Soru A Sınıfına Geçenlerin Aylık Kazanç Beklentisi?

Konu, 'Güncel Tartışma Konuları' kısmında mfk321 tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

 1. okan46

  okan46 TÜİSAG Üyesi  abi herkez birşeyler söylüyor ama bence kimse ne istediğinide bilmiyor ne isteyeceğinide maaş konusu sadece işi bilmekle ilişkili değil bir sürü etken var bu etkenleri sıralamak istemem ama şöyle birşey söyleyeyim o OSGB 20 Tl/kişi fiyatına hayatta batmaz helede çalışanların tehlikeli ağırlığı fazlaysa gerçi hepsi çok tehlikeli olsada farketmez saati 100 2 uzman bir hekim toplam kişi sayısı 2170 kişi =43500 tl istediğiniz gibi pay edin ama direk 10000 tl istiyorum xxxx tl istiyorum böyle bir sektör değil zaten zaman emek kazanç dolayısıyla bence sabit bir maaş belirlenmeli kişi kendisine göre ve kişi başı fiyat belirlemeli kişi sayısı maaşın altındada kalsa o maaş alınmalı maaşı aşan kısım içinse kişi başı fiyat devreye girmeli
  örnek kendi adıma 4000 TL maaş (çarpan olarakta çok tehlikeli 15TL/kişi tehlikeli 10 TL/kişi +iş yeri adeti*50 TL) ay sonu hesap yapılır gayette severek çalışırım
  risk konusuna gelince en büyük sorun tecrübesizlik ama bence iş güvenliği uzmanlığı yapmamış olmamız değil yapsak ve kendimizi tecrübeli saysak bile emin olun sektörel bazda olmadıktan sonra boş ben inşaat mühendisiyim ve okadar geniş bir alan ki sırf yıl tecrübesine bakmıyor gerçekten sahada ve farklı alanlarda çalışmış olmak lazım yoksa tecrübe boş düşünsenize 40 yıllık bir inşaat müh. projeci veya hiç baraj inşaatı görmemiş şimdi tecrübeli mi olacak veya OSGB ye ben barajda yapamam mı diyecek ben burda derdi üzüm yemek olmayan bağcı dövmek olan kanunu alt yapısını yapmadan alalacele çıkaranlara kızıyorum ama malasef yapacak bir şey yok daha fazla emek vererek herşeyi para olarak görmeyerek yapmak lazım yani ben ilk ayım da bir iş kazası yaşayacaksam maaşım 50000 olunca yaşamayacak mıyım neyse çok uzattım saygılar


   
 2. Hüseyin KORKMAZ

  Hüseyin KORKMAZ TÜİSAG Üyesi

  Turkiyenin bilinen bir OSGB sinde ise alimlari apan arkadasimin soyledigini aynen yaziyorum. TANESI 5000 DEN 3 YANE A SINIFI ALDIM.

   
 3. İGUcumhur

  İGUcumhur TÜİSAG Üyesi


  allah bereket versin...

     

   
  uğur göçer bu yazıya teşekkür etti.
 4. MNG

  MNG Guest

  Turfanda mı acaba:)

   
 5. MNG

  MNG Guest

  İsmailDEMİR bu yazıya teşekkür etti.
 6. fimrek

  fimrek TÜİSAG Üyesi

  İnanamamış bu fiyata aldığına yorumu da çıkıyor bence. Kendimizi bu kadar alçaltmayalım A sınıfları. kabul etmeyelim bu fiyatları.

   
 7. e-mine

  e-mine TÜİSAG Üyesi

  yeterince riskli iş zaten. bir de merdiven firmalarla riski artırmak mantıklı mı?
   
 8. e-mine

  e-mine TÜİSAG Üyesi

  en düşüğü 10 bin lira alıyor benim bildiklerim.   
 9. MNG

  MNG Guest

  Mine
  Merdiven Firma Nedir:)

     

   
  man utd bu yazıya teşekkür etti.
 10. rtay

  rtay TÜİSAG Üyesi

  Portakal mı alıyor? Ne demek tanesi 5000. Böyle saçma bir düşünce olabilir mi? İsg uzmanı mı satın oluyor? Yoksa isg uzmanıyla iş anlaşması mı yapıyor? Hangisi?   
 11. tusameda

  tusameda TÜİSAG Üyesi

  Kendi adima soyle bir hesap yapiyorum..
  Benim icin bu isi yapmami saglayacak min 8000 TL olsa (ornek)
  Haftada 30 saat calistigimi dusunursek(yari zamanlarin toplami)- Ki bu gunde 6 saat eder. Nerdeyse bir yerde tam zamanli calisiyor gibi.
  Saatlik ucretim : 8000/(30*4) = 66 TL eder.

  Su durumda saatlik ucretimi 65 TL olarak belirlemem gerekir.

  Ote yandan yari zamanli calisacak isem haftada 30 saat calismam cok mumkun degil. Hizmet verdigim firmalarin birbirine yakin olmasi gerekir. (Gunde 6 saat calisicam ya) E bu da ozellikle istanbulda cok mumkun olmadigina gore (malum mesafe trafik vs) su durumda birim fiyati yukseltmem lazim..

