Şimdiden Tmgd Olarak Çalışan Var Mı?

özcan kandemir

Üye
TÜİSAG Üyesi
Ümit bey teşekkür ederiz bilgileriniz için. Elinizden geldiği kadar deneyimlerinizi ve tecrübelerinizi aktarırsanız memnun oluruz.

Bol kazançlar.

Özge yörük

Üye
TÜİSAG Üyesi
ÖYLE İŞ BULMAK KOLAY DEĞİL KARDEŞ.BAKIN ANLAŞACAĞINIZ ÜCRET 1000 TL DEN AŞAĞI OLMASIN.BU İŞ BASİT DEĞİL.KAZA OLURSA GECE 2 DE KALDIRIRLAR.O YÜZDEN BU İŞİ CİDDİYE ALIN...HEM FİRMA SAYISININ 3 E DÜŞÜRÜLMESİ DE GÜNDEM DE.500 TL YE ANLAŞAN ARKADAŞLAR İŞE GİDERLER AMA ORDAN PARASIZ GERİ DÖNERLER.ÇÜNKÜ HERKES KENDİ MEMLEKETİNDE İŞ BULAMIYORÇBEN ERZİNCANDAYIM,DANIŞMANLIK İÇİN AĞRIYA GİDİYOM.300 GİDİŞ 300 GELİŞ 600 KM.150 TL MAZOT ARTI 50 TL YEMEK EŞİTTİR 200.300 TL İÇİN Mİ YAPACAN.ARKADAŞLAR BEN İNTERNET KULL.FAZLA BİLMİYOM.BİR BAŞLIK AÇIN VE BU SÖYLEDİKLERİMİ YAZIN.FİYAT KONUSUNDA KAFASINDA SORU İŞARETTİ OLANLARA YARDIMCI OLMUŞUMDUR.....TEŞEKKÜRLER
Ümit bey çalıştığınız firma hangi sektör üzerine ben iş arıyorum ama bulamadım henüz fabrikalar akaryakıt dolum tesislerine başvuruda bulundum ama henüz olumlu cevap alamadım fabrikalar tehlike mal kapsamında çalışanlar ancak bakanlık denetim yapmadığı için elaman almaktan kaciniyorlar siz hangi sektör içerisinde sınıf birde fiyat araliginizi neye gore belirliuorsunuz

ümıt begen

Üye
TÜİSAG Üyesi
Ümit bey çalıştığınız firma hangi sektör üzerine ben iş arıyorum ama bulamadım henüz fabrikalar akaryakıt dolum tesislerine başvuruda bulundum ama henüz olumlu cevap alamadım fabrikalar tehlike mal kapsamında çalışanlar ancak bakanlık denetim yapmadığı için elaman almaktan kaciniyorlar siz hangi sektör içerisinde sınıf birde fiyat araliginizi neye gore belirliuorsunuz
toptan akaryakıt satan şirkette çalışıyom.şuan 1000 tl alıyom...iş bulmak kolay değil.çevre lazım.evet,denetleme olmadığı için maalesef kimse yanaşmıyor.yapanların da kendi personeli var.büyük firma 2000 tl şagı çalışmayıon....ama adam denetleme yok diye 2 ay sonra sözleşmeyi feshetti.....işsizim şimdi..

Son düzenleme:

özcan kandemir

Üye
TÜİSAG Üyesi
07/11/2015 tarihi itibari ile ikamet iline göre yetkilendirilmiş TMGD sayıları aşağıdaki gibidir. (Kaynak: tmkt.gov.tr)

İSTANBUL 829
ANKARA 300
İZMİR 255
BURSA 240
KOCAELİ 174
TEKİRDAĞ 60
ADANA 45
ANTALYA 41
ESKİŞEHİR 40
HATAY 35
KONYA 32
MERSİN 32
BALIKESİR 28
GAZİANTEP 28
TRABZON 27
SAKARYA 23
MANİSA 15
KAHRAMANMARAŞ 13
SAMSUN 13
KIRIKKALE 10
DENİZLİ 9
YALOVA 9
ÇANAKKALE 7
ORDU 7
AYDIN 6
DİYARBAKIR 6
MUĞLA 6
OSMANİYE 6
AFYONKARAHİSAR 5
DÜZCE 5
EDİRNE 5
ELAZIĞ 5
KÜTAHYA 5
BATMAN 4
BİLECİK 4
ÇORUM 4
KAYSERİ 4
ISPARTA 3
KASTAMONU 3
NİĞDE 3
ŞANLIURFA 3
ZONGULDAK 3
AMASYA 2
ARTVİN 2
BARTIN 2
KARABÜK 2
MALATYA 2
NEVŞEHİR 2
RİZE 2
SİNOP 2
AKSARAY 1
BİNGÖL 1
BURDUR 1
ERZURUM 1
GİRESUN 1
KARS 1
MARDİN 1
SİVAS 1
ŞIRNAK 1
TOKAT 1
UŞAK 1
VAN 1
YOZGAT 1

