Uzaktan Eğitimin (90 Saat) Ne Kadarına Katılmak Gerekiyor?

Konu, 'Yasalar, Tüzükler, Yönetmelikler Hakkında' kısmında bim tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

 1. mssengineer

  mssengineer TÜİSAG Üyesi  Merhaba,

  Ben iş güvenliği kursuna kaydımı yaptırdım. Uzaktan eğitim için sabah 9 akşam 9 da girebilirsiniz dediler. Peki ben çalışan biri olarak akşam 7 de mesaim bitiyor Eve varmam 7.30 yada 8.00 gibi oluyor. 8.00 de derse başlasam saat 9.00 a kadar mı eğitim alacağım. Bana bilgi verir misiniz? Tşk ederim


   
 2. Kadir EGE

  Kadir EGE TÜİSAG Üyesi

  mrblar bende uzakdan egitime basladım ama benim bi türlü zmanım ılerlemıyor okuyorum tek tek acıp beklıyorm ılerlemıyor bana yardımcı olursanız sewınırım

   
 3. ahmet_sedat

  ahmet_sedat TÜİSAG Üyesi

  arkadaşlar uzaktan eğitiminsüre olarak ne kadar tamamlandığını nerden görüyoruz acaba?

     

   
 4. ufatihhh

  ufatihhh TÜİSAG Üyesi

  mrb arkadslr internet egitminin bn 40 saatini tamamlayabildim sadce 15 indede son tamamini tmamlayamacagim kesin bu taktirde ne gibi sonclar olur blgisi olan caveplayablrmi

   
 5. ufatihhh

  ufatihhh TÜİSAG Üyesi     

   
 6. özgürcebe

  özgürcebe TÜİSAG Üyesi

  aytuğ bey uzaktan eğitim için saat sınırlaması varmı yoksa istediğimiz saatler içinde girebilirmiyiz cevabınız için şimdiden teşekkürler

   
 7. kadriye3410

  kadriye3410 TÜİSAG Üyesi

  uzaktan eğitim bakanlık tarafından takip edildiği için tamamlamak zorundasınız dendi bize. yüzyüze eğitimde imza atarsınız bir şekilde tamamlamış görünürsünüz.
   
  A. Aytuğ KADIOĞLU bu yazıya teşekkür etti.
 8. A. Aytuğ KADIOĞLU

  A. Aytuğ KADIOĞLU TÜİSAG Üyesi  Uzaktan eğitimde bazı yayınlar paket şeklindedir, dilediğiniz zaman bağlanabilirsiniz. Bazı yayınlar canlı bağlantı olacaktır, size verilen saatte bağlanmanız gerekir. Bunu kurs merkezi ile görüşünüz.

  Uzaktan eğitimle yüz yüze eğitimde konular aynıdır. Fakat yine de, lütfen, bütün derslere eksiksiz katılın. Zaten mevcut ders saatleri iş güvenliğini yeterince anlatmak içim yeterli değil. Bir iş güvenliği uzmanının tek bir konuda eksik kalması bile bir işçinin sağlığına mal olabilir. Bunu kesinlikle unutmayınız.   
 9. washburn_x

  washburn_x TÜİSAG Üyesi

  merhabalar,

  bende c sınıfı iş güvenliği uzmanlığı için özel bir kursa başladım. Şu anda uzaktan eğitim aşamasındayım. Malumunuz üzere bir çok konu test dinleme video ve slayt var konular içerisinde. Fakat ne kadar çalışmak istenilse de bir miktarı kaçırıyoruz yada konuyu tam yetiştiremeden yarım yamalak resmiyette gözüksün diye bitiriyoruz. sınav için uzaktan eğitimin önemi nedir?

