Tartışma : 2019 Yılında C Sınıfı İş Güvenliği Uzmanlarının Tehlikeli Firmalara Bakamaması

Görkem Güzel

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman Adayı (C)
Rumeli Üni isg tezsiz yüksek lisans eğitimi 30 eylül de bitiyor diye yazmış, Aralıktaki sınava girmek için bitiş süresi uygun mu?

S

snmadl

Guest
ÖSYM: "2019 İSG 1. Dönem Sınavı başvuruları 4-11 Nisan 2019 tarihleri arasında yapılacak olup geç başvuru tarihi 18 Nisan 2019 olarak belirlendi."

Kafam karıştı; başvuruya 14 şubat ya da 24 mart yazan arkadaşlar nedir olay?

Bir de kursla başvuru ile direk başvuru nedir? Kursa gitmeden başvuranlar? Kursa katılmak zorunda olanlar?
upload_2019-2-5_16-5-18.png bu duyuruyu okursan daha doğru bilgi olmuş olur

isaret

Çalışkan Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (C)
Rumeli Üni isg tezsiz yüksek lisans eğitimi 30 eylül de bitiyor diye yazmış, Aralıktaki sınava girmek için bitiş süresi uygun mu?

Geçen sene 7 eylül son tarih yazmışlar...

Öncü Bakır

Çalışkan Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (B)
ben kayıt yaptırdım ve kayıt olurken sordum da evet aralık sınavına yetisiyormus

ozgearch

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman Adayı (C)
Arkadaşlar merhaba,
Sizlere bir sorum olacak. Yardımcı C sınıfı uzmanın imza yetkisi oluyor mu? Yani eğitimler, kurul toplantısı vs. için imza atabiliyor muyuz?

elifelifelif

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (C)
Arkadaşlar merhaba,
Sizlere bir sorum olacak. Yardımcı C sınıfı uzmanın imza yetkisi oluyor mu? Yani eğitimler, kurul toplantısı vs. için imza atabiliyor muyuz?
Bence oluyordur, hiçbir yetkisi olmaz ise atamanın bi anlamı kalmaz, eğitim veremeyip imza atamazsa süs niyetine mi yardımcılık yapacak? Şahsi fikrim tabi. Beynim durdu çünkü ne yapacağımı bilmiyorum. Başka kadro da işime devam ediyorum ben ama B olmalı mıyım yoksa isg hayatımı burda noktalamalı mıyım bilmiyorum::-((:kararsız::düşünceli:

elifelifelif

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (C)
Bilgisi olan var mı:
Hani diyoruz ya C belgesiyle 3 yıl fiili çalışmak gerekiyor diye, burada okudum sanırım bulamadım ama denmiş ki; sigortanın "isg uzmanı" olarak yatıyor olması gerekiyor 2263.04 kodu ile", benim ki diğer görevim olan "laborant olarak başka bir kod" ile yatırılıyor yani yalnızca isg katipte isg uzmanı olarak onaylıyım ve 3 yılı geçtim. Bu yeterli olmaz mı ispat için?

isaret

Çalışkan Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (C)
Bilgisi olan var mı:
Hani diyoruz ya C belgesiyle 3 yıl fiili çalışmak gerekiyor diye, burada okudum sanırım bulamadım ama denmiş ki; sigortanın "isg uzmanı" olarak yatıyor olması gerekiyor 2263.04 kodu ile", benim ki diğer görevim olan "laborant olarak başka bir kod" ile yatırılıyor yani yalnızca isg katipte isg uzmanı olarak onaylıyım ve 3 yılı geçtim. Bu yeterli olmaz mı ispat için?

İSG katip de , kişi kartı bölümünden, gün hesaplama var. orada gün hesaplayın, 1095 günü geçtiyse tamam. ona bakıyorlar... kurumlar oradaki dökümanı istiyor. kişi kartını..

A. Ali Tutar

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (C)
Bilgisi olan var mı:
Hocam burada açıkca yazıyor.

Ekli dosyalar

• Belge.aspx.pdf
    201.7 KB · Görüntüleme: 60

jn6zo

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman Adayı (C)
Bilgisi olan var mı:

İsg katipte 3 yıllık atama varsa yeterli olur.

