Osgb'de C Sınıfı Uzman Maaşı

Emrah Akkaya

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (A)
Gecen hafta 1500 demisti paylastim.sizin dusunceleriniz nedir arkadaslar.en az 2000-2500 diye beklenti yazmistim

Tecrübeniz varsa 2500 isteyin en az ama tecrübeniz yoksa 2000 civarı isteyin bence.

A

Alev Doğan

Guest
Karanlık derken?

Şehri ve ücreti yazarsanız sevinirim görüşmeden sonra, güncel bilgimiz olsun :)
Istanbulda 2000tl ucret ile baslatiyorlarmis tecrubesiz.demekki ayni isi yapip 1500 alanda var 2000de arkadaslar bu yuzden boyun egmeyelim.

Paqe

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman Adayı (C)
Istanbulda 2000tl ucret ile baslatiyorlarmis tecrubesiz.demekki ayni isi yapip 1500 alanda var 2000de arkadaslar bu yuzden boyun egmeyelim.
Teşekkürler, kabul ettiniz mi? Beni de telefonla aradılar, artık boşuna uğraşmamak için maaş soruyorum telefonda. Beklentimi sordu, 2000 net+yol+yemek dedim, yakın bir rakamda anlaşabiliriz falan dedi. Ama inşaat olduğunu öğrenince teşekkür edip kapattım.

Tuncay ULUKAYA

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (C)
Hala bakıyorum da burada tecrübe filan diyenler var!!!Kardeşim ne tecrübesi Allah aşkına.Adam senin saatlerini satıyor altı üstü bir de ofisboyluk yapıyorsun bunun da adını tecrübe koyuyorsun.Herkesin üniversite mezunu olduğu iyi kötü bilgisayarda yazı yazmayı bildiği sektörde ki evrakları yazıp düzenlemek mi tecrübe.Kardeşim bimer e yazı yazdım c-b-a sınıflarının kaldırılması için bunun için dava da açıcam.isg uygulanmasında sınıf diye birşey olmaz.herkes eşit olacak.saçma sapan baskın sınavla herkesi a sınıfı yap onlar da aynı sistemi ve yasalardan faydalansın ama aldıkları ücret c sınıfının 5-6 katı olsun saçmalıktan başka birşey değil.saygılarımla.

KENAN TAYĞAR

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (C)
Geçen aylarda bir osgb ile iş görüşmesine gittim
c sınıfı olarak başlayacaktım
kendi memleketimdeki bir inşaat firmasına isg uzmanı olarak çalışacaksın dediler
e dedim maaş 1500 tl yol yok,yemek yok
ya dedim el insaf siz nasıl bir insansınız
hem üniversite mezunu ol hem iş güvenlik uzmanı ol onun riskini al
ve de vasıfsız bir elamandan tek farkın 100 lira olsun
bu nasıl bir düzen nasıl bir adalet
onlara dedim ki kardeş çaycı ve ya temizlikçi ihtiyacın varsa ben o işi yapayım
en azından kafam rahat olur sorumluluğum olmaz alacağım ücrette agi ile beraber 1400 lira olur dedim
ve de bu ve bunlar gibi düşünen kan emici osgb leri Allaha havale ettim ve de çıktım
***kesildi***

Moderatör tarafında düzenlendi:

Serhat ÖZCAN iS

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (B)
Hala bakıyorum da burada tecrübe filan diyenler var!!!Kardeşim ne tecrübesi Allah aşkına.Adam senin saatlerini satıyor altı üstü bir de ofisboyluk yapıyorsun bunun da adını tecrübe koyuyorsun.Herkesin üniversite mezunu olduğu iyi kötü bilgisayarda yazı yazmayı bildiği sektörde ki evrakları yazıp düzenlemek mi tecrübe.Kardeşim bimer e yazı yazdım c-b-a sınıflarının kaldırılması için bunun için dava da açıcam.isg uygulanmasında sınıf diye birşey olmaz.herkes eşit olacak.saçma sapan baskın sınavla herkesi a sınıfı yap onlar da aynı sistemi ve yasalardan faydalansın ama aldıkları ücret c sınıfının 5-6 katı olsun saçmalıktan başka birşey değil.saygılarımla.
Dostum resmen saçmalamışsın.İş güvenliği uzmanlığını ofiste evrak düzenlemeden ibaret görüyosan ki görüyosun bu işi sakın yapma.Tecrübe her işte çok önemlidir iş güvenliği uzmanıysan çok daha önemlidir.Gittiğin işyerinde eksikleri oluşabilecek riskleri işçi dsvranışlarını ancak tecrübeyle görebilirsin.Bir şantiyeyi yapı işlerinde iş sağlığı ve güvenliği el kitabından ibaret görürsen hüsrana uğrarsın ve gelecekte ya hapiste olursun yada tazminatları öderken bulursun.Sınıf konusuna gelince B sınıfı bi uzman olarak seni haklı buluyorum ancak her kongre sempozyum vb gibi yerde dile getirdiğimizde aldığımız cevap değişmedi.Sistemle kavga etmeyiniz..
Saygılarımla

