Duyuru : Yıllık Faaliyet Raporu İle İlgili Bakanlık Duyurusu

uzmknn

Çalışkan Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (B)
taşıma türünde karayolu vb ile ilgili kısım var. sadece alıcı isek yanı malzemeleri göndermiyor isek, bu kısımları dolduracakmıyız yani biz birşey göndermiyoruz

YASEMIN TERZİ

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Arkadaşlar herkese merhabalar

Aranıza yeni katıldım ve faaliyet raporu hakkında sormak istediklerim var , bana yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.
Ben distributor bşr firmada çalışıyorum ve TMFB 'm Gönderen ve Alıcı üzerine
Faaliyet Raporu girmek istediğimde seçenekler doldurulan paketlenen yüklenen taşınan boşaltılan olarak oysa bunların hiçbiri bana uymuyor! Etiket diye bölüm var , buraya sadece ürünün ADR sınıfını mı yazacağız ?
Varsa herhangi bir doldurulmuş rapor yardımlarınızı rica ediyorum , gerçekten nasıl doldurulacağı konuusnda Bakanlığın bir manuel'i olmasını ummak çok mu hayal ? :(

Şimdiden teşekkürler

Gizem Sunar

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (C)
Arkadaşlar herkese merhabalar

Aranıza yeni katıldım ve faaliyet raporu hakkında sormak istediklerim var , bana yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.
Ben distributor bşr firmada çalışıyorum ve TMFB 'm Gönderen ve Alıcı üzerine
Faaliyet Raporu girmek istediğimde seçenekler doldurulan paketlenen yüklenen taşınan boşaltılan olarak oysa bunların hiçbiri bana uymuyor! Etiket diye bölüm var , buraya sadece ürünün ADR sınıfını mı yazacağız ?
Varsa herhangi bir doldurulmuş rapor yardımlarınızı rica ediyorum , gerçekten nasıl doldurulacağı konuusnda Bakanlığın bir manuel'i olmasını ummak çok mu hayal ? :(

Şimdiden teşekkürler

Merhaba, benzer bir sorun yaşıyorum. Gönderen-Paketleyen-Alıcı'yım ve sadece beyan olarak paketleyen kısmı bana uyuyor. Sadece paketlediklerimi mi gireceğim?

Az önce Tehlikeli Mal Kombine Genel Müdürlüğü'nü aradım. Durumu izah ettim ve orada ne yazıyosa onu yazacaksın dediler. Yani sadece paketleyen kısmı dolduracakmışım. Benim aldığım kimyasallar vs. girilmeyecek anladığım kadarıyla, not kısmına düşebilirsin dedi. Neyi hangi kimyasalı nota yazayım ki? Neyse, öyle dendi işte.

Son düzenleme:

Oktay Büyükkurt

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
Merhaba arkadaşlar. Hastanelerde tıbbi atık başlı başına bir olay, yalnızca göndericiyiz. Tıbbi atığı teslim alan ise belediye. Nasıl bir yıllık faliyet raporu oluşturulabilir. Bu konuda yardımcı olabilirmisiniz?

Gizem Sunar

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (C)
Merhaba arkadaşlar. Hastanelerde tıbbi atık başlı başına bir olay, yalnızca göndericiyiz. Tıbbi atığı teslim alan ise belediye. Nasıl bir yıllık faliyet raporu oluşturulabilir. Bu konuda yardımcı olabilirmisiniz?
Tıbbi atıkları aynı zamanda paketleyensiniz. Paketleyen kısmına yazmanız gerekiyor.

Oktay Büyükkurt

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
Merhaba, benzer bir sorun yaşıyorum. Gönderen-Paketleyen-Alıcı'yım ve sadece beyan olarak paketleyen kısmı bana uyuyor. Sadece paketlediklerimi mi gireceğim?

Az önce Tehlikeli Mal Kombine Genel Müdürlüğü'nü aradım. Durumu izah ettim ve orada ne yazıyosa onu yazacaksın dediler. Yani sadece paketleyen kısmı dolduracakmışım. Benim aldığım kimyasallar vs. girilmeyecek anladığım kadarıyla, not kısmına düşebilirsin dedi. Neyi hangi kimyasalı nota yazayım ki? Neyse, öyle dendi işte.

Tedarikçi firmadan alınan kimyasallara ait msds. bilgi formunun 14. maddesinde adr ye tabi olup olmadığını kontrol edebilirsiniz. Adr ye tabi değilse zaten girilmesine gerek yok. Ayrıca adr ye tabi olsa dahi Un numarasından tabloda özel hükümlerine bakın bazen örneğin etil alkol adr ye tabi olmasına rağmen özel hükmünde küçük paketleme lerde adr ye tabi olmadığı yazar. O yüzden kimyasal maddenin un numarasından tablonun okunması oldukça faydalıdır.

Son düzenleme:

Serkan TUZCU

Üye
TÜİSAG Üyesi

ALICI OLARAK FAALİYET GÖSTERENLER AYNI ZAMANDA BOŞALTAN OLARAKTA FAALİYET KONUSU ALMALILAR. BOŞALTMAYI SİZ YAPMASANIZ DAHİ ALICI-BOŞALTAN BİRLİKTEDİR. FAALİYET RAPORUNDA BOŞALTAN OLARAK TA BİLDİRİMDE BULUNACAKSINIZ.

UĞUR DEDEOĞLU

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
Merhaba arkadaşlar ben akaryakıt istasyonu ile ocak ayında anlaştım. Ancak tanker ile taşıma için anlaşmam var. Çünkü akaryakıt istasyonları 2018 de başlayacak. Neler yapmam gerekiyor. Örneğin 2016 yılı için faaliyet raporu hazırlamam gerekiyor mu. Ve ya benim hazırlamam gerekmiyor ise istasyonun hazırlaması gerekiyor mu. Lütfen bu konularda yardımcı olun.

