Soru Serbest Çalışıp Risk Analizi Yapan Var Mı?

Konu, 'İş Güvenliği Uzmanlığı Hakkında' kısmında nurcan tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

 1. Kemal Erdal Çelen

  Kemal Erdal Çelen TÜİSAG Üyesi  En yakın vergi dairesine gidip gerekli işlemlere başlayarak serbest çalışma yapabilirsiniz. Kalın sağlıcakla.


   
 2. Yahyas

  Yahyas TÜİSAG Üyesi   
 3. Yahyas

  Yahyas TÜİSAG Üyesi

  bir işeyrinde 30 gün tam zamanlı çalışıyorsanız hafta tatilinde başka bir yerde uzman olarak çalışacaksanız en uygun yolu şu:fatura kesemediğiniz için hizmet verdiğiniz firma ile kısmıi zamanlı sözleşme yapın,sizi sigortaya soksunlar.anlaştığınız net ücreti maaş olarak gösterecekler.10 gün sonrada SGK dan çıkışınızı versinler.maaş olarak da firma hesabından sizin hesabınıza anlaştığınız ücreti yatırsınlar.
  bu durumda çalışanlara eğitimde verebilirsinişz,risk analizide yapabilirsi niz,acil durum planıda yaparsınız.devlette prim aldığı için mutlu.sizde yasal olarak bu hizmeti vermiş olursunuz.ben 3 aydır bu şekilde yapıyorum.

     

   
 4. Yahyas

  Yahyas TÜİSAG Üyesi   
 5. Yahyas

  Yahyas TÜİSAG Üyesi

  fatura kesmezsen ve ücret alırsan sıkıntı çıkar.aşağıda yazdığım şekilde yapın,o zaman sıkıntı çıkmaz.yada serbets meslek makbuzu çıkarın,bu durumda maliyetiniz artar.gider makbuzları maliyeye bildiriliyor,tc kimlikten sizi bulurlar.2-3 defadan fazla gider makbuzu olursa neden fatura kesmiyorsun diye devlet sorar.bu işleri 2 ay araştırdım,en uygunu bir günde olsa hizmet verdiğiniz yerin sizi bir günde olsa sigortalı göstermesi.

     

   
  Kemal Erdal Çelen bu yazıya teşekkür etti.
 6. MNG

  MNG Guest

  Fatma Hanım merhaba,
  Sizin de sertifikanız var anladığım kadarıyla,
  Mükelleflerinizle ilgili,sektörel,çalışan sayısı,lokasyonları..vb. bilgileri iletirseniz yardımcı olabilirim.

   
 7. Guzin

  Guzin TÜİSAG Üyesi

  evet var mesela ben :)
   
 8. Kemal Erdal Çelen

  Kemal Erdal Çelen TÜİSAG Üyesi

  Yukarıdaki bilgiye ek olarak verilebilecek önemli not:
  Aldığınız ücretin brütü kadar süre ne geliyorsa primxgün sayıda 2263.02 iş kolu meslek kodundan prim yatırılarak sigortalı gösterilmeniz yeterli olacaktır. Ayrıca:
  Söz konusu hesaplanacak süre kadar da İS KATİP sözleşme yapıp öncelikle onay almanız; ileride bir üst sınıfa geçiş sınavında eğitim kurumuna vermeniz gerekecek SGK hizmet döküm listesi için son derece önem kazanacaktır.
  Gereği üzerine anımsatmayı bir görev bilirim. Kalın sağlıcakla.   
  Real ve Sevindik bu yazıya teşekkür etti.
 9. Cemal ELMAS

  Cemal ELMAS TÜİSAG Üyesi

  ben yaparım,

     

   
 10. Yahyas

  Yahyas TÜİSAG Üyesi

  kemal bey
  iş güvenliği uzmanı kodu ile primin yatrılması okey.bende o kod ile primi yatıttırıyorum.fakat 7 günlük bir zaman işveren isg katip falan uğraşmıyor.üst sınıfa geçiş için 28 ekime kadar durum zaten belli olacak.
  ama yinede söyledikleriniz doğru katılıyorum   
 11. HÜSEYİ ALTAY

  HÜSEYİ ALTAY TÜİSAG Üyesi

  faturalandırma yapamazsın. OSGB kurman lazım. Ancak şu şekilde yapabilirsin risk analizi yapağın firmanın gider makbuzu keserek yapabilirsin   
 12. graviton(suat)

  graviton(suat) TÜİSAG Üyesi

  arkadaşlar ben ağustos sınavı itibari ile c sınıfı uzman olarak isg katipten tanımlandım.uzun bir donemdir fabrikalr ve osgbler olmak uzere çok sayıda yere iş başvurusu yaptım doğru dürüst bir netice alamadım ve hala işe başlıyamadım.bu sureç normalmi? bunun ertelenen yasayla bir ilgisi varmı?gebzde oturuyorum inanılmaz düzeyde iş potansiyeli var ne zaman uzman ihtiyacının karşılandığuında düşünmuyorum ama buna rağmen her başvuruda onlaraca nitelik sıralanmış kafam iice karıştı bu durumu netleştirebilirse biri sevinirim

   
  Real bu yazıya teşekkür etti.
Yüklüyor...

Sayfayı PaylaşYandex.Metrica