E.Özlem

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (C)
avm insaat santiyesi icin 1750+yemek dediler kucuk bir sehir oldugu icin cok sik is ilani da cikmiyor maalesef bos durmaktansa deneyim kazanmak adina kabul etmeyi dusunuyorum degerli fikirlerinizi paylasirsaniz sevinirim

Abdullah HATİPOĞULLARI

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (C)
avm insaat santiyesi icin 1750+yemek dediler kucuk bir sehir oldugu icin cok sik is ilani da cikmiyor maalesef bos durmaktansa deneyim kazanmak adina kabul etmeyi dusunuyorum degerli fikirlerinizi paylasirsaniz sevinirim
Deneyim deyip kandırmasınlar senide süre koy 2 aya yükselsiin maaşım de.

E.Özlem

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (C)
begenirlerse 3 ay sonra artis olabilecegini soylediler tabi dogruysa
calisma saatleri 8.00-6.00 evime cok yakin olmasi tek olumlu yönü

Ediz U.

Paylaşımcı Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Belirtilmedi
Meslek
Uzman (A)
hangi şehir?

begonyaa

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman Adayı (C)
sigorta bile yapmak istemiyorlar kaç kere ben hatırlattım sigorta girişimi yapın diye :(

Hasan ç.

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman Adayı (C)
Güncel bilgi vereyim...

Çalıştığım firmada genel olarak ortalama c sınıfı uzman maaşı 2250-3000tl dir. B sınıfı 3250-4000tl dir. A sınıfı 4000-6500tl dir. Net maaş + Sigorta + servis + yemek + laptop. Fakat bizde A mı C miş yok. C sınıfı olarak B den yüksek, A sınıfı olarak B den düşük alanlar var. Maaş kriteri bizde sınıf değildir. Deneyimdir, bilgidir veya yetenektir. Doktorlar 2000-2500tl. Sadece evrak imzalıyorlar. Doktorun evrak işlerini de uzmanlar ve sağlıkçılar yapıyor. 09:00-18:00, cumartesi-pazar tatil. Sahada günlük 150tl (otel+yemek) avans alınır yol hariç, yol karşılanıyor, varsa uçakla yoksa otobüsle veya ihtiyaç halinde kiralık araç ile seyahatler. 2016 dan sonra 1500tl+sigorta ya sadece sertifikasını kullandıran uzmanlar da var.

Geçen aylarda 2 kişi (biri C biri B) maaşını az bulduğu için istifa etti, yeni işlerine başladılar. Siz burada şu kadar maaşa çalışayım mı diye soruyorsunuz.

Şunu da belirteyim. 3 sene önce bahsettiğiniz maaşlarla bu işe başladık.. 3 sende de asgari maaş 1300tl oldu. 3 sene önce ekmek 50kr tu. İnşaatta 1750tl ye çalışılmaz. Kıymayın kendinize bu kadar. O inşaatın ne gecesi ne gündüzü var. Gece beton atılacak kalın diyecekler size 1750tl ye, ha birde karın tokluğuna...

E.Özlem

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (C)
tesekkur ederim bilgileriniz icin
bu isi referans olarak dusunuyorum gecici bir is olarak.
maas hic tatmin edici degil farkindayim bulundugum sehirde is icin gorusmedigim yer kalmadi geri donus yapan olmadi yuksek lisans sonuclarini bekliyorum o zamana kadar deneyim kazanmak iyi olur diye dusundum

Şevket Terzi

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (C)

Tabi burda bir sürü etmen var. İşte çalışacağınız şehir, Ofis şartlarınız, Mesai durumlarınız gibi. Eğer öncesinde inşaatla ilgili tecrübeniz veya deneyiminiz yoksa fiyat uygun olmasa da uygun sayılır. Velev ki deneyiminiz bir hayli fazla bu paraya çalışılmaz, ki zaten şantiye ortamlarını gayet iyi biliyoruz çektiğiniz sıkıntıya strese değmez. Geçici diyorsanız da ihtiyacınız varsa olabilir istatistikleme yönünüzü geliştirirsiniz mevzuatlara hakim olur gündelik sıkıntılarda çözüm üretirsiniz. Meslek ve kazancı tamamen sizle doğru orantılıdır. Biraz argo olacak ama iş diliyle kendinizi iyi pazarlamanız gerekiyor. Bunu da gerek saha denetimleri gerek raporlama ve istatistikleme ve insan ilişkileriyle başarıyorsunuz daha sonra çalışacağınız yerde maaşınızı siz belirlersiniz 3-5 aşağısı yukarısını alır devam edersiniz. Evinize yakınmış, ee geçici de diyorsunuz bence bir başkasını o şantiyeye çekmeden gidin. 2-3 ay sonra durumunuzu iyileştirince ve bir yandan başka bir firmayla anlaşmak üzereyken resti çekin ücret talep edin vermezlerse de 15 gün öncesinden ben ayrılıyorum deyip yasal haklarınızı elinizde bulundurarak istifanızı verin sonrası şamda kayısı :)

