Duyuru : Tehlikeli Madde Güvenlik Danışmanı Eğitici Sınavı (07.11.2015) Duyurusu

Mehmet turkdogan

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Emin misiniz? Ben daha önceki sınavlardan 80 ve üzeri alanların eğitmen olmak için direk başvurabileceklerine dair bir ibare göremedim de.
ben 85 aldım bu sınavdan kurs hocasıyla görüştüm dil şartını sağlıyorsanız 7 kasım'da ki sınava girip ondan da 80 üzeri alınması lazımmış.

Tayfun Adatepe

Üye
TÜİSAG Üyesi
Emin misiniz? Ben daha önceki sınavlardan 80 ve üzeri alanların eğitmen olmak için direk başvurabileceklerine dair bir ibare göremedim de.
7 Kasımda girip 80 alırsan eğitmensin.Kontenjan sınırı da koymamışlar.

Mithat Kutluay

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (B)
7 Kasımda girip 80 alırsan eğitmensin.Kontenjan sınırı da koymamışlar.
Ben de öyle anladım zaten duyuruyu da alıntıladığım arkadaş farklı bir şey diyordu. Yani ben 87.5 aldım bu durumda kasımdaki sınava gerek kalmadan eğitmen olmaya hakkım var gibi bir anlam çıktı onun mesajında.

MURAT ÇAPANOĞLU

Üye
TÜİSAG Üyesi
Ben de öyle anladım zaten duyuruyu da alıntıladığım arkadaş farklı bir şey diyordu. Yani ben 87.5 aldım bu durumda kasımdaki sınava gerek kalmadan eğitmen olmaya hakkım var gibi bir anlam çıktı onun mesajında.
Bakanlık daha önce TMGD ve TMGDE için aynı sınavı yaptı,70 ustu alan TMGD 80 üstü alıp önce veya sonra YDS 65 (veya eşdeğer) alan Eğitmen oluyordu.Şimdi eğitmen sınavını ayrı yapıyor.Önce TMGD olma şartı koşmuş ve ingilizce yi de eğitmen sınavından önceye çekmişler.Tanıdıkları bildiklerine verecekler. Çünkü eğitmenliği açıkladılar ve son Eyds şansı vardı oda zaten 14:00 da açıldı 14:01 de kontejan doludur dedi. Türkiye düzeni.

Mithat Kutluay

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (B)
Bakanlık daha önce TMGD ve TMGDE için aynı sınavı yaptı,70 ustu alan TMGD 80 üstü alıp önce veya sonra YDS 65 (veya eşdeğer) alan Eğitmen oluyordu.Şimdi eğitmen sınavını ayrı yapıyor.Önce TMGD olma şartı koşmuş ve ingilizce yi de eğitmen sınavından önceye çekmişler.Tanıdıkları bildiklerine verecekler. Çünkü eğitmenliği açıkladılar ve son Eyds şansı vardı oda zaten 14:00 da açıldı 14:01 de kontejan doludur dedi. Türkiye düzeni.
İtiraz şansımız var mı dersin? Haksız rekabet gibi bir şey oluyor bu.

Deniz İnan

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (C)
İtiraz şansımız var mı dersin? Haksız rekabet gibi bir şey oluyor bu.
İtiraz edilmeli bence de çünkü daha önce bakanlık sınav yapmadı ve 80 üstü alanlara hak verildi öncesinde veya sonrasında YDS den 65 alan oluyordu eğitmen eYDS de arkadaşların dediği gibi 14:00 de başlıyor 14:01 de doluyor yakalayamıyorsunuz. Ama YDS eşdeğerlikli sınavlar var onlara bakılabilir. Ama haksızlık oluyor bu YDS nin sınavdan önce alınma şartının olması. Konunun altına ilk yaptığım yorumda da söyledim o zaman şartları ' YDS den 65 alan, tmgd sertifikasına sahip veya tmgd olmaya hak kazanmış adaylar eğitici sınavına girebilirler' diye yazabilirlerdi.

emrah12

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
İtiraz edilmeli bence de çünkü daha önce bakanlık sınav yapmadı ve 80 üstü alanlara hak verildi öncesinde veya sonrasında YDS den 65 alan oluyordu eğitmen eYDS de arkadaşların dediği gibi 14:00 de başlıyor 14:01 de doluyor yakalayamıyorsunuz. Ama YDS eşdeğerlikli sınavlar var onlara bakılabilir. Ama haksızlık oluyor bu YDS nin sınavdan önce alınma şartının olması. Konunun altına ilk yaptığım yorumda da söyledim o zaman şartları ' YDS den 65 alan, tmgd sertifikasına sahip veya tmgd olmaya hak kazanmış adaylar eğitici sınavına girebilirler' diye yazabilirlerdi.
Arkadaslar kurslarınizda adığımız soruları birbirimize paylaşalım, bana deneme soruları iletirseniz benimkini de sizlerle paylaşarak bir soru havuzu oluşturalım.

