Tartışma Kısmi Zamanlı Işyeri Hekimi Ücreti

H.Ece SÜRMEN

TÜİSAG Üyesi
Merhabalar...

Tabibler odasının yayınladığı fiyatlara bakıyorum ama bu fiyatlar gerçekçi mi? merak ediyorum... Bu fiyatlara bakarak İş güvenliği uzmanı + İşyeri hekimi + Sağlık personeli alıcak işyerlerine çıkan toplam maliyeti düşünürsek pek gerçekçi gelmedi açıkçası...

bünyamin yavuz

TÜİSAG Üyesi
Merhabalar...

Tabibler odasının yayınladığı fiyatlara bakıyorum ama bu fiyatlar gerçekçi mi? merak ediyorum... Bu fiyatlara bakarak İş güvenliği uzmanı + İşyeri hekimi + Sağlık personeli alıcak işyerlerine çıkan toplam maliyeti düşünürsek pek gerçekçi gelmedi açıkçası...
Ece hanım merhaba
Tabibler birliğinin fiyatını tam olarak bilmiyorum ama TSM inden aldığım fiyat, çok tehlikeli sınıf için saatliği 75 TL...

bünyamin yavuz

TÜİSAG Üyesi
Ece hnm paylaşım iççin teşekkürler

Ancak tabipler odasının açıklamış olduğu bu çizelgede tehlike sınıfı gözaltı edilerek çıkarılmış olup, çok tehlikeli bir işletmede çalışmakla az tehlikeli bir işletmede çalışmak arasında çok fark var bir tutulamaz. bu çizelgenin kesinlikle değiştirilmesi gerekmektedir.

H.Ece SÜRMEN

TÜİSAG Üyesi
Ece hnm paylaşım iççin teşekkürler

Ancak tabipler odasının açıklamış olduğu bu çizelgede tehlike sınıfı gözaltı edilerek çıkarılmış olup, çok tehlikeli bir işletmede çalışmakla az tehlikeli bir işletmede çalışmak arasında çok fark var bir tutulamaz. bu çizelgenin kesinlikle değiştirilmesi gerekmektedir.
Kesinlikle size katılıyorum, bütün tehlike sınıflarının ücretlerinin aynı olması yanlış...

H. Ece ALTINTAŞ
C Sınıfı İş Güvenliği Uzmanı

ATURAN

TÜİSAG Üyesi
İsmail bey merhaba,

Mesleki anlamda iş yeri hekimi arkadaşlarımızın da forumda görüşlerini bildirmelerini bekliyoruz...:evet:

Meslek hastalıkları ile iş yerlerinde karşılaştığınız sorunlar, örnek olarak kullanılabilecek formlar v.b. başlıklar açılırsa bizde takip edebiliriz...

SEG

TÜİSAG Üyesi
maaş 8500 TL ceza 5000 TL
komik.
hele ki 2000-3000 kişinin çalıştığı yerleri düşünürseniz...

drsidar

TÜİSAG Üyesi
İsmail bey merhaba,

Mesleki anlamda iş yeri hekimi arkadaşlarımızın da forumda görüşlerini bildirmelerini bekliyoruz...:evet:

Meslek hastalıkları ile iş yerlerinde karşılaştığınız sorunlar, örnek olarak kullanılabilecek formlar v.b. başlıklar açılırsa bizde takip edebiliriz...
evet katılıyorum ama forumda işyeri hekimliği kısmı çok küçük bir yer kaplıyor bende il değiştirdiğim için baya bir zamandır giremiyorum ama bundan sonra site yöneticileride uygun görürse yapılabilir.

ATURAN

TÜİSAG Üyesi
evet katılıyorum ama forumda işyeri hekimliği kısmı çok küçük bir yer kaplıyor bende il değiştirdiğim için baya bir zamandır giremiyorum ama bundan sonra site yöneticileride uygun görürse yapılabilir.
İsmail bey yapacağınız katkılardan dolayı şimdiden teşekkür ederiz... iş güvenliği uzmanları ile iş yeri hekimlerinin iş yerlerinde birbirlerine destek olmaları, iş verenlerin tutumlarını değiştirmede çok faydalı olacaktır...

misg

TÜİSAG Üyesi
İşyeri hekimleri onayı odadan değil de artık bakanlıktan aldığı için oda fiyatları (uyulmasa dahi) çok da bağlayıcı değil. Uzmanların da odasının olması bu yüzden çok da gerekli değil.
Sağlık bakanlığı yönergesi ile ilgili link aşağıda, burada gerekli ayrım yapılmış tehlike sınıflarına göre. Ücretler de gayet makul tabipler birliğine göre.

http://www.saglik.gov.tr/TR/dosya/1-72704/h/yonerge.pdf

drsidar

TÜİSAG Üyesi
İsmail bey yapacağınız katkılardan dolayı şimdiden teşekkür ederiz... iş güvenliği uzmanları ile iş yeri hekimlerinin iş yerlerinde birbirlerine destek olmaları, iş verenlerin tutumlarını değiştirmede çok faydalı olacaktır...
tamamen katılıyorum bilgi çoğaldıkça artar her türlü destek vermeye çalışacağım

Nermin

TÜİSAG Üyesi