  O fiyati verecek isveren de, 3000-5000 TL lerin konusuldugu bu gunlerde verir mi ? O da ayri bir soru..

  Bunun disinda gunde 8 saatten Haftalik 40 saat calisma suresi varken, ve bu aylik 160 saat ederken, 217 saat nasil doldurulur? Haftanin hergunu 7,75 saat calisarak mi?? Bu sekilde calisabilecek var mi gercekten?   
 12. mfk321

  mfk321 TÜİSAG Üyesi

  amma karışık mevzuu oldu bu konu.

   
 13. tolga07

  tolga07 TÜİSAG Üyesi

  süpermiş :)

  Ancak bu tane fiyatı 5000 olan saygı değer uzmanlarımızın bu güne kadar çalıştıkları sektör ve kadroları değerlendirmek lazım. Zira kendi mesleklerinde bu meblağa yakın çalışabilmiş olsalar sanırım bu riski almazlar eğer kendi branşlarında bu parayı kazanıpta bu işi yapıyolarasa..? Söylenecek zaten bir şey yok. Çok tehlikeli iş yerlerinde 10 yıldır çalışan biri olarak demem o ki bu alanda tecrübeye sahip olmadan isg uzmanı olarak gidilecek iş yerlerinde karşılaşılacak durumları göze alsınlar. Çok komik durumlar yaşanabiliyor..!
   
 14. uzman

  uzman TÜİSAG Üyesi

  çalışıyormusunuz bir yerde minee

   
 15. çigdemdemir

  çigdemdemir TÜİSAG Üyesi

  Öncelikle bir düzeltme yapmak istiyorum doktorlar asm'lerde 7000 tl civarı para kazanıyorlar ve olası risklerin dışında riskleri yok, tabi ki İ.H. olarak bir kurum ile anlaşma yaparken de 10.000'in altına inmek istemiyorlar ayrıca mesleklerine değer veriyorlar. Bizler gibi mesleklerini yerlerde süründürmüyorlar ve hepsi aynı düşüncede olduğu için bu konu otomatikman çözülüyor, doğru davranıyorlar.
  Yanlış bizde, bizler sanki elma ağacından diploma toplamış gibi davranıyoruz. Halbuki ISG sertifikası almaya hak kazanmak için bile mühendislik, mimarlık, fizik, kimya, biyoloji bitirmek gerekiyor. yükseltme sınavları için tecrübe isteniyor, bir işyerinde çalışmış olmak, patronla nasıl iletişim kurulur, çalışanla nasıl iletişim kurulur, neler risk olabilir, dökümantasyon nasıl yapılır, dosyalama nasıl yapılır vs. bunların hepsi tecrübe ile sabit. Bunları OSGB'ye ya da işverene sunabilmek gerekiyor.   
  Ali Üstün bu yazıya teşekkür etti.
 16. uzman

  uzman TÜİSAG Üyesi

  haklısın çok doğru söylüyorsun

   
 17. alp_d

  alp_d TÜİSAG Üyesi

  bende A sınıfı uzman oldum öncelikle kendime para sayma makinesi alacam aylık 10000 gibi ücretler için lazım olacak. Şimdi bazı arkadaşlar risk fazla bu paralar normal filan diyorlar ya da diyecekler de piyasa böyle olmayacak. şöyle örnek veriyim bi kere en az 1,5 yıl B sınıfları A ya bakabileceği için OSGB ler önce A ile anlaşmaz B ile işi çözer. ikincisi şu an 10000 olan A sınıfı uzman sayısı şubat ve belki mayıs sınavı ile artacağından bizim insanımız 3000-4000 lirayı iyi para bulduğundan en az 2-3 yıl bu paralardan fazla kazanmayı beklemeyin. bu benim kişisel yorumum inşallah yanılırım...

   
 18. çigdemdemir

  çigdemdemir TÜİSAG Üyesi

  Didem Hanım, katılıyorum size. üretim yapan bir ilaç firmasında çalıştım fakat satış - pazarlama da çok hastane gördüm, iyi gözlemciyimdir. a sınıfı için sınava gidereceğim ancak tabi ki bu işin riskine balıklama atlamayacağım, C'de ya da bilemediniz B'de çalışacağım en azından birkaç yıl ve bence sertifika alan birçok insan da bu bilinçtedir zaten. tecrübesi olmayan arkadaşların inşaatta, maden vs. de çalışacağını hiç sanmıyorum.

   
 19. MNG

  MNG Guest

  Siyaset eskilerinden birisi;
  -"20 yıl sonra Bu günkü Almanya gibi olacağız"
  demişti.Münasebetsizin biri de;
  -Peki Almanya 20 yıl sonra nerede olacak?
  diye münasebetsiz bir soru sordu.
  Dedik ya münasebetsizlik işte:)
  1,5 yıl sonra A,B,C sayıları ne olabilir? Hesaplayabilecek bir uzman var mı acaba?
  Hayaller bir başka bahara desenize:)

   
 20. bimo

  bimo TÜİSAG Üyesi

  hediye paketi yaptırmış mı? :) yoruma bak yahu. birinin o rakama çalıştığına mı yanarsın yoksa onu işe alanın yaptığı yoruma mı yanarsın.

   
Yüklüyor...

Sayfayı PaylaşYandex.Metrica