ELÇİN MERT

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
İş Veren
illere göre tmgd güzel paylaşım olmuş

H. Serkan Aksu

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Herkese merhaba.. 3 Ekim sınavını geçip belgemi aldım ve çoğumuz gibi firma arayışlarıma başladım.. İzmir için geçerli olmak üzere, gördüğüm kadarıyla söyleyebilirim ki, şu an firmaların çok da umurunda değil TMGD bulundurmak.. Tabii ki onlar için ekstra maliyet demek.. Firmalara giden tekliflerde de şunu gördüm, verilen teklifler 800 TL-900 TL aralığında.. Asgari ücretin 1.300 TL'ye çıkacağı bu günlerde, böyle fiyatlama yapmak, herkese zarar verecek diye düşünüyorum. Herkese kolaylıklar dilerim..

Erman özturan

Üye
TÜİSAG Üyesi
%40 ı vergi 900 verseler 360 tl vergiye 540 kalir o da masraflar

bortecine357

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
merahaba şimdi sertifikam e devletten onaylandı görünüyor elime belgesi ulaşmadı ne zaman ulaşır acaba bu konuda bilgisi olan varmı

Selim Deveci

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Grup Üyelerine Merhaba,
Ben son sınavda TMGD oldum. Önümüzdeki günlerde bulunduğum bölgede iş arayışlarım olacak. Ama kafama takılan bir kaç konu var. tecrübeli TMGD arkadaş yada bilenler varsa cevap yazabilir mi?

Öncelikle TMGD olarak çalışırken mutlaka önce kendimiz bir şirket açıp bunun üzerinden mi , yada piyasada var olan ADR danışmanlık şirketleri çalışanı olup onun üzerinden mi karşı taraftaki firma ile sözleşme yapmalıyız. Bunun Avantajı var mıdır?

...
TMGD ler için E-Devletteki KATİP programının kullanım rehberini inceledim. Burada kayıt yapılırken Calışma Şekli butonu var orada SÖZLEŞMELİ yazıyor.

Peki ben Hiç bir şahıs şirketi açmadan yada Danışmanlık şirketi çalışanı olmadan bireysel olarak A firmasına Yarı zamanlı (haftada 4 gün) SGK lı olarak işe girip çalışamaz mıyım? Bu şekilde çalışan arkadaşlarımız varmı acaba?

Devamında 5 firmada da böyle çalışırsak, Beş ayrı firma bizi her biri 4 gün üzerinden sigortalı olarak gösterebilir mi ?

Açıkçası Şirket kurmak , muhasebeci tutmak , kira . stopaj, KDV ve gelir vergisi gibi bir yığın işlemler ile uğraşmak istemiyorum. Bunları benim yerime benim çalıştığım firmanın Muhasebecisi halletsin. Gerekli kesintileri yaparak bana net Miktarda ödeme yapsın istiyorum.

Bu şekilde çalışmam mümkün müdür? Bu durum E devletteki KATİP programına işlenebilir mi ? Cevap yada yorum yazarak katkıda bulunacak arkadaşlarımıza şimdiden çok teşekkür ederim.

Şirket uhdesinde ya da danışman firma bünyesinde çalışmak şart değil diye biliyorum.Eğitim aldığımız hocalarımız bireysel iş yapılabileceğini söylediler.Ama uygulamada nasıl olur o kısım şu an için çok net değil..

özcan kandemir

Üye
TÜİSAG Üyesi
Merhaba arkadaşlar, bişey sormak istiyorum değerli TMGD arkadaşlarıma; bir işletme düşünün Türkiye'nin değişik illerinde (birbine pek de yakın sayılmayan 7 ilinde) lokasyonları var.
böyle bir işletme için tüm lokasyonlarına danışmanlık yapacaksınız diyelim 1 yıllığına vereceğiniz fiyat ne olur?

Cevaplarınızı samimi olarak bekliyorum.

emrah12

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
Merhaba arkadaşlar, bişey sormak istiyorum değerli TMGD arkadaşlarıma; bir işletme düşünün Türkiye'nin değişik illerinde (birbine pek de yakın sayılmayan 7 ilinde) lokasyonları var.
böyle bir işletme için tüm lokasyonlarına danışmanlık yapacaksınız diyelim 1 yıllığına vereceğiniz fiyat ne olur?