E.Özlem

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (C)
Tabi burda bir sürü etmen var. İşte çalışacağınız şehir, Ofis şartlarınız, Mesai durumlarınız gibi. Eğer öncesinde inşaatla ilgili tecrübeniz veya deneyiminiz yoksa fiyat uygun olmasa da uygun sayılır. Velev ki deneyiminiz bir hayli fazla bu paraya çalışılmaz, ki zaten şantiye ortamlarını gayet iyi biliyoruz çektiğiniz sıkıntıya strese değmez. Geçici diyorsanız da ihtiyacınız varsa olabilir istatistikleme yönünüzü geliştirirsiniz mevzuatlara hakim olur gündelik sıkıntılarda çözüm üretirsiniz. Meslek ve kazancı tamamen sizle doğru orantılıdır. Biraz argo olacak ama iş diliyle kendinizi iyi pazarlamanız gerekiyor. Bunu da gerek saha denetimleri gerek raporlama ve istatistikleme ve insan ilişkileriyle başarıyorsunuz daha sonra çalışacağınız yerde maaşınızı siz belirlersiniz 3-5 aşağısı yukarısını alır devam edersiniz. Evinize yakınmış, ee geçici de diyorsunuz bence bir başkasını o şantiyeye çekmeden gidin. 2-3 ay sonra durumunuzu iyileştirince ve bir yandan başka bir firmayla anlaşmak üzereyken resti çekin ücret talep edin vermezlerse de 15 gün öncesinden ben ayrılıyorum deyip yasal haklarınızı elinizde bulundurarak istifanızı verin sonrası
şamda kayısı :)

daha yeni uzman oldum deneyimim yok sartlar tatmin edici degil fakat tecrube edinmek adina bir baslangic yapmam gerekiyor beklemek stresten baska birsey vermiyor meslek icin donanim ve tecrube sahibi olmadan ucret talebinde de bulunamiyorum
degerli bilgileriniz icin cok tesekkur ederim

Paqe

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman Adayı (C)
Eylül başında İzmir'de bir osgb ile görüştüm. 2 sene önce de görüşmüştüm aranmamıştım. Kendi aracımı kullanacakmışım, 2 sene sözleşme yapmamı istediler. Başlangıç 1600 lira, yılbaşından sonra 2000 lira. Araç masrafları için de aylık 1000 lira verecekmişler. Nerelere geldik artık, iyice işin içinden çıkılmaz hale geldi. Ben 2500'e başlarım dedim, sözleşme de yapmam. Aracın yıpranması ne olacak? Bugün en kötü araç yakıt hariç kirası 2000 liradan aşağı değildir herhalde. Araç masraflarından bile kısmaya başladılar. Tam 3 senedir 8-10 osgb ile görüşme sonucu elde var sıfır.

baki karaman

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
Eylül başında İzmir'de bir osgb ile görüştüm. 2 sene önce de görüşmüştüm aranmamıştım. Kendi aracımı kullanacakmışım, 2 sene sözleşme yapmamı istediler. Başlangıç 1600 lira, yılbaşından sonra 2000 lira. Araç masrafları için de aylık 1000 lira verecekmişler. Nerelere geldik artık, iyice işin içinden çıkılmaz hale geldi. Ben 2500'e başlarım dedim, sözleşme de yapmam. Aracın yıpranması ne olacak? Bugün en kötü araç yakıt hariç kirası 2000 liradan aşağı değildir herhalde. Araç masraflarından bile kısmaya başladılar. Tam 3 senedir 8-10 osgb ile görüşme sonucu elde var sıfır.
Bazen hic calismamak calismaktan iyidir.cekilelim olmayanin az olanin kiymeti artarmis..sabir..

Mr Ulku Yilmaz

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman Adayı (C)
ben osgb sahibiyim,sizlere tavsiyem önce osgb sahibini tanıyın tüccarmı yada etik değerlere sahip kendiside sektörün içinde olan bir doktor veya mühendismi ona göre fiyat ve şartlarla ilgili pazarlığa girin.ben mesela 3 bin tl nin altını bir mühendise teklif etmedim bugüne kadar mesleğe saygımdan dolayı.
Ayda üc bin lira maaşla Çalışan Mühendis gitsin hamallık yapsın. Sen de kalkmiş matah mış gibi 3000 tlden az vermiyorum diyorsun.

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.