Tartışma : Sınav Mağduru Iş Güvenliği Uzmanlarına Yeni Bir Umut

alix

Paylaşımcı Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (A)
Şu an bir gelime yok sadece masal olarak devam etmekte... Taslak kanun meclise yeni gönderilmiştir. Gündeme ne zaman alınacağı belli değil, ancak bu son kazarlarla öne alabililer diye düşünüyorum.

SerkanCEBECIOGLU

Çalışkan Üye
TÜİSAG Üyesi
2 temmuz ile ilgili mahkeme kararı verildi, fakat yazılmadığından bir fikrim yok. Zannedersem lehimize sonuçlanmıştır. Keza bundan sonra önemli olan bakanlığın temyize gidip gitmeyeceği, yani yeterince rezil oldu bakanlık daha da kendini rezil edermi bekleyip göreceğiz.

omeruni

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Arkadaşlar 02 Temmuz sınavı ile ilgili İSGÜM 3sorunun tüm çalışanlarda iptali ve doğru sayılması ile ilgili MEB' eyazı göndermiş durumda ve formlar optik okuyucualrdan ekrar geçilmekte. Cuma gününe kadar tekrar değerlendirmenin yapılacağı ve sonuçların yeni halinin açıklanacağı bilgisi verilmiştir.

SerkanCEBECIOGLU

Çalışkan Üye
TÜİSAG Üyesi
Haberin kaynağı nedir acaba? Öğrenbilir miyiz?

omeruni

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Haberin Kaynağı İSGÜM Yetkilendirme Belgelendirme birimi dir. 0312 296 64 80 Cafer bey, 0312 296 64 87 birim şefi, 0312 296 64 83 numaralı telefonlardan bilgi alabilirsiniz.

zen1988

Üye
TÜİSAG Üyesi
temmuz sınavındaki dava sonuçlanmış 3 soru daha iptal olmuş mahkeme kararı ile.24 aralıkta mahkemelik ya normalde 1 soru daha hatalı olsa sınav uygulaması gereği hatalı soru fazlalığından sınavın otomatikman iptal olması gerekiyordu.
mahkeme kararı sonunda sizce sınav iptalmi olur yoksa kabul edilcek hatalı sorular adaylara puan olarakmı döner??

omeruni

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Asıl konu sınavın iptali mi yoksa +3 puan ile sınavı geçmek mi? Şimdi ben o sınavdan 69 ile kalmıştım. Daha sonra tekrar sınava girebilmek için kursa yazıldım 1800 TL para verdim ve sınavı geçtim. 69 ile kaldığım sınavdan da büyük ihtimal ile geçeceğim. Peki benim,

1) Tekrar sınava girmek için ödediğim 1800 TL ne olacak.
2) Uzman olarak çalışmadığım 6 ay ne olarak sayılacak.

SerkanCEBECIOGLU

Çalışkan Üye
TÜİSAG Üyesi
Ömer Bey,
İlk olarak tekrar sınava girmek için verdiğiniz para için zannedersem yapacak fazla bir şey yok, ama bakanlığa maddi manevi tazminat davası açarak bu kayıplarınızı mahkemede kanıt olarak gösterebilir ve tanzim edebilirsiniz diye düşünüyorum. Kaldıki 6 ay içinde aynı şekilde bir kayıp oda tazminat ile tanzim edilebilir.

zen1988

Üye
TÜİSAG Üyesi
dua edelimde 24 aralık sınavı iptal olmasın.sınav iptal olmasın diye hatalı soru sayısı 9 da bırakıldı.mahkemedede iptal olacak sorular eşiğinde sınav iptal olabilir ve o sıanvda gçen arkadaşlarında belgeleri iptal olur.

SerkanCEBECIOGLU

Çalışkan Üye
TÜİSAG Üyesi
Ömer Bey,
İlk olarak tekrar sınava girmek için verdiğiniz para için zannedersem yapacak fazla bir şey yok, ama bakanlığa maddi manevi tazminat davası açarak bu kayıplarınızı mahkemede kanıt olarak gösterebilir ve tanzim edebilirsiniz diye düşünüyorum. Kaldıki 6 ay içinde aynı şekilde bir kayıp oda tazminat ile tanzim edilebilir.

