Sınav Başvurusu Yapamıyorum

Konu, 'Güncel Tartışma Konuları' kısmında beşnbirk tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

 1. Ulaş Devrim YURDABAL

  Ulaş Devrim YURDABAL TÜİSAG Üyesi  Şu çok açık çok ciddi bir karışıklık var.B için başvuru yapıp başvuru sayfasında A olan var.A başvurusu yapıp başvuru sayfasında B olan var.(ben bu durumdayım) Askerlik borçlanması yapıp başvurabilen var.A değilde B çıkan ama sonra çaba gösterip düzelttirenlerde var.Ordan burdan öğreniyoruz.Fax çekin mail atın telefon edin alo 170'e kayıt yaptırın.olmadı ankaraya gidin.ben hepsini yaptım.eğer çözülmezsse yarın İSGGM'nin kapısındayım.


   
 2. yusuf çoban

  yusuf çoban TÜİSAG Üyesi

  arkadaşlar iki gündür inanın ne uyku uyudum ne de birşey yedim ya benim de ay içinde 30 günden fazla primim yattı bakanlık sadece prim gün sayısı dikkate alınacak dedi diye başvuru yaptım o kadar kitap aldım izin aldım ders çalışmak için şimdi sınava giremezsem demeyecekler mi bizi kandırdın da izin aldın diye ya hala sisteme giriş yapamıyorum Allah rızası için benim gibi durumda olup kayı yaptıranlar varsa(mükerrer prim çıkınca yine 1500 günün üstünde olanlar hariç) cevap yazsın psikolojim bozuldu
  haklısınız hocam ama insan bu kadar beceriksizliklerine kızıyor iki tane bakanlık bi işi beceremedi gitti 170 i ararsın biri kabul edilecek der diğeri kesinlikle edilmeyecek der bir diğeri kayıt oluştur der yav madem bilmiyorsunuz bilmiyoruz diyin alın 35 tl mi de bağış olarak yazın yeter artık

   
 3. selimmuratilgaz

  selimmuratilgaz TÜİSAG Üyesi

  2 kez kabul olacak 2 kez kabul olmayacak dendi bana 5.kez 10 dk önce 170 aradım tekrar. takdir bakanlığındır siz dilekçenizi gönderdiyseniz değerlendirmeyi onlar en iyi şekilde yapacaktır dediler.
  yani ben ne yapayım. 3.dünya ülkesi olduğumuzu bir kez daha anladım

     

   
 4. snakedoc

  snakedoc TÜİSAG Üyesi

  Fax çalışmadığı için düzeltme için dilekçeyi ankaradaki bir arkadaşıma mail attım,elden verecek olmazsa çarşamba gibi ankraya gidicem. Böyle rezillik olmaz,sabahtan beri telefonlara çıkan yok, sanki uganda burası.

   
 5. yamantuna

  yamantuna TÜİSAG Üyesi

  halen yapılamıyor

     

   
 6. Öyküm

  Öyküm TÜİSAG Üyesi

  yaşadığımız sıkıntılar ortak. yarın bakanlığa gidiyorum ve burada mağdur olan tüm arkadaşların sorularını da kendiminkilerle birlikte sormaya çalışacağım. bu süreçte inanılmaz hatalar oldu; böyle bir işin altına girebilmek için öncesinde çok fazla şeyi netleştirmeleri ve altyapıyı hazırlamak gerekirdi. Mutlaka itirazlar yükselecektir. Arkadaşlar, bakanlığa gideceklerinizin aldıkları cevapları paylaşmaları önemli . buna göre daha farklı yollara başvurulabilir; eğer aynı sorunlara karşılık farklı cevaplar alırsak da daha üst noktalara gidebilir bu iş. en azından hepimiz bir ön başvuru yaptık ve dilekçe verdik. dilekçelerimize olumsuz olsa dahi sebebiyle birlikte cevap vermeleri gerekiyor ki yasal hak bu. mükerrer gün sayısıyla 1500 ya da 3000 prim gün sayısını tamamlayanlar ile ilgili soru oldukça önemli. bu konuda bakanlıktan alınan net cevaplar farklılık gösteriyorsa kalan 4 günde bunu nasıl çözeceklerini özellikle soralım.

   
  selimmuratilgaz, Ali S. UTKU, okhan ve 1 kişi daha buna teşekkür etti.
 7. hakanisg80

  hakanisg80 TÜİSAG Üyesi

 8. eddi

  eddi TÜİSAG Üyesi

  Hala başvuru yapamadım. Ne 170 ne 147 çare oldu. Bakalım sonuç ne olacak...   
 9. Yas312

