Sınav Başvurusu Yapamıyorum

OHSISGUZ

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (B)
170 VE 147 ye kayıt oluşturdum. hayırlısı bakalım

seçkin yurt

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
hayırlısı olsun, inşallah olumlu bir sonuç alırsınız.

OHSISGUZ

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (B)
arkadaşlar bakanlığı aradım malisef askerlik borçlanması ve doğum borçlanması kabul edilmiyormuş.

wezosso

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
arkadaşlar bakanlığı aradım malisef askerlik borçlanması ve doğum borçlanması kabul edilmiyormuş.

ayda 30 günden fazla yatan primlerin kabuluyle ilgili bir bilgi var mıdır?

kartal610

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman Adayı (C)
bugun başvuru yapabilen oldumu

okhan

Paylaşımcı Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
Sabırlı olalım arkadaşlar, bugün akşam üstü sanıyorum bir takım sıkıntılar çözülür. Hafta sonu biriken sorunları ancak çözebilirler, beklemek benim için de kolay değil ama yapacak çok bir şey de yok.
Hepimize Allah sabır versin :(

Egemen_01

Çalışkan Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)

12.05.2010 tarihli ve 27579 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan “Sosyal Sigorta İşlemleri Yönetmeliği”nin 100. maddesi aslında sorulan bütün soruların cevabını vermektedir.
MADDE 100 – (1) Sigortalının aynı ay içinde birden fazla işyerinde çalışması hâlinde, o aydaki toplam prim ödeme gün sayısı 30 günü geçemez.
(2) Kanunun 4 üncü maddesinin birinci fıkrasının (a) bendi kapsamında olup bir ay içinde tam çalışan ve buna göre ücret alan sigortalının prim ödeme gün sayısı, ayın kaç gün olduğuna bakılmaksızın 30 gün üzerinden bildirilir. Ay içinde işe alınan sigortalının prim ödeme gün sayısı, işe başladığı tarih ile ayın kalan günleri kadar, işten ayrılan sigortalının prim ödeme gün sayısı ise o ayda çalıştığı gün sayısı kadar Kuruma bildirilir.
(3)Kanunun 4 üncü maddesinin birinci fıkrasının (b) bendi kapsamında olan sigortalıların aylık prim ödeme gün sayısı, ay içinde işe başlama veya işten ayrılmaları hâli hariç olmak üzere her ay için otuz gün olarak hesaplanır.

Bu düzenleme de o kadar net ki, tartışmaya mahal verecek bir tarafı yoktur. Özetle; kişiler bir ay içinde çok sayıda işyerinden sigortalı olabilirler. Yatırılan primlerin hizmet süresine sayılmayacağı yani sadece ayda 30 gün hesaba katılacağı açıktır. Bunlara sadece emekli maaşı bağlanırken ödenen prim miktarının fazla olması nedeniyle maşlarında bir artışı söz konusudur.

Egemen_01

Çalışkan Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)

12.05.2010 tarihli ve 27579 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan “Sosyal Sigorta İşlemleri Yönetmeliği”nin 100. maddesi aslında sorulan bütün soruların cevabını vermektedir.
MADDE 100 – (1) Sigortalının aynı ay içinde birden fazla işyerinde çalışması hâlinde, o aydaki toplam prim ödeme gün sayısı 30 günü geçemez.
(2) Kanunun 4 üncü maddesinin birinci fıkrasının (a) bendi kapsamında olup bir ay içinde tam çalışan ve buna göre ücret alan sigortalının prim ödeme gün sayısı, ayın kaç gün olduğuna bakılmaksızın 30 gün üzerinden bildirilir. Ay içinde işe alınan sigortalının prim ödeme gün sayısı, işe başladığı tarih ile ayın kalan günleri kadar, işten ayrılan sigortalının prim ödeme gün sayısı ise o ayda çalıştığı gün sayısı kadar Kuruma bildirilir.
(3)Kanunun 4 üncü maddesinin birinci fıkrasının (b) bendi kapsamında olan sigortalıların aylık prim ödeme gün sayısı, ay içinde işe başlama veya işten ayrılmaları hâli hariç olmak üzere her ay için otuz gün olarak hesaplanır.

Bu düzenleme de o kadar net ki, tartışmaya mahal verecek bir tarafı yoktur. Özetle; kişiler bir ay içinde çok sayıda işyerinden sigortalı olabilirler. Yatırılan primlerin hizmet süresine sayılmayacağı yani sadece ayda 30 gün hesaba katılacağı açıktır. Bunlara sadece emekli maaşı bağlanırken ödenen prim miktarının fazla olması nedeniyle maşlarında bir artışı söz konusudur.

neslihan öztürk

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)

bu maddeyi biliyoruz zaten ama çalışma bakanlığınında prim günlerine göre sınav hakkı verirken açıklamasında bu maddeye istinaden başvurular kabul edilecektir edilmeyecek şeklinde bir yazılı açıklamasıda yok malesef bu karışıklıklarda bu yüzden meydana gelmedimi ztn