Oktay Büyükkurt

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
Arkadaşlar ben sağlık kuruluşlarında Tmgd olarak görev yapıyorum. Yapmış olduğumuz hizmet dalı yeni olması nedeni ile bakanlık sitesi üzerinden yıl sonu değerlendirme yaparken yanlış giriş yapmamak için tüm meslektaşlarımız gibi bende mücadele ediyorum.
Ben aynı zamanda A sınıfı iş güvenliği uzmanıyım. Bizlerde iş güvenliği uzmanı olarak ilk iş hayatına girdiğimizde gerçekten inanılmaz saha tecrübesizliği ve evrak eksikliği yaşadık. O zamanlar da TUSİAG bu günde olduğu gibi bize çok yardımcı oldu. Hastahaneler Tmkt konusunda diğer sektörlerden çok farklı. Tıbbi atıklarımız var fakat taşımacılığını belediyeler yapıyor. Radyolojolimiz var Türkiye Atom enerji Kurumunun kontrolünde. Böyle olunca da yıl sonu faaliyet raporunun hangi kısımlarını doldurma konusunda tereddüt e düşüyoruz.

Son düzenleme:

taner yılmaz

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
yıllık faaliyet raporunda akaryakıt(mazot) girerken litre cinsinden miktar ton cinsine mi çevrilecek?
giriş ekranına ton olarak girilecek deniyor. litre ve kg dönüşümü yapılacak mı? her aracın kesafet denen yoğunluğu farklı. hangisini giriyoruz.
kendi aracımızla alıp boşaltıyoruz. doldurn ve boşaltan eşit olacak sanırım..

acil cevap rica ediyorum bilgisi olan varsa.

Gizem Sunar

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (C)
ALICI OLARAK FAALİYET GÖSTERENLER AYNI ZAMANDA BOŞALTAN OLARAKTA FAALİYET KONUSU ALMALILAR. BOŞALTMAYI SİZ YAPMASANIZ DAHİ ALICI-BOŞALTAN BİRLİKTEDİR. FAALİYET RAPORUNDA BOŞALTAN OLARAK TA BİLDİRİMDE BULUNACAKSINIZ.

Faaliyet belgesine başvururken dediğiniz gibi boşaltanı da eklemiştim ve Ankara'daki bölge müdürlüğü başvurumu geri çevirdi ve tek gerekçesi de burada boşaltan da yazıyor siz boşaltan değilsiniz dedi. Oksijen tankımız vs var dediğimde de onu firma yapıyor sizin personeliniz yapmıyor dedi ve boşaltan kısmını çıkartarak tekrar başvurmamı istedi. Haliyle de faaliyet belgemiz sadece alıcı-paketleyen-gönderen oldu. Beyan yapmaya kalktığımızda da sadece paketleyen kısmı çıkıyor. Bu noktada bana belgeyi verirken bu kadar uğraştıran kişiye gidip siz bana bunu yanlış verdiniz mi diyim ne diyim?

Deniz Batuhan

Üye
TÜİSAG Üyesi
arkadaşlar merhaba, yıllık faaliyet raporunda miktar bildirimi yaparken şöyle bir sorunla karşılaştım. Mesela bir ürünü yıl da 450 kg almışız. tona çevirirken sistem 0,45 olarak kabul etmiyor. bu miktarın bildirimini nasıl yapacağım _?? acil cevapp lütfen

Çağatay Carter

Üye
TÜİSAG Üyesi
arkadaşlar merhaba, yıllık faaliyet raporunda miktar bildirimi yaparken şöyle bir sorunla karşılaştım. Mesela bir ürünü yıl da 450 kg almışız. tona çevirirken sistem 0,45 olarak kabul etmiyor. bu miktarın bildirimini nasıl yapacağım _?? acil cevapp lütfen

Benim raporumda da 20kg lık bir ürün gönderimi var , raporda gözüken rakam ise 0,02 ton. Yani olması lazım sende de.

Deniz Batuhan

Üye
TÜİSAG Üyesi
şöyle ki; 25 kg lık ürünümğ söylediğiniz gibi bildirimini yapabildim fakat 450kg vb ürün miktarlarında bu gerçekleşemiyor ? çünkü 0,4 kabul etmiyor.
Benim raporumda da 20kg lık bir ürün gönderimi var , raporda gözüken rakam ise 0,02 ton. Yani olması lazım sende de.

Deniz Batuhan

Üye
TÜİSAG Üyesi
arkadaşlar bir de firmam tehlikeli atık gönderiyor, yükleme işlemi yapmıyor. faaliyet türlerinde de gönderen kısmı yok. bu miktarları yükleyene yazıp mı bakanlığa ileteceğim ???

Oktay Büyükkurt

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
Arkadaşlar bir firmanın bilgilerini girerken ekle butonuna basmadan firmaya gönderdiğim için listede göremiyorum. Bunun için firmanın red etmesinin ardından tekrar mı giriş bilgilerini doldurmam lazım. Bu konuda bilgisi olan arkadaşımız var mı acaba ?

kemal çarık

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (C)
Daha önce sözleşme imzaladığımız ve sözleşmesi biten bir firmanın faaliyet raporu eksikse bunu nasıl düzelticez çünkü faaliyet raporu kısmında sadece sözleşmesi devam eden firmalar gözüküyor ?

Burcu84

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman Adayı (C)
Bir sorum olacak,
Taşımayı ben yapmadığım halde sadece aldığım bir madde için yıllık faaliyet raporunda Taşınan Tehlikeli Maddelerin Taşıma Türüne Göre Toplam Miktarları kısmını doldurmam gerekir mi?

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.