Vii. Uluslararası Isg Konferansında Ne Konuşuldu?

Konu, 'Diğer Konular' kısmında Ali Üstün tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

 1. Ali Üstün

  Ali Üstün TÜİSAG Üyesi  http://app.csgb.gov.tr/isggm/oshaturkey/nav.php#ad-image-1

  Merhaba Arkadaşlar,
  Amacıım bu konferansı duyurmak değil. Zaten tarihi geçti. Bu forumda duyrulmuştur sandım ama bulamadım?
  Konuyu açmaktaki amacım konferansta yapılan bir konuşma. İG uzmanlarının bakanlık kadrosuna alınabileceği hakkında.. Zira hepimiz biliyoruz ki maaşlar iş verenden geldiği sürece rahat davranamıyoruz.
  Kadroya alınma nasıl olacak, şartlar nedir ve ne zaman olacak belli değil. Ama bu artık yüksek sesle telafuz edilmeye başlanmış durumda. Konferansta bu konu konuşulurken ıslıklar çığlıklar kızılca kıyamet kopmuş ve meslektaşlarımız tepkisini göstermiştir. Orada olan varmıydı bilmiyorum ama ben başka bir arkadaşımdan duydum paylaşmak istedim. Orada olup yorum yapmak isteyenler olursa herkesin sevineceğine eminim.
  Hepimiz için hayırlı olsun..


   
 2. Egemen_01

  Egemen_01 TÜİSAG Üyesi

  Ben 2006 da C sınıfı belgemi aldım. O günde bu konu konuşuluyordu, bugünde :) sanırım daha da çok konuşulucak bu mevzu...

   
  Ali Üstün bu yazıya teşekkür etti.
 3. trapezuslu

  trapezuslu TÜİSAG Çalışma Birimi TÜİSAG Çalışma Birimi

  Merhaba,
  Sizin mesajınızdan sonra bende konferansa katılan bir arkadaşı aradım. Genel izlenimi "Dükkanı kapatın gidin" şeklinde. Yani iyiye doğru bir eğilim görmemiş. Bu dediğinizi de duymamış. Açıkçası ne görüşüldü bende merak ediyorum. Varsa giden arkadaşlar görüşlerini buradan paylaşmalarını bende rica edeceğim.
  Saygılarımla.

     

   
 4. tamer_dal

  tamer_dal TÜİSAG Üyesi

  Konferansa katılan biri olarak genel anlamda sisteme ekleme yapan veya yeni bir yol çizen bir konferans değildi. bir kaç yabancı konuk haricinde sistemin içinde iş güvenliği işi yapanların bilgisi dışında yeni bir bilgi veren katılımcı yok gibi birşey di. En yararlı olan kısmı diğer iş güvenliği uzmanları ile yaptığımız diyaloglar oldu diyebilirim. sırf bunun için bile katılım yeterli. her sunumda halen kanun maddelerini sıralıyorlar ve zaman kaybettiriyorlar. iş soru cevaba gelince de dolayısılığı ile zaman kalmıyor tabili de. çok verimli değil di kısacası...

   
 5. Ali Üstün

  Ali Üstün TÜİSAG Üyesi

  Valla bende gitmedim.. ama giden arkadaştan duyduğumda, bu konuşulduğunda salon alkıştan yıkılmış?
  birde ingilteredeki sistemde nbahsedilmiş? orada igu lar devlet kadrosundaymış..
  belki bu müfettiş yardımcıları ile kouşulmuş olabilir.. ayrıntıları sorarım tekrar..

  bu arada 2006 senesinde 6331 yoktu.. şimdi var.. değişim olacaktır diye düşünüyorum..
  yoksa ben elimi ayağımı çektim.. artık iş güvenliği ile ilgili hiç birşey yapmıyorum.. bir süre daha yapmayacağım.. benim gibi bir sürü igu olduğunuda biliyorum.. peki o zaman açık kapandı ve fazla igu mu var şu anda? Sanmam.. bence çoğu iş yeri igu çalıştırmıyor. mesele o..

     

   
  ARDIÇ ve Mehmet Uzman bu yazıya teşekkür etti.
 6. Ali Üstün

  Ali Üstün TÜİSAG Üyesi

  Arkadaşlar konferans ta igu larının kadroya alınabileceği konuşulmuş.. giden arkadaşım söyledi..
  ne yazık ki Soma faciasından sonrada igu ların maaşlarıın fon oluşturulup oradan verilmesi konuşuluyor.. ancak bu yeterli değil.
  zira igu ları iş yeri seçmeyecek mi? siz görevinizi tam yaparsanız maaşınızı fondan bile alsanız sizi kovmazlar mı? başka igu alırlar.. bu iş için tek çözüm kadroya almak.. kıdemli igu lardan da denetçi hatta müfettiş olarak da faydalanmaktır.. malum müfettiş sayısı azdır ve denetimler sadece şikayet üzerine yapılmaktadır..

   
Yüklüyor...

Sayfayı PaylaşYandex.Metrica