.