Osgb'de C Sınıfı Uzman Maaşı

Konu, 'Ortak Sağlık Güvenlik Birimleri (OSGB) Hakkında' kısmında uzman_26 tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

 1. Ersgur

  Ersgur TÜİSAG Üyesi  1000 liralara çalışacak arkadaşlar hiç kendinizi riske atmadan asgari ücretle her yerde iş bulabilirler
  bizde çalışan gece bekçisi (ilkokul terk) 1300 tl+kalacak yer+yemek+SGK
  sen 1000 lira ya çalışacak arkadaş sorarım sana PEKİ NEDEN ÜNİVERSİTELERDE DİRSEK ÇÜRÜTTÜN ,
  MİLYARLARCA LİRA MASRAF ETTİN.1000 lira için mi?:ağlama::(


   
 2. chemistanbul

  chemistanbul Banned

  bizim firmada 1500 tl nin altında çalışan adamlar var.ama adam bekar işi bilmiyor.yeni mezun.kabul eiyor. ben istanbulda 2500 tl+araç(özel kullanıma açık)+yemek yeni başlangıç maaşları biliyorum.tecrübeliler 3000 den başlıyor.
  geçen hafta med akademiyi öğrendim.2000 tl ye başlatıyor.tezmedikal de hakzeza aynı.2000 tl ye başlatıyor.araç yok +300 tl yemek çeki+yol parası-akbil yani.bilgisayar yok.telefon hattı yok.(ekstra blgi vereyim dedim)

   
 3. G.Hakan CAN

  G.Hakan CAN TÜİSAG Üyesi

  Samsun'dayim Baran bey...Neden sordunuz?

  G.Hakan CAN

     

   
 4. ssseee

  ssseee TÜİSAG Üyesi

  bir tane bağımsız milletvekili c sınıfı uzmanlar tehlikeli sınıfa bakamasın diye teklif vermiş.ne yapmaya çalışıyor bunlar ya valla bıktım artık,işsiz güçsüz kalacaz bu gidişle..

   
  MNG bu yazıya teşekkür etti.
 5. G.Hakan CAN

  G.Hakan CAN TÜİSAG Üyesi

  Iste nihayet maas konusunu birakip asil sorunumuzun bilincine varan kisilerden biri...Arkadaslar kanun tasarisi suan en onemli konu bir milletvekilinin neye dayanarak cikardigi malum olan taslaga bir bakin lutfen sonra maas konusunun ne kadar geride kaldigini gorec3ksiniz.Is olmayinca dediginiz maaslari gorebileceginizimi saniyorsunuz Allah askina...Su tasari netlessin sonra zamanla maas durumu yerini bulur...

  G.Hakan CAN

     

   
 6. Hüseyin KORKMAZ

  Hüseyin KORKMAZ TÜİSAG Üyesi

  Evet. çok tehlikeli için 30 35 olmalı.

   
 7. Hüseyin KORKMAZ

  Hüseyin KORKMAZ TÜİSAG Üyesi  • İş güvenliği uzmanı yasasında değişiklik teklifi
  • İSTANBUL Bağımsız Milletvekili Levent tüzel bir yasa teklifi vererek 6331 Sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Yasasının İş güvenliği uzmanı görevlendirme yükümlülüğüne ilişkin geçici 4. Maddesinde değişiklik yapılmasını talep etti.
   Yasanın 30.12.2012 tarihinden bu yana yürürlükte olduğuna dikkat çeken Tüzel; “Ancak, hâlâ işverenlerin ve kamu otoritesinin alması gereken önlemleri almaması nedeniyle işçiler beşer, onar iş cinayetlerine kurban gitmektedir” dedi.
   İş kazalarının çoğunluğu 50’nin altında çalışan bulunan işyerlerinde meydana geldiğine vurgu yapan Tüzel şunları belirtti; “Meydana gelen her iş kazasında, işyerinden kaynaklanan teknik ya da idari problemler kadar, Bakanlığın işçi sağlığı ve iş güvenliğine yaklaşımının da sorunlu olduğunu göstermektedir. Bakanlığın almadığı her önlem, tedbirsizlik ve denetimsizlik nedeniyle fabrikalar, madenler, sanayi atölyeleri toplu işçi mezarlığı haline gelmektedir. ”
   İLERİ BİR TARİHE ERTELENMESİN
   6331 sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Yasanın 8. Maddesine göre belirtilen tehlike sınıflarına göre, çalışan sayısına bakılmaksızın işyerlerinde iş güvenliği uzmanı bulundurulması yükümlülüğü, tehlikeli ve çok tehlikeli işyerleri için 1 Temmuz 2013 tarihinde yürürlüğe gireceğinin hatırlatan Tüzel, “Ancak, A ve B sınıfı belgeye sahip iş güvenliği uzmanı sayısı ihtiyacı karşılayacak sayıda değildir. Bu gerekçe gösterilerek, işyerinde iş güvenliği uzmanı bulundurma yükümlülüğünü ileri bir tarihe ötelemek yerine, fiilen çalışan veya mesleki tecrübesi bulunan, sosyal güvenlik uzmanı sertifikası almış mühendislerin görevlendirilmesi daha uygundur.
   Tüm bu gerekçelerle, 6331 Sayısı İş Sağlığı ve Güvenliği Yasasının, İş güvenliği uzmanı görevlendirme yükümlülüğüne ilişkin geçici 4. Maddesinde, fiilen çalışan iş güvenliği uzmanlarının hizmette geçen süreleri, iş tecrübeleri gözetilmek suretiyle, tehlikeli ve çok tehlikeli sınıfta yer alan işyerlerinde görevlendirilebilmeleri amacıyla değişiklik öngörülmüştür” dedi.
  Bahsettiğiniz kanun değişikliği bu mu?
   