Tanzim değil tazmin olacaktı :)

semakmy

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
arkadaşlar konuyla ilgili bir gelişme varmı

SerkanCEBECIOGLU

Çalışkan Üye
TÜİSAG Üyesi
İSGGM ve Egitek ser veriyor sır vermiyor bu konuyla ilgili. Ama sonuçlanan 2 temmuz davasının davacısı belgesini almıştır. En azından bunu biliyorum (ilgili arkadaş ile telefonla görüştüm). Buda 2 temmuzda mağdur olan 169 kişi(galiba) için de belgelerin yakında hazırlanacağı anlamını taşır

Mustafa Başköylü

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
Arkadaşlar 02 Temmuz sınavı ile ilgili İSGÜM 3sorunun tüm çalışanlarda iptali ve doğru sayılması ile ilgili MEB' eyazı göndermiş durumda ve formlar optik okuyucualrdan ekrar geçilmekte. Cuma gününe kadar tekrar değerlendirmenin yapılacağı ve sonuçların yeni halinin açıklanacağı bilgisi verilmiştir.

Mustafa Başköylü

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
Bugün telefonla İSGÜM yetkilisinden aldığım bilgiye göre; 02 Temmuz sınav kağıtlarının tekrar incelendiğini ve değerlendirme aşamasında olduğu söylendi. Sonuçların ise 1 hafta 10 güne kadar web sayfasından açıklanacağı belirtildi.

Levent KAVLAK

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
Sorular iptal edilmiş.Ya şıkları değişseydi nasıl olurdu.70 alıp geçen 69 olsaydı puanı bu zamana kadar yaptığı uzmanlık ne olur du? 3 sorunun iptali istenmiş.Belkide son soryunun şıkkını değiştirecek soruyu iptal etmeyecek belki.
Bu temmuz sınavı.Sorulara bir arkadaşımız dava açmış.O kadar sıkıntı olmayan bir sınavdı.İtiraz sayısı da belki bir 5 10 u geçmezdi.24aralıkta binlere ulaştı.dava açan olmadı.orada 3 soru hatalı deniliyor 24 aralıkta 13 soru hatalı.
Soruyu inceleyen bilirkişilik yapan doğruyu aktaran Sayın öğretim görevlisine sonsuz teşekkür ederim. İsggm de eğitici aynı zamanda eski personel.Bir şeyleri aşmış bir beyefendi.Çok teşekkürler adil bağımsız tarafsız bir rapor hazırladığı için.
Serkan kardeşim 24 aralık 2011 sınavı mahkemelik.Tuncay tanrıverdi verdi mahkemeye ve şu an bilirkişi incelemesinde ve sanıyorum yakın zamanda bilirkişi raporundan 2 temmuz 2011 sınav sorularında olduğu gibi hatalı diye en az 5 soru daha çıkacak ve sınav iptal edilecek.Bu davanın takipcisiyim.

xenep

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
bir gelişme ya da bilgisi olan var mı?

omeruni

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Arkadaşlar bu gün Celal bey ile görüştüm. MEB sınav kağıtlarını tekrar okumuş ve sınav sonuç listesinin yeni halini İş sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürlüğüne göndermiş durumda. Kendileri bu hafta sonuna kadar sitelerinde yapılacak uygulamayı yayınlıyacaklarını ilettiler.

SerkanCEBECIOGLU

Çalışkan Üye
TÜİSAG Üyesi
02 TEMMUZ 2011 YILINDA YAPILAN İŞYERİ HEKİMLİĞİ VE İŞ GÜVENLİĞİ UZMANLIĞI SINAVI
İPTAL EDİLEN 3 SORU SONRASI YENİDEN DEĞERLENDİRİLEN SINAV SONUÇLARI

http://www.isgyh.com/

omeruni

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Arkadaşlar sonuçlar açıklanmış bu gün. Herkese hayırlı olsun. Bakanlığın sayfasından kontrol edebilirsiniz.

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.