S

snmadl

Guest
Arkadaşlar merhaba,
bilen varsa bana da söylesin. Yardımcı C'nin sistemde çalışma saati bile gözükmüyor. Bence A nın ayak işlerini yapmak ve A-ile B ye destek adı altında C nin akılları sırasınca mağduriyetini az da olsa azaltıp, C lerin isyanını engellemek.

Eray Zorlu

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (C)
Ocak ayı içerisinde gerçekleştirilen İSG kurulu geçerli olmuyor sanırım. Kurul kararlarını resmileştirmek ya da ortadan kaldırmak konusunda ne yapmalıyız arkadaşlar? Yanlış bir adım sonucunda ihtar puanı uygulanabilir.

Bilgisi olan yok mu?

aragon34

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
bilen varsa bana da söylesin. Yardımcı C'nin sistemde çalışma saati bile gözükmüyor. Bence A nın ayak işlerini yapmak ve A-ile B ye destek adı altında C nin akılları sırasınca mağduriyetini az da olsa azaltıp, C lerin isyanını engellemek.

Bu nasıl bir dil? " A'nın ayak işlerini yapmak" ne kadar kaba bir yaklaşım. A, C'yi bakkala mı gönderiyor, özel işini mi yaptırıyor? İyi bir uzman olmak için öncelikle dili düzeyli ve etkili kullanmak gerekir. Sokak ağzıyla sizi kimse ciddiye almaz, insanların saygısını kazanamazsınız, sürekli hak etmediğiniz saygıyı beklersiniz.

S

snmadl

Guest
Bu nasıl bir dil? " A'nın ayak işlerini yapmak" ne kadar kaba bir yaklaşım. A, C'yi bakkala mı gönderiyor, özel işini mi yaptırıyor? İyi bir uzman olmak için öncelikle dili düzeyli ve etkili kullanmak gerekir. Sokak ağzıyla sizi kimse ciddiye almaz, insanların saygısını kazanamazsınız, sürekli hak etmediğiniz saygıyı beklersiniz.

A' çalışmazken onun yerine tüm işlere yetişmeye çalışmak sanırım her şeyi açıklardı. Benim gözlemlerim bu. Sanırım A'sınız, C'ye destek vermeniz çalışma arkadaşlarınıza daha faydalı olurdu. Ayrıca Dili kişiye göre kullanmak en doğrusu kanaatindeyim. Size söyleyeceklerim sadece bu. İyi çalışmalar.

gizemgoren

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (C)
Herkese merhaba,
Tehlikeli sınıf bir fabrikayız. C sınıfı olduğum için sistemden çıkartıldım. OSBG'den B sınıfı uzman ile çalışılması durumunda yardımcı isg uzmanı olarak (C sınıfı) atamam yapılabiliyor mu? Belgem işler mi?

didem taşel

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
Merhaba Arkadaşlar,
Torba yasada çıkma durumu ile ilgili bir yazı yayınlanmış.Bilginiz var mı?

Öncü Bakır

Çalışkan Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (B)
yaptırıyor valla kendi işletmesinin risk değerlendirmesini,yıllık çalışma programını ,acil durum eylem planını hatta bilgisayarını bile tasittiriyor.bütün a lar değil tabi ama var bunu yaptıranlar.bunlar olmuyormuş gibi üç maymunu oynamanın anlamı yok

elifelifelif

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (C)
Herkese merhaba,
Tehlikeli sınıf bir fabrikayız. C sınıfı olduğum için sistemden çıkartıldım. OSBG'den B sınıfı uzman ile çalışılması durumunda yardımcı isg uzmanı olarak (C sınıfı) atamam yapılabiliyor mu? Belgem işler mi?
Aynı durumdayım. Şirket bir osgb den b sınıfı uzman için fiyat etklifi istedi. 3250tl sundular tanıdık firma diye.
Toplam 300 kişi kadarız, B sınıfı uzmanla anlaşınca zorunluluk yoksa yanına yardımcı C sınıfı uzman atamaz ki şirket iki maaş neden versin patron öyle değil mi?:k_karışık::düşünceli:

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.