Risk D. - Veteriner Klinikleri İçin Risk Analizi | TÜİSAG Forum | İSGforum | İSGfrm - İş Sağlığı,Güvenliği,Risk değerlendirme

Risk D. Veteriner Klinikleri İçin Risk Analizi

Konu, 'Hayvan Bakım Hizmetleri Sektöründe İSG Uygulamaları' kısmında sarph35 tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

 1. sarph35

  sarph35 TÜİSAG Üyesi  Herkese iyi günler. Veteriner klinikleri için risk analizi yapmam gerekiyor. Bunlar için bir çalışma yapmış olan yahut fikir verebilecek olan var mıdır?


   
 2. bywarlord

  bywarlord TÜİSAG Üyesi

  eczaneler ile hekimler için verilen risk analizlerini birleştirip veterinere uygun hale getirebilirsin.

   
  sarph35 bu yazıya teşekkür etti.
 3. cordial

  cordial TÜİSAG Üyesi

  sarph35 vteriner klinikleri için çalışma yapabildiniz mi? aynı şekilde benimde bir örneğe ihtiyacım var örenek var mıdır sizde ?
  iyi günler

     

   
 4. bywarlord

  bywarlord TÜİSAG Üyesi

  veteriner için küçük çaplı birşey işinize yarar diye düşündüm

   

  Ekli Dosyalar:

  AAKSOY, serkan1, Serdal DEMİR ve 16 kişi daha buna teşekkür etti.
 5. Sanırım dalga geçmişsiniz :)

     

   
  yasemin28 bu yazıya teşekkür etti.
 6. bywarlord

  bywarlord TÜİSAG Üyesi

  peki siz yardımcı olur musunuz? Sizin yaptığınığızı görelim

   
 7. didem27

  didem27 TÜİSAG Üyesi

  Merhaba benimde veteriner klinikleri için risk değerlendirmesi yapmam gerekiyor ciddi olarak çalışan arkadaşlarımız var mıdır acaba? Ben elimden geldiğince önümüzdeki günlerde hazırladığım raporu sizlerle paylaşmak isterim. Ama acaba yazmadan önce buradan fikir alışverişi yapsak daha iyi olmaz mı?
   
  cordial bu yazıya teşekkür etti.
 8. didem27

  didem27 TÜİSAG Üyesi

  Sevgili arkadaşım bu risk değerlendirme raporu emeğinize sağlık ama veteriner kliniği için uygun olmamış yani benim yorumum bu. Ben şöyle çalışmayı düşüdüm. Kliniğe gittim bölümleri öğrendim. Hasta kabul yeri, muayene odası, tuvalet ,bano, traş odası, pansiyon yeri vs vs... Ve en büyük riskleri düşünndüm.Hasta kabul yerindeki rafların sağlamlığı zeminin kaygan olmaması bilgisayar kullanılan yerin ergonomik olarak incelenmesi, muayene odasının aydınlatılması ve özellikle oradaki ilk yardım malzemelrinin bulunup bulunmadığı, çalışanlarda dahil zoonoz hastalıklara karşı aşılama yapılıp yapılmadığı, hayvan ısırıklarına karşı alınan önlemler var mı yok mu? Röntgen cihazının olduğu odaya kimler girebilir koruyucu kıyafet var mıdır?Dezenfeksiyonda kullanılan maddeler nelerdir insan sağlığı üzerindeki etkileri. Bit pire kene vs için ilaçlama yapılıyor mu koruma açısından.Klinik merdivenli ve müstakil olduğu için merdivenler olabilecek tehlike dışardan yangın merdiveninin olup olmadığı özellikle hasta muayenede eldiven kullanılıp kullanılmadı bulaşıcı kan hastalığına arşı önlem alınıp alınmadığı. Aklıma şu an gelenler bunlar ama bir türlü tam olarak toparlayamadığım.( İşyeri hekiminin sınırlarına çok girmeden) işyerini sigorta sistemi jeneratörünün olup olmadığı ameliyathanede kullanılan ışıklandırmanın ve dezenfeksiyonun kim tarafından yapıldığı bilgilendirilip bilgilendirilmediği umarım size fikir vermiştir.   
  mirages, fatmasena, cordial ve 1 kişi daha buna teşekkür etti.
 9. bywarlord

  bywarlord TÜİSAG Üyesi

  haklısınız didem hanım

     

   
  didem27 bu yazıya teşekkür etti.
 10. cordial

  cordial TÜİSAG Üyesi

  Didem hanım bende risk analizi için çalışmalara başladım. burdan fikir alışverişi yapmak çok iyi olacaktır.   
  didem27 bu yazıya teşekkür etti.
 11. oguz ali

  oguz ali TÜİSAG Üyesi

  Arkadaşlar benimde veteriner için risk analizi hazırlamam gerek fakat bu ortam bir klinik değil, eczane benzeri bir ortam.veteriner alet edevatını alıyor ve kontrol- tedaviyi yerinde yapıyor yani. sizlere sorum şu ki eğer yardımcı olabilirseniz çok sevinirim; ben bu veteriner hekimin risk analizini yaparken dükkan diye tabir ettiğmiz yere eczanelerinkine benzer bir risk analizi yapmam kafi midir? ayrıyeten dışarıya çıktığı işler için hijyen, hayvan hastalıkları vb. durumlar için risk analizine tedbir satırlarıda ekleyebilirim. nasıl olur yada olmalı???   
 12. ngkazak

  ngkazak TÜİSAG Üyesi

  hocam veteriner dışarıya gidip iş yapıyorsa kkd kullanımını vurgulamalısın ayrıca çalışma süre ve mesafelerini vurgulamalısın kullandığı ilaçlardan dolayı meslek hastalığını vurgulamalısın bunları irdelersen bir sonuç çıkar en yakın örnek de hastaneler ve eczanelerde kullandığımız kimyasal biyolojik risk etmenleridir.
  bende bir çalışma yapıyorum bir kaç güne tamamlanır umarım işe yarar ve sağlıklı olur paylaşıcam bitince

   
  oguz ali bu yazıya teşekkür etti.
 13. oguz ali

  oguz ali TÜİSAG Üyesi

  İnşallah iyi olacakdır hocam. Ben hala toparladıklarımı rapora dökemedim.şimdiden çok sağolun.
   
 14. yasemin28

  yasemin28 TÜİSAG Üyesi

  veterinerlik bürosu için bana da risk analizi örneği lazım .elinizde bana yol gösterebilcek bi analiz varmı?

   
 15. didem27

  didem27 TÜİSAG Üyesi

  Ben size diş klinikleri için çsgb nin hazırladığı check listi tavsiye ederim. Birde biyolojik risk etmenlerini okumanızı .
  İyi çalışmalar dilerim.   
 16. yasemin28

  yasemin28 TÜİSAG Üyesi

  baktım didem :) tavsiyen için saol:)

   
 17. iremksk

  iremksk TÜİSAG Üyesi

  Ya arkadaşlar ne kadar ayıp
  bywarlord adlı arkadaş tevazu göstererek risk analizini paylaşmış kaçınız böyle bir risk analizi paylaşımında bulundunuzda bu şekilde ukalaca yorumlar yapabiliyorsunuz.Arkadaşım sonuç olarak başka birinin gördüğü şeyi sen göremezsin senin gördüğünü o göremez çok merak ediyorum Mustafa Ulusoy nasıl hazırlamış bir de kendisi paylaşsın

   
Yüklüyor...

Sayfayı PaylaşYandex.Metrica