Uzaktan Eğitimin (90 Saat) Ne Kadarına Katılmak Gerekiyor?

Konu, 'Yasalar, Tüzükler, Yönetmelikler Hakkında' kısmında bim tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

 1. bim

  bim Guest  Arkadaşlar 90 saatlik uzaktan eğitimin ne kadarlık süresine katılma şartı var, bilgisi olan ilgili yönetmelik veya mevzuaata göre cevaplarsa sevinirim.


   
 2. A. Aytuğ KADIOĞLU

  A. Aytuğ KADIOĞLU TÜİSAG Üyesi

  %10 diye hatırlıyorum fakat eğitimin %100 üne katılmak bile yetersiz kalırken devamsızlığı düşünmeyi tavsiye etmem.

   
 3. Onur ATALAY

  Onur ATALAY TÜİSAG Üyesi

  %90 nına katılmanız gerekiyor. stajında tamamına katılmak zorundasınız.

     

   
 4. bim

  bim Guest

  hepsine katılmak istiyorum fakat 90 saati tamamlamak için yüz yüze eğitime kadar 15 gün süre günde 6 saat tamamlamam gerekiyor. yoğun iş temposunda çalıştığım için nasıl olacak bilemiyorum. yani örneğin 80 saati tamamlasam yüz yüze eğitim esnasında kalanı tamamlasam olur mu acaba?

   
 5. Onur ATALAY

  Onur ATALAY TÜİSAG Üyesi

  bunu kursunuzla konuşursanız daha faydalı olur.

     

   
 6. bim

  bim Guest

  teşekkürler, yarın soracağım.

   
 7. Onur ATALAY

  Onur ATALAY TÜİSAG Üyesi

  rica ederim. en sağlıklı yöntem bu kanımca.
   
 8. A. Aytuğ KADIOĞLU

  A. Aytuğ KADIOĞLU TÜİSAG Üyesi

  uzaktan eğitimle yüz yüze eğitim birbirinin devamı şeklindedir ve bazı dersleri istediğiniz saatte alabiliyor olmanız lazım. kursunuzun bu hizmeti verdiğinden emin olun tabi ki.

  bazı kurslara hiç gitmeden gitmiş gibi kayıt yapanlar var. iş temponuzu bilemem ama 1 saat bile kaçırmayın derim.   
 9. charlesdexter

  charlesdexter TÜİSAG Üyesi

  şu şekilde çözebilirsin

  Daha sınava 6 ay var Bir kur 2 ay civarı sürmekte Yani dersanen 3 kur daha açacak. Alamadığın dersleri dersanen ile konuşup diğer kurlarda alabilirsin

     

   
 10. bim

  bim Guest

  hoca şöyle bir şey söyledi, uzaktan eğitimi 90 saati yüz yüze eğitime kadar tamamlamayan yüz yüze eğitime alınmayacak, hakkını kaybedecek dedi. bu genel bir uygulama mıdır yoksa kendine has birşey mi? 90 saati 15 güne kasmanın ne anlamı var anlayamadım.   
 11. Murat KOÇAK

  Murat KOÇAK TÜİSAG Üyesi

  sevgili bim,
  bende uzaktan eğitim alan biriyim. Bana söylenen 90 saatin 90 ına girmek ve bu eğitimlerin ders sonu eğitimlerinden %70 puan almak
  adaylar 180 saatlik teorik eğitimin 90 saatlik uzaktan eğitim bölümünü (15 gün) önce tamamlayacak. Bunun için benim gittiğim kurs biraz hassas şöyle ki: (90 saati) tamamlamanız gerekmektedir. Burada saat kavramı ders saati anlamındadır ve 45 dakikalık süreyi ifade eder. " 90 ders saati, 9 saati canlı dersler olarak yapılacağı için 81 saate düşmektedir. 81x45= 3645 dakika yani yaklaşık 61 saat yapmaktadır. Uzaktan eğitim tamamlandığında toplam süreniz 61 saatin altında olmamalıdır. Diğer bir deyişle sistemde bu kadar süre aktif olarak bulunmanız gerekmektedir. Fakat sistemde ders dışında bulunan alanlarda (forum, ilave kaynaklar, anketler, mesajlar vb. alanlar) geçireceğiniz sürede bu sürenin içinde olduğu için ileride Bakanlık tarafından yapılabilecek farklı yorumlarla karşılaşmamak için bu süreyi elinizden geldiği kadar yüksek tutmaya çalışın."
  ,
  diyor benim kursum... buna göre bence asıl olan Canlı dersleri takip etmeniz... ve 90 saati sistemde geçirmeniz... Ben daha 15 ders bitirdim. ve sistemde geçen süre 95 saat o yüzden endişe olmasın ...sadece ders sonundaki testlerden yüksek puan alamya bakın 8hepsinin sonunda ortalama %70 üzeri olsun)   
 12. Onur ATALAY

