Şimdiden Tmgd Olarak Çalışan Var Mı?

Elif Hanlı

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman Adayı (C)
Merhaba arkadaşlar, bişey sormak istiyorum değerli TMGD arkadaşlarıma; bir işletme düşünün Türkiye'nin değişik illerinde (birbine pek de yakın sayılmayan 7 ilinde) lokasyonları var.
böyle bir işletme için tüm lokasyonlarına danışmanlık yapacaksınız diyelim 1 yıllığına vereceğiniz fiyat ne olur?

Cevaplarınızı samimi olarak bekliyorum.
Bİr TMGD uzmanının 5 lokasyona kadar izni vardır.7 yer nasıl olabilir??

özcan kandemir

Üye
TÜİSAG Üyesi
Özcan bey uyanık firmalar var, TMGD leri ucuza çalıştırıp ,iş henüz canlanırken marka olup referans yapıyorlar, bböylece coca cola vividen vs büyük firmalara teklifleri referanslı gidiyor. kurumsal firmalardan kazanıyorlar ve yaptıkları işten şuanda iyi kar etmeseler bile ileriye yatırım markalaşma faaliyeti bunlar.Fakat pasta büyük. onlarda ekmek yiyecek bizde.Sabır.
kesinlikle dediğiniz çok doğru ilk etapta yüksek kazanç değil marka referans yatırım... Büyük oyuncular var piyasada.

elmas yenigün

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
toptan akaryakıt satan şirkette çalışıyom.şuan 1000 tl alıyom...iş bulmak kolay değil.çevre lazım.evet,denetleme olmadığı için maalesef kimse yanaşmıyor.yapanların da kendi personeli var.büyük firma 2000 tl aşağı çalışmayıon....ama adam denetleme yok diye 2 ay sonra sözleşmeyi feshetti.....işsizim şimdi..

Moderatör tarafında düzenlendi:

Orhan AKSOY

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman Adayı (C)
SELAMLAR ARKADAŞLAR;
BENİM İKİ SORUM OLACAK.BİRİNCİSİ BAKANLIK SİTESİNDE YAYINLANAN TMGD LİSTESİNDE DANIŞMANLARIN TELEFON VE EMAİL LİSTESİ MEVCUT, BENİM GÖNDERDİĞİM DİLEKÇEDE HEM TELEFON HEMDE EMAİL ADRESİM OLMASINA RAĞMEN İSMİMİN KARŞISINDA TELEFON NUMARAM İLE EMAİL ADRESİM YOK BUNUN İÇİN NE YAPABİLİRİM?
İKİNCİ SORUM SERTİFİKALAR ARDESİMİZE Mİ YOKSA KURS ALDIĞIMIZ KURUMA MI GÖNDERİLİYOR?
TEŞEKKÜR EDERİM..
Ulaştırma bakanlığının ilgili birimini arayın size email adresi verecek o adrese telefon ve mail adreslerinizi yazın yayınlarlar hemen. Sertifika benim kendi adresime geldi.

Orhan AKSOY

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman Adayı (C)
Tmgd sınavları derhal durudurulmalıdır. Hiç olmazsa MEVCUT kişiler iş bulsun.

MEHMET EMİN SONTÜRK

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (C)
Değerli arkadaşlar, Firmaların TMGD bulundurma zorunluluğu yürürlüğe girmemesine rağmen bu alanda şimdiden anlaşma yapıp çalışan var mıdır? Ben bu iş için işten ayrıldım ve sertifikayı almak için eksiklerimi tamamlıyorum. Şimdiden iş bulma imkânım var mıdır? Yanıtlarınızı ilgiyle bekliyorum. Şimdiden teşekkür ederim...
BEN ÇALIŞIYORUM AMA EKSTRA BİR ÜCRET ALMADAN MAALESEF
PATRON SINAV ÜCRETİMİ KARŞILADI BENDE ŞUAN BEDAVA TMGD OLARAK ESKİ İŞ YERİMDE DEVAM EDİYORUM MAALESEF BU BELGEDEN DAHA Bİ KURUŞ KARIM OLMAMIŞ

Irmak gaydanoğlu

Üye
TÜİSAG Üyesi
BEN ÇALIŞIYORUM AMA EKSTRA BİR ÜCRET ALMADAN MAALESEF
PATRON SINAV ÜCRETİMİ KARŞILADI BENDE ŞUAN BEDAVA TMGD OLARAK ESKİ İŞ YERİMDE DEVAM EDİYORUM MAALESEF BU BELGEDEN DAHA Bİ KURUŞ KARIM OLMAMIŞ

Keşke bu şekilde kabul etmek durumunda kalmasaydınız.Eğitim ücreti zaten ancak oradaki 1 aylık paranıza denk gelir.

MEHMET EMİN SONTÜRK

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (C)
Keşke bu şekilde kabul etmek durumunda kalmasaydınız.Eğitim ücreti zaten ancak oradaki 1 aylık paranıza denk gelir.
ya öyle diyorsunuz ama ben bu sınava gırmeden önce ankaradan bir danısman aylık 700 tl ye ıkı fırmamıza bakmak için anlaşmıştı bende masraflarının karsılıgı kadar bedeva çalısacagım sonra masaya otururuz ama en fazla 500 tl verırler

Mehmet haşim Gültekin

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (C)
Arkadaşlar merhaba, kurumsal olmayan firmaların çoğu bu hizmeti kendi bünyesindeki çalışanlarla çözmek istiyor çünkü danışmnalık için ne kadar uygun teklifler alsalarda bu hizmetin kendilerine bişey katmayacağını düşünüyorlar. Zaten şuanda olan denetimlerde de firmalara faaliyet belgesi ve danışman ataması yapıp yapmadıklarını soruyorlar kesilen cezalarında çoğu bu yönde oluyor. Benim baktığım firmalarında ikisinde kendi bünyesinden kişileri sınava sokuyorlar ancak sınav biraz daha zorlaşmış galiba başarı oranı biraz daha düşmüş.Size tavsiyem faaliyet belgesi olan yada henüz almamış firmalar üzerinden görüşmelerinizi yapmanız ve fiyatları çok yüksek tutmamanız çünkü göreceksiniz çok düşük fiyat veren firmalar her zaman oluyor. Bi firmayla anlaşıp güzel bir çalışma yapıp daha sonra onun referansı yada kendilerinin sizi başka firmalara tavsiyesi üzerine firmalarınızı arttırmanız.

Cyd smr

Üye
TÜİSAG Üyesi
8 Ekim 2016 yılında sertifika mı aldım fakat hala bu alanda çalışma fırsatı bulamadım. Sertifikayı cerceveletip duvara asacacagim artık :))

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.