Sınav Başvurusu Yapamıyorum

Konu, 'Güncel Tartışma Konuları' kısmında beşnbirk tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

 1. madencizade

  madencizade TÜİSAG Üyesi  Fiili çalışma aranıyor ifadesi ne torba yasada nede bakanlığın duyurusunda geçiyor. Hangi başlık altın yatarsa yatsın 1500 prim günü diye. İfade gayet net.


   
 2. selimmuratilgaz

  selimmuratilgaz TÜİSAG Üyesi  arkadaşlar çok fazla üzmeyin kendinizi bende mağdurum ama gerçekten çare yok. yani ben başvuru esnasında bakanlığa gidip sordum total güne bakacağız dediler hangi zaman dilimine bakılmaksızın diye de yazdık dediler bende ona göre başvurumu yaptım. şimdi yok kabul etmeyeceğiz diyorlar.
  Dün dündür bugün bugündür diyorlar açıkçası. hem kimi kime şikayet edeceksin
  arkadaşlar çok fazla üzmeyin kendinizi bende mağdurum ama gerçekten çare yok. yani ben başvuru esnasında bakanlığa gidip sordum total güne bakacağız dediler hangi zaman dilimine bakılmaksızın diye de yazdık dediler bende ona göre başvurumu yaptım. şimdi yok kabul etmeyeceğiz diyorlar.
  Dün dündür bugün bugündür diyorlar açıkçası. hem kimi kime şikayet edeceksin

   
 3. zivocan

  zivocan TÜİSAG Üyesi

  yazıklar olsun o kadar borç harç doğum borçlanması yap 3 milyar küsür para öde sisteme düşmesini bekle çabuk ulaşsın diye kalk bide VİP kargo yap ankaraya gönder. üstelik 7 kasımda yetkilileri aradığımda kabul edilecek denmesine rağmen. bide hiç giremeyeceğin bi sınava 35 tl yatır. battık resmen battık. Allah bunların eline bırakmasın hakkımızı da paramızı da...

     

   
  ferit erdem parlak bu yazıya teşekkür etti.
 4. zivocan

  zivocan TÜİSAG Üyesi

  bir işi gücü olsa sanki bu kadar uğraşırmıydık aldığımız uçak bileti de yandı yarabbim...

   
 5. özben kazanç

  özben kazanç TÜİSAG Üyesi

  merhaba
  c sınıfı belge sahibiyim. a sınıfı için prim gün sayımı bakanlığı gönderdim.giriş yapmaya çalıştığımda sınav ücretini yatırmadığım için onun uyarısın alıyorum.sınva ücretini yatırısanız başvuru yapabilirsiniz diye.ama daha hiç çalışmaya vaktim olmadı.bu nedenle sınava girmeyi düşünmüyorum.sizde girmezsem 2 hakkım saklı kalacak mı?bundan sonraki sınavlar ne zmn olur?benim gibi beklemeyi tercih eden arkadaşlar var mı?

     

   
 6. hakanisg80

  hakanisg80 TÜİSAG Üyesi

  konuyla ilgili olarak bu saatlerde bakanlık müsteşarıyla bir toplantı varmış ,karar verebileceklerini pek sanmıyorum ikinci sınav gününü 3 gün kala açıklarlar

   
 7. adisg

  adisg TÜİSAG Üyesi

  http://www.csgb.gov.tr/csgbPortal/isggm.portal?page=duyuru&id=21aralik_sinavi

  sınav duyurusu yukarıdaki linkte ekim ayında yayınlandı. şimdi burada nerede geçiyor askerlik ve doğum borcu ödemesi kabul edilmeyecektir diye. bide 170 ve ilgili kurumlar kabul edilecek demesine rağmen ardından başvurular bitmiş, şimdi açıklama yapıyorlar, kabul edilemeyecek diye.bu insanlara yazık değilmi? yok mu bu sıkıntıları gören takip eden bakanlıktan birileri?nasıl bir düzen? bugüne kadar bu hükümete hep oy vermiş biri olarak bütün oylarım ve yatırdığım param için zehir zıkkım olsun diyorum. Allah'a haval ediyorum.
   
  tevfik bu yazıya teşekkür etti.
 8. hakanisg80

  hakanisg80 TÜİSAG Üyesi

  sonraki sınavlar için sınav takvimi açıklasalar da prim günü yetişecek yetişmeyecek belli olsa keşke   
 9. ahmetderin

  ahmetderin TÜİSAG Üyesi

  es durumu atamasi icin kabul ediliyor askerlik borclamasida is guvenliginde neden kabul gormuyor bi farki yok iki

     