  Onur ATALAY TÜİSAG Üyesi

  hepsinin %70 üzerinde olmasına gerek yok arkadaşlar benim 65 filandı. ben kursa özellikle sormuştum bunu önemli olan sınavdan 70 puan almak o testler hazırlık sadece

   
  nesibe taş gündoğdu bu yazıya teşekkür etti.
 13. bim

  bim Guest

  90/15= günde 6 saat bir de buna hazırlık aşaması, döküman okuma, video izleme, test çözme vs. bütün işimizi gücümüzü bırakacağız buna bakacağız. mantıklı bir öğretim şekli olmadığını düşünüyorum. böyle bir kural varsa mecburen yerine getirmekten de başka bir şansımız yok.
   
  Serhat Durmuş bu yazıya teşekkür etti.
 14. Onur ATALAY

  Onur ATALAY TÜİSAG Üyesi

  bunu yapmanıza gerek yok en azından ben öyle yapmamıştım önemli olan saati doldurmak ilk aşamada ve sistem şuna izin veriyordu bizde yarım saatte bir tıklıyordum ben saat işliyordu testleri filan daha sonra çözersiniz sınava kadar.

   
 15. bim

  bim Guest

  şimdi öyle bir sistem yapmışlar ki, derse tıklıyorsunuz süre başlıyor, önce ön test çözülecek, bu çözülmeden video ve dökümanlara bakamıyorsunuz (hiçbirşey bilmeden ön test neden yaptırılır bu da ayrı bir mantıksızlık) sonra videoları izleyip dökümanlara okuyup ardından son test'i bitirmenize müteakip ders tamamlanmış oluyor.

  sizin ki gibi bir teknik geliştirmekte fayda var :)   
 16. Onur ATALAY

  Onur ATALAY TÜİSAG Üyesi

  ders tamamlamak farklı bir şey süreyi tamamlamak başka bir şey ben süreyi tamamlama kısmını belirtmiştim. Testleri ise ben sınavdan 10 gün önce çözmeye başladım.

   
 17. bim

  bim Guest

  anlamadığım nokta şu; süreyi başlat bitime az kala ara ver, hiçbirşey yapmadan süre dolmuş olur, bu kabul görür mü?

   
 18. s.aksu

  s.aksu TÜİSAG Üyesi

  bence hepsine katılmalısınız. fakat 81 saat zorunlu

   
  Aytuğ bu yazıya teşekkür etti.
 19. Onur ATALAY

  Onur ATALAY TÜİSAG Üyesi

  ben o şekilde yapmıştım sıkıntı yaşamadım, kursla görüşmek sanırım en faydalısı.

   
 20. A. Aytuğ KADIOĞLU

  A. Aytuğ KADIOĞLU TÜİSAG Üyesi

  arkadaşlar neden dersten kaçmayı kar görüyorsunuz? bunları okuyunca çok üzülüyorum. herkesin işi gücü var fakat bir şekilde zaman ayırmak zorundasınız buna. dünyanın parasını ödeyeceksiniz, ileride mesleğiniz olacak, hala 3 saat az gitmenin yollarını araştırıyorsunuz. biz işçilerimize iş güvenliği kültürünü öğretmeye çalışıyoruz fakat anlaşılan o ki eğitim seviyesi lisans düzeyinde olanlarımız bu bilinçte değil ne yazık ki....

   
  özgürcebe, Murat KOÇAK ve ozdence bu yazıya teşekkür etti.
Yüklüyor...

Sayfayı PaylaşÜyelerimiz bu sayfayı aşağıdaki aramalarla bulmuştur :

 1. isg uzaktan eğitim videolarını.ne zamana kadar izlemem gerekir

Yandex.Metrica