 8. G.Hakan CAN

  G.Hakan CAN TÜİSAG Üyesi

  Bahsi gecen kanun bu fakat bu haberdeki gibi degil tasarinin icerigi.Telefonumda pdf olarak var ekleyemiyorum buraya aksam eve gelince notebook dan eklerim.Icerigini detayli okuyunca yapilmak isteneni ve ertelemenin nasil oldugunu goreceksiniz arkadaslar...Beklemem derseniz bu forumda da var taslagin 9 sayfalik meclisden alınma ornegi arattirin bir.

  G.Hakan CAN   
 9. ssseee

  ssseee TÜİSAG Üyesi

  Ne demek istemiş peki c sınıfı tehlikeliye bakmasın mı demiş?

     

   
 10. sarph35

  sarph35 TÜİSAG Üyesi

  Arkadaşlar maaşım 2000+yol+yemek alıyorum birde yaptığım risk analizlerinden %20 alıyorum ki daha yeni başladım biraz tecrübeleneyim şartlar iyileşir mutlaka.   
 11. tugra55

  tugra55 TÜİSAG Üyesi

  arkadaşlar emeğimizi belgemizi ve risk faktörünüde göz önüne alarak maaş ı belirleye biliriz. her ne şartlarda olursa olsun benim kanatim maaş 2000 tl den az olmamalıdır. hem OSGB bağlı olmak zorunda değiliz ki kendimizi yetiştirelim tehlikeli yada az tehlieli 200 çalışanı olan 2 firma bulursak en az 3000 tl maalşla ayda 20 gün çalışsak daha iyi değilmi herkez kıymetini bilsin tüm yapılan işlemler bizim belgemiz üzerinden yapılacak OSGB sadece kendini yönetemeyen iş bulma konusunda sıkıntısı olan mühendislere aracılık yapıyor
  sabah 8:00 akşam 18:00 tam zamanlı sırıtımızdan yaklaşık 10 bin tl kazanıyor bunun max : 2ooo tl sini veriyor
  karar bizlere kalıyor elimizde ısgfrm var daha da kendimize güvenemeyip bireysel yapamazsak bu işi hiç girmeyelim......   
  baransely bu yazıya teşekkür etti.
 12. G.Hakan CAN

  G.Hakan CAN TÜİSAG Üyesi

  Tehlikeli sinifa bakamayacagiz ve ertelemeler soz konusu 2 yil ile 4 yil arasi....Yani 2014 ve 2016 dusunuyor sayin vekil...Akil hocasi cok ondandir amac belli

  G.Hakan CAN

   
 13. tugra55

  tugra55 TÜİSAG Üyesi

  bağımsız millet vekili bu öneriyi yaparken ülkede yeterli sayıda b uzman varmıymış arştırdımı merak ediyorum doğrusu. arkadaşlar tehlike tebliği yayınlandığına yeterli a ve b uzman olmadığından çok tehlikeli ye geçen tekstil sektörünün bağzı bölümlerni tekrar düzenleme yaparak tehlikeliye düşürdüler şimdi onun tersini mi öngörüyorlar...))))
   
 14. tugra55

  tugra55 TÜİSAG Üyesi

  kendi çıkarları için yapıyorlar işte eminim yakın akrabası b belgeli uzmandır:))

   
  G_yigit bu yazıya teşekkür etti.
 15. ssseee

  ssseee TÜİSAG Üyesi

  tehlikeli sınıfa bakamayacağımızı nerden çıkardın,bağımsız milletvekilinin teklifi değilmi o,torba yasaya o maddede mi dahil edildi?nezaman?ghcan eminmisin?   
 16. G.Hakan CAN

  G.Hakan CAN TÜİSAG Üyesi

  Eve daha gidemedim.Gider gitmez torba taslaginin vekillerin imzalariyla orjinalini ekleyecegim.Sitede de var.Buradan da bakabilirsin.Taslakda 110 kusur vekil imzasi ve c sinifi tehlikeli yerlere bakamazdqn sure ertelemesine kadar detayli mevcut...
  G.Hakan CAN

   
 17. ssseee

  ssseee TÜİSAG Üyesi

  nerede var,nasıl bakacağım

   
 18. G.Hakan CAN

  G.Hakan CAN TÜİSAG Üyesi

  Kategorilerde taslaklar iptaller v.s. var taslagin pdf formatlisi konulardan birinde bakarsan bulursun

  G.Hakan CAN

   
 19. miraç pekmezci

  miraç pekmezci TÜİSAG Üyesi

  Maaş konusunu bırakıp gerçek problemlere değinen var. Demiştiniz. Sayın abim forumun konusu zaten osgbde uzman maaşları . Tabi ki maaş konuşacağız

   
  kmemel bu yazıya teşekkür etti.
 20. mehmet kara

  mehmet kara TÜİSAG Üyesi


  haklısın aslında mersınde 2000 cıvarında yenı uzman maası OSGB de ama adanada 1500 cıvarında tabı OSGB ye gorede degısıyo fıyatlar buda aslında bızlerın elınde pıyasayı dusuruyorlar uzmanlarda bunu kabul etmemeli...

   
Yüklüyor...

Sayfayı PaylaşYandex.Metrica