Yeni Uzman

Mustafa ULUSOY

Deneyimli Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
e-devlet değil İSG-KATİP üzerinden sözleşmeniz onaylanıyor. Yani bir nevi uzman olarak o işletmeye atanmış/yetki verilmiş oluyorsunuz. Ama mevzuat çerçevesi içerisinde sözleşmenin içeriğine kimse karışamaz.
OSGB ile yapacağınız sözleşme ise başka bir yere gitmez.

senerji

Paylaşımcı Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (B)
bu gün bir osgb'den teklif aldım 3000 tl aylık.kabul etmedim sadece risk analizi yaparak o kadar kazanıyorum çünkü.belgemi alaı 6 ay oldu yeni uzmanım.gidin osgblerin anlaştığı firmalara iş başvurusu yapın.fiyat düşürerek o osgb yi elimine edin.ben öyle yaptım. ama herkez yapamaz.siz koyun olduktan sonra güden çok olur merak etmeyin.ben burdan osgbde çalışanlara sesleniyorum.koyun olmayın.doktorların uşağı olmayın.Biz uzmanız sorumluluk bizde sektör bizde.
volkan hocam risk analizine imza atıyor musunuz,gerekli mi

senel

Çalışkan Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
9 tane firmaya bakıyorum demişsiniz bunlar küçük işletmelermi yani 50 60 kişilikmi ki toplam 217 saatiniz doluyo yoksa osgb mi onlara yönlendiriyo??

evet küçük işletmeler, toplamda 121 saat görünüyor ama yollarda geçen süre yok..

Selcen ÖZBAY

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
Bildiğim kadarıyla işe başlayan çalışan, yazılı olsun olmasın sözleşmeli olarak başlamış oluyor.Ancak İş Kanunu'nda sözleşmeye bağlı maddeler olduğu için yazılı bir sözleşme yapılması bazı noktalarda netlik kazandırıyor.Bu sebeple işverenler yazılı sözleşme yapmayı tercih edebiliyorlar.
Çoğu firmanın yaptığı yazılı sözleşme ise İş Kanunu'ndaki maddelerin bire bir yazıldığı sözleşmeler.Bana göre (belirsiz süreli ise) bu sözleşmeleri imzalamanın değiştirdiği pek bir şey yok.
Bu yazdıklarım benim anladıklarım, konunun ehli asıl avukatlardır, hatam varsa affola.

Kübra Şentürk

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman Adayı (C)
Selam arkadaşlar bende 4 aylık bir uzman olarak osgb de çalışıyorum, tecrübe kazanmak amacıyla bu yolu seçmiştim ama hiçte öyle olmadı, osgb de tecrübeli hiç kimse yoktu ve tek başıma firmalara gittim, çok fazla firma olduğu için ilk başlarda çok fazla zorlandım, şu an 9 tane firmayla uğraşmaya çalışıyorum ama yeterli olamadığımı düşünüyorum ve bazen uykularım kaçıyor. Osgb de tecrübe kazanacağımı düşünerek çok yanılmışım, kendi çabalarımla bişeyler yapmaya çalıştım. Belki tüm osgb ler aynı olmayabilir ama en düşük ücretle çalıştırmak istiyorlar.

18 Mayıs sınavında başarılı oldun , şuan belgesini bekleyen isg uzmanıyım ...Aynı soru benim aklımdada var ..Osgb mi , tam zamanlı firma mı ? osgb ile başlarsanız ilk sözleşmenizi kısa süreli tutun diyorlar ? en kısa ne kadar olabilir ki ? sizin tavsiyeniz nedir ?

senel

Çalışkan Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
18 Mayıs sınavında başarılı oldun , şuan belgesini bekleyen isg uzmanıyım ...Aynı soru benim aklımdada var ..Osgb mi , tam zamanlı firma mı ? osgb ile başlarsanız ilk sözleşmenizi kısa süreli tutun diyorlar ? en kısa ne kadar olabilir ki ? sizin tavsiyeniz nedir ?

Bizim sözleşmelerimiz yıllıktı ama birkaç ay geçtiğinde işten ayrılan pek çok arkadaşımız oldu, sözleşme formalite gibi ama 6 aylık olabilir gerçi benim 4 ay oldu ve artık 10 tane firmaya dayanmak zor :)

Kübra Şentürk

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman Adayı (C)
Bizim sözleşmelerimiz yıllıktı ama birkaç ay geçtiğinde işten ayrılan pek çok arkadaşımız oldu, sözleşme formalite gibi ama 6 aylık olabilir gerçi benim 4 ay oldu ve artık 10 tane firmaya dayanmak zor :)

bu dört ay içinde istediğiniz tecrübeyi elde edebildiniz mi ? İşin acemiliği çok kötü :) Bana öneriniz ne olur ?

senel

Çalışkan Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
bu dört ay içinde istediğiniz tecrübeyi elde edebildiniz mi ? İşin acemiliği çok kötü :) Bana öneriniz ne olur ?

Kendi kendime sürekli araştırarak bir şeyler öğrenmeye çalıştım, sorun işletmelere istediklerinizi yaptıramamak, insan ilişkileri çok önemli...

fatihkrty

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
Arkadaşlar uzman olarak dikkat etmemiz gereken öncelikli işlerden birisi de "İş sözleşmeleri". Çalışanların iş sözleşmelerinden önce de kendi iş sözleşmelerimize çok dikkat edip özen göstermeliyiz. 1-Sözleşme yapmadan (özellikle) hiç bir uzman ne bir işletmeyle ne de bir OSGB ile çalışmaya başlamamalıdır. 2-Sözleşmeye yazılan ve/veya yazılacak maddeler sizin hayatınızdır. 3- Mümkün olduğunca her iki durumda da "Kısmi Süreli İş sözleşmesi" yapmak en doğrusudur diye düşünüyorum.
mustafa bey bu sözleşmenin yaptırımı ne olabilir bir uzmana örnek verebilirmisiniz.?

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.