Soru : Risk Değerlendirmesi

Burak Durgun

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman Adayı (C)
Çok güzel. çalışma hayatınızda başarılar dilerim. Ben aklıma takılan soru oldukça sorsam sıkıntı olur mu ??

Onur17

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (C)
Teşekkür ederim, sizede.Yok, sorun olmaz elimden geldiğince cevaplamaya çalışırım

endmüh

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
Kolay gelsin arkadaşlar bişey sormak istiyorum risk analizi hazırlıyorum da bi taşeron firmadayım esas firmanın İSG şefi risk analizimiz de risk yazan bölüme yaralanma uzuv kaybı ölüm vs gibi şeyler yazmamızın doğru olmadığını silmemizi yerine üzerine malzeme düşmesi gibi tanımlar yazmamızı istedi açıkçası söylediği mantıklı geldi ama bazı tehlike kaynaklarında yaralanma vs gibi yazdıkalrımı değiştiremiyorum çok az zamanım kaldı teslim etmem lazım Esas sorum şu ki nette gezen risk analizlerinin belki de %90 dan falzısı bu şekilde . Riske ölüm vs yazıp da denetimden geçen var mı . Ya da sizlerce ne olmalı doğrusu

Onur17

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (C)
Bu işin denetimle alakası yok kardeş.Şöyle söyleyeyim sana;

Elektrik ile ilgili tehlike ve risk yazarken yaralanma, ölüm vs. bunlar var olan riskler yazmak zorundasın.O şantiye şefi sorumluluğu senin üstüne atmak için öyle demiştir.Senin için önemli olan o tehlikede gerçekten uzuv kaybı, ölüm riski varmı? varsa yaz bence sonra sen suçlu olursun;)

veysel yıldırım

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
İş Veren
İyi günler arkadaşlar bir sorum olacaktı.

Risk değerlendirme ve acil durum planı yapılması istenen şirketin merkez biriminin 9 çalışanı var ve ofistir. Fakat resmiyette şirketin nace kodu 473001 yakıt satışı yapan petrol istasyonu.Sahibi de 3 yıldır istasyonu kiralık olarak vermiş.Benden sadece ofis için işlem yapmamı istiyor.Çok tehlikeli işyeri olarak mı işlem yapacağım nace kodunu belirterek ofis olarak mı işlem yapmam gerekiyor.Nasıl bir yol izleme gerekli.Şimdiden teşekkürler.
Nace kodna göre çok tehlikeli bir risk analizi yapman gerekiyor

endmüh

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
Bu işin denetimle alakası yok kardeş.Şöyle söyleyeyim sana;

Elektrik ile ilgili tehlike ve risk yazarken yaralanma, ölüm vs. bunlar var olan riskler yazmak zorundasın.O şantiye şefi sorumluluğu senin üstüne atmak için öyle demiştir.Senin için önemli olan o tehlikede gerçekten uzuv kaybı, ölüm riski varmı? varsa yaz bence sonra sen suçlu olursun;)
şefin söylediği şu : ölüm bir risk değil sonuçtur. Yani elektrikle ilgili bi sorun varsa elektrik çarpması riski vardır. Elektrik çarparsa adam uzvunu da kaybedebilir öledebilir.

Onur17

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (C)
risk, tehlikenin doğurduğu olası sonuçlardır zaten.Ölüm de olası en ağır sonuçtur.Bu konuda farklı görüşler olabilir ama bakın şöylede birşey var; ölüm yazdığınız zaman altına imza atıyosunuz. Yani ölümlü iş kazası olduğunda sorumluluğunuz bir kat daha artar.4x5=20 olur risk şiddeti, artık bunu istemiyorlar...

alix

Paylaşımcı Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (A)
şefiniz dogru söylemiş ölüm, yaralanma vb risk değil sonuçtur.

Onur17

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (C)
bende aydınlandım teşekkür ederim

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.