Duyuru : Tehlikeli Madde Güvenlik Danışmanı Eğitici Sınavı (07.11.2015) Duyurusu

boğaç

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman Adayı (C)
Arkadaşlar bende 3 ekimde 85 aldım 65 dil puanim yok e devletten basvuru yaptım aday numarası verdi tahakkuk oluştu dedi nasıl iş bu anlamadım
Tahakkuk oluşması demek, başvuru için para yaptırabilirsiniz demek. Yani sizin şartları taşıyıp tanımadığınızı bilemez... Onu siz bileceksiniz. Bütün sınavlarda başvuru yaparken bir uyarı yazarlar; ödenen para iade edilmez diye. Bu gibi durumlar için geçerlidir bu cümle. Şartları taşımıyorsanız boş yere ödeme yapmayın.

akadirguleroglu

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Teşekkür ederim cevaplarınız için 50 TL yı yatırdım sınav giriş belgeside yayınlanırsa sınava giricem ilerde belki sistem değişir dil yeterliligi için baska bir şart koyarlar.

Alper Ceylan

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
4 gun sonra sınav var. Ben hala sınav giriş belgesini göremiyorum. Bir gelişme var mı bu konuda?

akadirguleroglu

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Benimki e devlette gorunuyor su anda.

Mehmet Y.

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Bende sinav giris belgemi goremiyorum.belge harcini yatirmadigimdan olabir mi. Gorebilen bilgi verirse iyi olur.
Belge harcından kastınız sınav giriş ücreti olan 50 tl. ise göremezsiniz.Yok TMGD sertifikası için gerekli 571 tl. ise bu ücretin eğitici sınavı ile alakası yok.

Alper Ceylan

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
Bugün itibariyle sınav giriş belgesi alabiliyoruz.

bülent tınaz

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
arkadaşlar daha önce tmgd sınavına girmiş 70 ve üzeri puan almış arkadaşlar girecekleri eğitmen sınavından minumum 80 puan alması gerekmektedir ve sınav tarihinden önce yds ,den 65 ve üzeri puan almış olması gerekiyor . şunuda eklemek isterim extra eğitmen eğitimi almadan girelebilecek son sınavdır .

Mehmet Y.

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Umarım son yapılan sınava yakın olur ama zannetmiyorum son sınava yakın olacağını çünkü çok basitti 3 Ekim 2015 sınavı.

Bence Eğitim kurumları soru şekillerini, hangi soruda neye dikkat edeceklerini, kitaplarını doğru isaretlemeyi öğrendiler ve adayları da bu şekilde yonlendirdiler.Ayrıca bu sınavda geçmiş sınavlardan oldukça fazla soru çıkması ve bu soruları gerek kursta gerek forumda bir çok adayın sınavdan once çözmüş olması sınavda neredeyse kitaba bakmadan işaretlenmesine ve sınavı çok önceden bitirmesini sağladı.Bu maça 2-0 önde başlamaya benziyor.Daha önce sınava girenlerin ellerinde böyle bir soru havuzu olmaması ve sınavda nerelerden soru gelebileceğini kestirememeleri onlar için sınavı zor hale getirdi ve başarı oranını düşürdü.
Bakanlık soru bankasını genisletmedigi ve önceki sınavlarda çıkan soruları sorduğu sürece TMGD sınavı hep kolay olacaktır.
Bu sebeple sınavın zorluğu bakanlığın soru bankasını ve soru çeşidini genişlemesine bağlıdır diye düşünüyorum.
Bir diğer husus sınavın test olması avantaj.Çünkü klasik sınava göre daha az şaibeye açık olur.

Son düzenleme:

Enis Aksu

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
İstanbul'dan bu akşam Ankara'ya eğitici sınavına gideceğim. Benimle gelmek isteyenler mesaj atsın... Özel araçla gideceğim...

Tayfun Adatepe

Üye
TÜİSAG Üyesi
Geçmiş olsun herkese :)

emrah12

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
İstanbul'dan bu akşam Ankara'ya eğitici sınavına gideceğim. Benimle gelmek isteyenler mesaj atsın... Özel araçla gideceğim...
Arkadaslar bana göre sınav çok zordu. 200 kişi girse yüzde 5 başarı çıkar bence, 10 kişi eğitmen olur gibi gözüküyor. Saygilar

soydantse

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman Adayı (C)
Sinava 240 kisinin girdigini soyledi gozetmen. Bence gecekten zor bir sinavdi ve yipraticiydi. Sorulari hatirlayan varsa paylasalim. Garip bir kimyasal vardi bidonla tasimayi soruyordu sinav sonu baktim 60 litreymis.

Buggy Bidu

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Sinava 240 kisinin girdigini soyledi gozetmen. Bence gecekten zor bir sinavdi ve yipraticiydi. Sorulari hatirlayan varsa paylasalim. Garip bir kimyasal vardi bidonla tasimayi soruyordu sinav sonu baktim 60 litreymis.

Referans verebilir misiniz?

Murat Kocabay

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
10800/1200 sorusunu ne yaptınız?

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.