  Benim düşünceme göre şimdilik ana başlıklar altında konulara göz gezdirip dinlemeleri tamamlamaya çalışıp( tabi diğer bölümleride resmiyette gözükmesi için başka metotlarla tamamlayıp) yüz yüze eğitimin tüm derslerine katılarak oradan edinilen bilgi ipuçları hangi konuların daha baskın olduğu gibi konuları öğrendikten sonra sınava yönelik test dinleme ve slaytlara çalışmak mantıklı olabilirmi? şuanda ne kadar çalışsam bile eksik bir şeyler kalıyor ve uzaktan eğitim bitiminde hepsini bitiremeyeceğimi de biliyorum. Bu konu hakkında düşünceleriniz nelerdir? Örneğin; uzaktan eğitimde çok fazla katılmayan dersleri takip etmeyen fakat zorunlu süreyi tamamlamış bir kişi yüz yüze eğitimle ve daha sonrasında sınava kadar olan 45 günlük sürede çalışarak ne kadar başarılı olabilir.

     

   
 10. kadriye3410

  kadriye3410 TÜİSAG Üyesi

  ben uzaktan eğitimde çoğu konulara tam anlamıyla çalıştım. yüzyüze eğitimde tekrar aynı şeyleri görünce kalıcı oldu. çoğu kişi konulara bakmamış bile. ben çok faydasını gördüm ve tavsiye de ederim.   
 11. bio.bio

  bio.bio TÜİSAG Üyesi

  Arkadaşlar uzaktan eğitimde bir günde 6 saatten fazla sistemde durabilir miyiz? Gün bazında kaç saat girildiğinin bir önemi var mı? Yoksa yüz yüze eğitime kadar 90 saati 15 gün içinde istediğimiz gibi tamamlayabilir miyiz?   
 12. Derya Derya

  Derya Derya TÜİSAG Üyesi

  Merhabalar sonuç odaklı mühendisimiz :) bir sorum olacaktı. Ben 90 saati tamamladım ancak son testleri çözmeden sadece süresini doldurarak tamamladım. Yani 10 dk süre doldu ancak testi yapmadım. Bu durumda sistem 90 saate tamamlamış gösterdi. Ama derslerin bazıları tamamlanmamış görünüyor. Mühim olan sadece süre midir yoksa süresini doldurduğumuz testleri cevaplamış olmak zorunda mıyız? Şimdiden teşekkürler.

   
 13. kadriye3410

  kadriye3410 TÜİSAG Üyesi

  istediğin kadar kalabilirsin kardeşim o konuda sıkıntı yok. istersen 3 günde 90 saati tamamla ama yeterki tammamla :)
   
  bio.bio bu yazıya teşekkür etti.
 14. fatihkrty

  fatihkrty TÜİSAG Üyesi

  toplam eğitimin % 10 devamsızlık hakkı var uzaktan eğitim ve örgün eğitim ikisi için.

   
  bio.bio bu yazıya teşekkür etti.
 15. ayvaz6861

  ayvaz6861 TÜİSAG Üyesi

  benim dersler tamamlanma oranı yüzde 90 ama saat daha 30 saat olmuş doksan saat dolmasına imkan yok hakkım yandı mı yani:(   
 16. ayvaz6861

  ayvaz6861 TÜİSAG Üyesi

  benim dersler tamamlanma oranı yüzde 90 ama saat daha 30 saat olmuş doksan saat dolmasına imkan yok hakkım yandı mı yani:(

   
 17. Yeliz Başaran

  Yeliz Başaran TÜİSAG Üyesi

  ya bunun kolay yolu var mı ? program, bir iki sekmede birkaç dersi izleme. bana yatarken aç ve uyu demeyin zira sıfırlıyor. iki üç sekme dediler oda sıfırladı kendini. kolay yolu bulan lütfen paylaşsın.

   
 18. ayhanabi

  ayhanabi TÜİSAG Üyesi

  kolay yol önerim şu olacak :
  uzaktan eğitimde 90 saati sizin yerinize ben izlerim tabii ücreti mukabilinde. (en gec 5 gün içinde 90 saati doldurma garantisi veriyorum)

   
Yüklüyor...

Sayfayı PaylaşYandex.Metrica