OHSISGUZ

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (B)
arkadaşlar bana bir bayan listeleri yarısını gönderdik kalanını salı günü gidecek dedi. ama askerlik borçlanması kabul edilmiyor dedi . yine mağdur oldum. keşke baştan hiç bir borçlanma kabul edilmeyecek deselerdi. Bir sürü borca girdim. :(

selimmuratilgaz

Üye
TÜİSAG Üyesi
bu maddeyi biliyoruz zaten ama çalışma bakanlığınında prim günlerine göre sınav hakkı verirken açıklamasında bu maddeye istinaden başvurular kabul edilecektir edilmeyecek şeklinde bir yazılı açıklamasıda yok malesef bu karışıklıklarda bu yüzden meydana gelmedimi ztn
zaten sorunda bu ya çalışma gün sayısı gibi bir şey deseydi millet ona göre başvuru yapardı. ben 2 ay sonra da sınava girerim ancak insanlar borçlanarak para yatırarak başvuru yaptı yazık değil mi bu insanlara. ayrıca başvuru esnasında bende isggm aradım toplam prim gününe bakarız demişlerdi ama burası türkiye hiç şaşırmıyorum

muharrem şahin

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
Ben 170 i aradım ve bakanlığın açıklamasını söyledim. 30 günden fazlası için problem yok dediler. Ki bakanlığın açıklaması da hangi zaman ve nerede yatırıldığına bakmayacaklardı. Yani ister 40 gün ister 25 gün olsun toplam prim gün sayısı yeterli.

adisg

Üye
TÜİSAG Üyesi
arkadaşlar bana bir bayan listeleri yarısını gönderdik kalanını salı günü gidecek dedi. ama askerlik borçlanması kabul edilmiyor dedi . yine mağdur oldum. keşke baştan hiç bir borçlanma kabul edilmeyecek deselerdi. Bir sürü borca girdim. :(
bu diyenler kim arkadaşlar, biz neden ulaşamıyoruz? yokmu bunların telefonu? nereyi ararsam meşgul?

binnure

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
Prim ödemelerinin (SGK, Bağ-Kur, Emekli Sandığı) hangi ad altında ve hangi zaman diliminde ödendiğine bakılmaksızın sadece prim ödeme gün sayıları dikkate alınacaktır.

selimmuratilgaz

Üye
TÜİSAG Üyesi
Ben 170 i aradım ve bakanlığın açıklamasını söyledim. 30 günden fazlası için problem yok dediler. Ki bakanlığın açıklaması da hangi zaman ve nerede yatırıldığına bakmayacaklardı. Yani ister 40 gün ister 25 gün olsun toplam prim gün sayısı yeterli.
Alo 170 de dansöz oldu ben 1 kez olumlu 2 kez olumsuz cevap aldım bu sınav süresince

hakanisg80

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
isggm.gov.tr demiş
Milli Eğitim Bakanlığı web sayfasından sınav başvurusu yapacak adayların karşısına çıkan ve aşağıda belirtilen uyarının hiçbir geçerliliği bulunmadığından adayların bu uyarıyı dikkate almamaları gerekmektedir. Uyarı doğrultusunda yapılan işlemler de dikkate alınmamaktadır.

(Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürlüğü tarafından belirlenen listede bildirilen bilgiler ile giriş yaptığınız bilginiz örtüşmemektedir. Başvuru yapabilmeniz için Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürlüğüne ön başvuru yapmış olmanız gerekmektedir. Başvuru yaptığınız halde giriş yapamıyorsanız, giriş yapabilmeniz için 0 312 215 50 28 numaralı faksa düzeltme taleplerine ilişkin dilekçelerinizi (Evrak asılları posta yolu ile İş Sağlığı ve Güvenliği G.M. iletiniz) gönderebilirsiniz. Ayrıca 0312 296 64 82 - 296 64 74 - 296 64 68 nolu telefonlardan yollamış olduğunuz faksları teyit ettirmeniz gerekmektedir. Aksi takdirde sınav başvurusu yapmanız mümkün değildir. Sınav başvurusu olmayan adaylar sınava alınmayacaktır.(Not: Sadece Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürlüğünün önceden ön başvurularını aldığı kişiler başvurabilmektedir.)

volkankim

Çalışkan Üye
TÜİSAG Üyesi

kardeşim askerlik borçlanması yapıpta kabul edilenler başvuru yapanlar istediği sınava girebilen bir dünya insan var.

Alphan

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (C)
Askerlik borçlanması ile birlikte 3115 günüm var ama kayıt ekranında B gözüküyor. 170 i aradım. Hemen başvurmayın dilekçe gönderin Ankara'ya dediler. 4 gün kaldı ve netice alamazsam; kayıt yaptırmadığım için, B sınavına da girememe riskim var. Sistem her zaman çalışmıyor nitekim.

Ne yapsam bilemiyorum

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.