Tartışma : Kısmi Zamanlı Işyeri Hekimi Ücreti

İşGüvUzman

Deneyimli Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
Bir sepet yumurta içerisinde sağlam yumurtalar kadar istemesek de bozuk yumurtalarda olabiliyor. İş Güvenliği Uzmanlarının da, İşyeri Hekimlerinin de görev yetki ve sorumlulukları ayrı ayrı detaylı bir şekilde yönetmeliklerde belirlenmiştir. Detaya girmeyeceğim. Özetle Hekime sağlık gözetim görevi, Uzmana da Ortam gözetimi görevi yüklenmiştir. Görevler çok yerde kesişir. Bu kesişmelerde de durum açıktır. İş birliği yapılmalıdır. Zaten yönetmelikte bunu önermektedir. Ne uzmanın ne de hekimin görevi; sadece gördüm, yazdım, bildirdim değildir. Çözüm önerisi ile birlikte İşverenin karşısına çıkmalıdır. Maalesef ki bende en az 8-9 hekimle çalıştım. Çoğu oturduğu yerden 8 saat kalkmıyor bile. Mesele kişiselleştirmek değil. Yönetmeliğin vazife eylediği detayları hayata sokmak.
Saygılar.
Bahsettiğiniz yönetmeliğin vazife eylediği detayları hayata sokamamaktan muzdarip bir işyerihekimi olarak kendi aldığı eğitim dolayısıyla istihdam olamamış detaylarına girmeye gerek olmayan kısa süreçler sonrasında ,yoldan geçerken içine girmeye cesaret edemeyeceği işletmelere uzman olarak girmek zorunda bırakılmış nice Türk gencinin hekimlere biraz daha insaflı davranmasını temenni ediyorum.[/QUOTE]

Nereye varmak istediğinizi anlayamadım. Lakin iyi niyetinizden şüphem yok. Ben son olarak Ziya Paşanın muhteşem sözünü hatırlatmak isterim ''Ayinesi iştir kişinin, lafa bakılmaz'', sözler bir yere kadar, sorun çıkartmış / çıkartan dostlarınız sizin istemediğiniz tasarrufunuz olmuş, genellenmemeli derim.

ilkinpeker

Paylaşımcı Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
İşyeri Hekimi
19 Aralık 2014 CUMA

Resmî Gazete

Sayı : 29210

DÜZELTME

18/12/2014 tarihli ve 29209 sayılı Resmî Gazete’de aslına uygun olarak yayımlanan, İşyeri Hekimi ve Diğer Sağlık Personelinin Görev, Yetki, Sorumluluk ve Eğitimleri Hakkında Yönetmelikte Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmeliğin 25 inci maddesinde sehven yazılan “iş güvenliği uzmanı” ibaresi, “işyeri hekimleri” olarak Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığının 18/12/2014 tarihli ve 35804503/010.03/16496 sayılı yazısına istinaden düzeltilmiştir.

http://www.resmigazete.gov.tr/main....gazete.gov.tr/eskiler//2014/12/20141219-6.htm

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.