   
 10. tevfik

  tevfik TÜİSAG Üyesi

  Bunlar namussuz .. en güzel hakareti hak eden cahiller kardesim ondan!   
  Agacsakal ve zivocan bu yazıya teşekkür etti.
 11. zivocan

  zivocan TÜİSAG Üyesi

  yapamadılar beceremediler baktılar ki işin içinden çıkamadılar yine başvuranlar mağdur oldu. şimdi borçlanma yapanların ve yükseltme başvurusunda sınıfları karışan bir sürü insandan kurtulmuş oldular. ya verilen paralar harcanan ümitle beklenen verilen emekler ne olucak herşey elimizde patladı. 170 diye bi hat niye var ben anlamıyorum madem bakanlık kendi iletişim numarasaıla çelişecek ve burdakiler yanlış bilgilendirecek kapatsın bu hattı rica edicem   
 12. ufuk.guler

  ufuk.guler TÜİSAG Üyesi

  Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürlüğü tarafından belirlenen listede bildirilen bilgiler ile giriş yaptığınız bilgileriniz örtüşmemektedir. Konuyla ilgili itirazınızı isgbs@csgb.gov.tr mail adresine iletebilirsiniz.
  Buda yeni ileti..


   
 13. tevfik

  tevfik TÜİSAG Üyesi

  Bu gibi hataları en aptal insan yapmaz. Ama maalesef çalışma bakanlığında ki yetersiz ve kabiliyetsiz insanlar, emegini alın terini ortaya koyan arkadasların hakkına kan dogradı. Tek dilegim bu gerizekalı senaryoda emeği geçen arkadaslar bu kadar mazlumun ahını cekerler!...
   
 14. minaako

  minaako TÜİSAG Üyesi

  mustesarla gorusmeyı nereden duydunuz bı kesınlıgı varmı?

   
 15. hakanisg80

  hakanisg80 TÜİSAG Üyesi

  çsgb yetkilendirme dairesi kapısında içeriden çıkan memur söyledi   
 16. kalsit

  kalsit TÜİSAG Üyesi

  .l. bu yazıya teşekkür etti.
 17. yüksel günar

  yüksel günar TÜİSAG Üyesi

  C sınıfı için sınava hala başvuramadım . Ekran yazısını değiştirdiler bilgiler örtüşmüyor vs . İyice can sıktı bu mesele .

   
 18. tevfik

  tevfik TÜİSAG Üyesi

  ÇSGB duyuruyu geri çekmiş ? bir bilgisi olan ?

   
 19. kalsit

  kalsit TÜİSAG Üyesi

  Buda en sonuncusu

  3 Aralık 2013 tarihli Duyuru


  Yükseltme Sınavlarına Giriş Yapacak İş Güvenliği Uzmanlarının Dikkatine!


  Bilindiği üzere iş güvenliği uzmanlığı belge sınıfı yükseltme hakkı tanınan kişiler, ilgili Kanunun yayımından itibaren bir yıl içinde yapılacak iş güvenliği uzmanlığı sınavlarından en fazla ikisine katılabilirler. Bu hak bir belgenin kazanılması için verilmiş olup ilk sınav hakkında başarılı olanlar, yeni bir belge için sınav hakkı talebinde bulunamazlar.


  Ancak aşağıdaki uyarılara dikkat edilmesi gerekmektedir.


  Belge sınıfı yükseltme imkanı tanıyan 6331 sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanununda yapılan değişiklik gereği;


  ·2 Ağustos 2014 tarihine kadar iki sınav hakkı bulanan kişiler bu hakkı sadece bir belge sınıfı yükseltmek (B veya A) için kullanabilirler. Prim gün sayısı yeterli olsa dahi ikinci defa yükseltme yapamazlar.


  Örnek 1: C sınıfı belge sahibi bir uzman, prim gün sayısına göre B veya A sınıfı belge sınavına girmeye hak kazanır.


  Örnek 2: B sınıfı belgeye sahip olanlar, prim gün sayısı yeterli olduğu takdirde A sınıfı belge sınavına girebilirler.


  Örnek 3: Belgesi olmayanlar ise öncelikle C sınıfı belge alırlar. Başvurdukları tarih itibariyle prim gün sayısına göre B veya A sınıfı belge için sınava katılabilirler.


  ·Kişi sınıf yükseltmek için sınav hakkını kullanıp kazanamadığı takdirde, ikinci sınav hakkını da aynı sınıf belge için kullanabilecektir. Prim gün sayısı artsa dahi bir sonraki sınavda bir başka sınıf belge sınavına başvuramaz.


  · 21 Aralık 2013 tarihli sınav için başvurduğu halde sınava girmeyenler, bu haklarını daha sonra yapılacak sınavlarda ( Şubat ve Mayıs 2014) prim gün sayılarına uygun belge sınıfı için kullanabilirler.

   
 20. minaako

  minaako TÜİSAG Üyesi

  cekme yok sadece bu baska ılan bı altında pırım yazıyor

   
Yüklüyor...

Sayfayı PaylaşYandex.Metrica