  Yas312 TÜİSAG Üyesi

  bende şu anda para yatırdım ancak kimlik bilgilerimin doğru olmadığını söylemekte meb den giriş yapmaya çalıştığımda

     

   
 10. SAİT_UCAR07

  SAİT_UCAR07 TÜİSAG Üyesi

  Ben bugün parayı öülen yatırdım. Öğleden sonra sisteme girdim. A sınıfı için başvurum kabul edildi. Yani herhangi bir sorun yaşamadım..   
 11. binnure

  binnure TÜİSAG Üyesi

  peki sizde herhangi bir borçlanma varmıydı acaba ? SGK primlerinizde   
 12. GökayAydogan

  GökayAydogan TÜİSAG Üyesi

  Yarım saat önce Halkbank Bankamatikten paramı yatırdım... 5 dk öncede B Sınıfı Uzmanlık için başvurumu yaptım... Hayırlara vesile olması dileğiyle...
  Dilekçe gününü geçirdiğiniz için başvurunuz işleme alınmaz..

   
 13. arwen

  arwen TÜİSAG Üyesi

  Ya bir işi düzgün yapamıyorlar,hayır her dakika duyuru yapmayı biliyorsun (bkz. bugün yayınlanan meb'in sitesinde yayınlanan yazıyı dikkate almayın duyurusu kısacası telefonlara fakslara bakmıyoruz boşuna uğraşmayın)O zaman zamanında açıklama yapacaktın, bir ayda 30 günden fazla prim yatarsa kabul olmaz 30 gün sayılır,doğum,askerlik borçlanması yapıp masrafa girmeyin saymayacağız diye...hayır insanlar askerlik,doğum borçlanması için paralar ödedi,sınav için kursa gidenler,çalışanlar emek harcayanlar...bir bakanlık devletin kurumu bunu yapar mı?Bugün 3 gün ve hala bakanlık demiyorki arkadaşlar ben şunları saymıyorum,boşuna uğraşmayın,deneyin diyorlar sanki piyango bileti bir gün belki size de çıkabilir....Bir de merak ettiğim konu şu burada bu kadar mağdur olan insan var acaba site yönetimini durumdan haberdar eden var mı,en azından belki site yöneticileri yardımcı olur bu konuda?
   
  seçkin yurt, zivocan ve emrahakb bu yazıya teşekkür etti.
 14. doganc34

  doganc34 TÜİSAG Üyesi

  sizin adınıza hayırlı olsun, aylık 30 günden fazla priminiz varmıydı peki ?

   
 15. doganc34

  doganc34 TÜİSAG Üyesi

  hayırlı olsun, primleriniz aylık 30 günden fazla yatıyormuydu ?   
 16. Alpertunga

  Alpertunga TÜİSAG Üyesi

  0 312 215 50 21 bu numarayı aradım ve uzun uğraşlardan sonra düşürebildim. Kadın telefonu açar açmaz SİSTEME GİRİLMEYEN VE GİRİLMEYİ BEKLİYEN MÜRACATLAR VAR DAHA SABIRLI OLUN GİRİYORLAR , KAYDINIZI YAPACAKSINIZ. SALI AKŞAMI EN GEÇ ÇARŞAMBA SABAHI BİTMİŞ OLUR DEDİ VE KONUŞMAMA FIRSAT VERMEDEN TELEFONU KAPATTI... İnşallah böyle olurda başvurumuzu yapabiliriz.

   
 17. madencizade

  madencizade TÜİSAG Üyesi

  in
  inşallah sabırla bekliyoruz bakalım hakikaten öylemi olacak

   
 18. bimo

  bimo TÜİSAG Üyesi

  benzer bir sıkıntıyı ben de yaşıyorum, bana da 3-4 bin kişinin bilgilerinin sisteme girilmediği, 1-2 gün içerisinde girileceği söylendi.

   
 19. adisg

  adisg TÜİSAG Üyesi

  arkadaslar bakanlikta çalışan birine sordurdum, askerlik ve dogum izinlerini yatıranlarını saymamışlar. bu 170 i kim yönlendiriyorda bize zamaninda kabul edilecek denmişti. bide burada askerlik kabul edildi diyenlerin nasil sayıldı merak ediyorum. bu bakanlik ne yaptığını kendide bilmiyor. sırf bizden para almak için başvuru öncesi ayak yaptılar. yazıklar olsun.

   
 20. ibrahim kolak

  ibrahim kolak TÜİSAG Üyesi

  sadece o değil elden teslimde sorulduğunda da kabul olunacağı söylendi.

   
Yüklüyor...

Sayfayı PaylaşYandex.Metrica