Moderatör tarafında düzenlendi:

Kaan SAKA

TÜİSAG Kurucusu
Admin
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (B)

Meltem meltem

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Memur olan arkadaslar varsa bu işi nasıl yapmayı düşünüyorsunuz,ben bu durumdan dolayı kararsızım...Bilgisi fikri olan var mı

chibi su

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
merhabalar benim tüm yorumlardan anladığım kadarıyla 3 ekimdeki sınavı geçmek ve ingilizce yeterlilik olması eğitmenlik sınavına başvuru için yeterli yani sertifika almış olmamıza gerek yok değil mi? 3 ekimdeki sınava girdim ancak henüz sertifika almadım bakanlığı arıyorum ancak yetkili birine ulaşamadım sertifika başvurumu yapmadan ve sertifikayı almadan 7 kasım sınavına girebilir miyim?cevap verebilirseniz çok mutlu olurum

İşGüvUzman

Deneyimli Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
merhabalar benim tüm yorumlardan anladığım kadarıyla 3 ekimdeki sınavı geçmek ve ingilizce yeterlilik olması eğitmenlik sınavına başvuru için yeterli yani sertifika almış olmamıza gerek yok değil mi? 3 ekimdeki sınava girdim ancak henüz sertifika almadım bakanlığı arıyorum ancak yetkili birine ulaşamadım sertifika başvurumu yapmadan ve sertifikayı almadan 7 kasım sınavına girebilir miyim?cevap verebilirseniz çok mutlu olurum
TMGD sertifikasına sahip olmak veya olmaya hak kazanmış olmak. yani sınavda 70 alan herkes Eğitici sınavına girmeye hak kazanıyor. Sertifikası düzenlenmiş olsun ya da olmasın.

chibi su

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
TMGD sertifikasına sahip olmak veya olmaya hak kazanmış olmak. yani sınavda 70 alan herkes Eğitici sınavına girmeye hak kazanıyor. Sertifikası düzenlenmiş olsun ya da olmasın.
içimi rahatlattınız bu konuda bakanlığa ulaşmaya çalıştım ancak başarılı olamadım çok teşekkürler

emrah12

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
arkadaşlar ben paramı yatırıp e-devletten başvuru yaptım. Aday numarası verdi sistem. Benim gibi yapan var mı? şimdi ne yapacağız?

emrah12

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
lakin Sınav Giriş Belgeme girdiğimde bulunamıyor, kafam karıştı. Bilgisi olan var mı?

boğaç

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman Adayı (C)
lakin Sınav Giriş Belgeme girdiğimde bulunamıyor, kafam karıştı. Bilgisi olan var mı?
Sınav giriş belgesi başvuru sona erdikten sonra ve yeriniz belirlendikten sonra çıkar

emrah12

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
Sınav giriş belgesi başvuru sona erdikten sonra ve yeriniz belirlendikten sonra çıkar

teşekkürler bilgilendirme için, aday no mun olması sınava başarılı olarak kayıt olduğum anlamına mı gelir peki?

akadirguleroglu

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Arkadaşlar bende 3 ekimde 85 aldım 65 dil puanim yok e devletten basvuru yaptım aday numarası verdi tahakkuk oluştu dedi nasıl iş bu anlamadım

Tayfun Adatepe

Üye
TÜİSAG Üyesi
Arkadaşlar bende 3 ekimde 85 aldım 65 dil puanim yok e devletten basvuru yaptım aday numarası verdi tahakkuk oluştu dedi nasıl iş bu anlamadım
Sınavdan önceki günlerde almıs olduğun YDS belgesi istenecek egitici olman için.Sınav sonrası alcagin YDS gecersiz sayilacak.YDS zaten yoksa egitici belgesi alamayacaksın sınava bosuna girmis olacaksın.

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.