Anket Lpg Otogaz Istasyonlarında Iş Sağlığı Ve Güvenliği Kurallarına Uyuluyor Mu?

LPG Dolum İstasyonlarında İş Sağlığı ve Güvenliği Kurallarına Uyuluyor Mu?

• EVET

Kullanılan: 27 7.8%
  • HAYIR

Kullanılan: 204 59.1%
  • KISMEN

Kullanılan: 114 33.0%

• Kullanılan toplam oy
    345

serkancaner

Çalışkan Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (B)
Arkadaşlar gittiğiniz LPG istasyonlarında iş sağlığı ve güvenliği ile ilgili kurallara uyuluyor mu?Mesela topraklama yapılıyor mu?Dolum Personeli kişisel koruyucu malzeme kullanıyor mu?Uyarıcı işaretler var mı?Yangın önlemleri alınıyor mu?Araç ruhsatına bakılıp Tüplü olduğuna yasal olduğuna bakılıyor mu?

çevreci

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (C)
formalitede uyulup izinler alınıyor ama devamı gelmiyor.ruhsata bakmak mı dizel olan arabaya bazen şaşırıp benzin dolduruyorlar bu zihniyette olan yerlerde ruhsata bakıp birde lpg var mı diye kontrol yapacaklarını mı düşünüyorsunuz

serkancaner

Çalışkan Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (B)
yasal olarak yapmaları gerekmekte.ruhssatta tüplü işlenik değilse dolum yapmaması gerekmektedir.dolum yapılmasın nasıl gidip muayenesini yaptırıyor.Araç tüplü muayeneye gidiyor tüpü çıkarmış.böyle olduğu zamanda tehlike herzaman aramızda.

Berkay Koca

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
Genelde yangın kuralları dikkate alınmakta fakat diğer konular da yasal çerçeve esnetilmektedir.

serkancaner

Çalışkan Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (B)
bu tip istasyonları tercih etmesek önlem almazlar mı?Ayrıca sorumlu müdürler ne yapıyor?

çevreci

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (C)
piyasada o kadar düşük fiyatlara çalışan ve hiçbirşey yapmayan sadece diplomalarını belgelerini kullanan o kadar çok insan var ki tercih eden mutlaka çıkıyor.

serkancaner

Çalışkan Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (B)
Evet çok kişi var çok haklısınız.O işi o kadar komik rakama yapanda var.Fakat bana göre bu müdürlerin işi değil.bu haklın işi.belki müdür gerekeni söylemiştir yazılı olarak bildirmiştir.tespitlerini yapmıştır.İş yeri sahibi gerekeni yapması gerek.sonuçtada para olduğundan bu bizlere füşüyor yani halka.gaz alana onu bunu vereceklerine dolumpersoneline bireldiven verseler daha iyi olur.Güzel istasyonlarda var.pahalı olsun ama oradakilerin ve çevrenin sağlığı bozulmasın.

çevreci

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (C)
sorumluluk dağılımı yapılacaksa bu herkesi kapsamalı bu durumda şayet dediğiniz şekilde olursa o zaman sorumlu müdür der ben gerekeni söylerim belge düzenlemesini yaparım işveren ister yapar ister yapmaz,işveren müdüre niye para veriyorum onun işi bu der,halk amaann ucuz olsunda ne yaparlarsa yapsınlar bana ne der kısaca herkes işin içinden bir şekilde sıyrılır.

dj_shark

Çalışkan Üye
TÜİSAG Üyesi
Valla ben bir petrol ofisini şikayet ettim adamları resmen öttürmüşler topraklama takmıyolardı diye şikayeti basmıştım.

fatih mehmet cansız

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
Arkadaşlar gittiğiniz LPG istasyonlarında iş sağlığı ve güvenliği ile ilgili kurallara uyuluyor mu?Mesela topraklama yapılıyor mu?Dolum Personeli kişisel koruyucu malzeme kullanıyor mu?Uyarıcı işaretler var mı?Yangın önlemleri alınıyor mu?Araç ruhsatına bakılıp Tüplü olduğuna yasal olduğuna bakılıyor mu?[/
EVET BENİM MESUL MÜDÜRLÜK YAPTIĞIM İSTASYONDA UYULUYOR.(SADECE BUNA UYULMUYOR.)

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.