Cevaplarınızı samimi olarak bekliyorum.
aylık 5 bin olurdu, masraflar hariç

emir se

Üye
TÜİSAG Üyesi
3 ekim sınavından bende geçtim yetişemediginiz yerde yardimci olabilirim :)

bu tek firma için sanırım, 4-5 firmayla anlaşabilsek geliri buna rağmen iyi olur
peki 1 kişi 5 firmayla baş edebilir mi, aktif olarak çalışanlar bu konuda ne düşünüyor?

özcan kandemir

Üye
TÜİSAG Üyesi
neyse arkadaşlar ortaya bir soru sorduk herkes ayrı ayrı sorular üretmeye başladı.

Ben konuyu şöyle açayım bir iş vardı firmanın biri iş veriyordu 7 ayrı ilde aynı iş kolu için; TMGD işini bir firmaya yani TMGD işi yapan firmaya verecekti 1 yıllık için 7 ayrı ilde teklif edilen en düşük fiyat 33.500 tl oldu (evet otuzüçbinbeşyüz TL) varın hesabını siz yapın bu işten ekmek yiyeceğini düşünen arkadaşlar var ise buyursunlar. meydanda at koşturan çok.

33500 / 7 = Bir yerden yıllık 4.785 tl
4785 / 12 ay = aylık bir yerden alacağı para 398 tl nasıl ama.

boğaç

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman Adayı (C)
neyse arkadaşlar ortaya bir soru sorduk herkes ayrı ayrı sorular üretmeye başladı.

Ben konuyu şöyle açayım bir iş vardı firmanın biri iş veriyordu 7 ayrı ilde aynı iş kolu için; TMGD işini bir firmaya yani TMGD işi yapan firmaya verecekti 1 yıllık için 7 ayrı ilde teklif edilen en düşük fiyat 33.500 tl oldu (evet otuzüçbinbeşyüz TL) varın hesabını siz yapın bu işten ekmek yiyeceğini düşünen arkadaşlar var ise buyursunlar. meydanda at koşturan çok.

33500 / 7 = Bir yerden yıllık 4.785 tl
4785 / 12 ay = aylık bir yerden alacağı para 398 tl nasıl ama.
Şaka gibi bu fiyat. Her şeyi geçtim, aylık beş yüze dahi gelmiyor.
Bu tür firmaları iyi irdelemek lazım ona göre istişare etmek gerek işverenlerle.

özcan kandemir

Üye
TÜİSAG Üyesi
Şaka gibi bu fiyat. Her şeyi geçtim, aylık beş yüze dahi gelmiyor.
Bu tür firmaları iyi irdelemek lazım ona göre istişare etmek gerek işverenlerle.
Merak etmeyin Yarenim sorduk işveren firma herşeyiyle irdeleyeceklerini kiralık sertifika olup olmadığına bakacağını söyledi. İşinde kolay olduğunu zannetmiyorum.
Ama bu fiyatlara nasıl oluyorda iş veriliyor bunuda anlamıyorum. İller arası seyehat bile en düşük 100 tl iken nasıl oluyorda aylık 400 - 500 tl ye iş oluyor :(

emrah12

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
Merak etmeyin Yarenim sorduk işveren firma herşeyiyle irdeleyeceklerini kiralık sertifika olup olmadığına bakacağını söyledi. İşinde kolay olduğunu zannetmiyorum.
Ama bu fiyatlara nasıl oluyorda iş veriliyor bunuda anlamıyorum. İller arası seyehat bile en düşük 100 tl iken nasıl oluyorda aylık 400 - 500 tl ye iş oluyor :(
Yıllık 60.000 benim fiyati olurdu 7 firma için masraflar hariç. Bunu iskolu aynı olduğu için söylüyorum. Farklı iskolu olsaydı fiyat değiştirdi.

MURAT ÇAPANOĞLU

Üye
TÜİSAG Üyesi
Özcan bey uyanık firmalar var, TMGD leri ucuza çalıştırıp ,iş henüz canlanırken marka olup referans yapıyorlar, bböylece coca cola vividen vs büyük firmalara teklifleri referanslı gidiyor. kurumsal firmalardan kazanıyorlar ve yaptıkları işten şuanda iyi kar etmeseler bile ileriye yatırım markalaşma faaliyeti bunlar.Fakat pasta büyük. onlarda ekmek yiyecek bizde.Sabır.

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.