Tartışma - Kamuya Iş Güvenliği Uzmanı Alımı Başlamıştır | Sayfa 6 | TÜİSAG Forum | İSGforum | İSGfrm - İş Sağlığı,Güvenliği,Risk değerlendirme

Tartışma Kamuya Iş Güvenliği Uzmanı Alımı Başlamıştır

Konu, 'Güncel Tartışma Konuları' kısmında Hakan ERDOĞAN tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

1. Okkes4665

Okkes4665 TÜİSAG Üyesi

Bakan 2017 nin basina kadar kurumlara isg konusunda ceza verilmeyecek dedi zaten gorevlendirmeye yanasilmiyordu simdi hic orali olmaz mudurler

2. masum123

masum123 TÜİSAG Üyesi

sorunun cevabını bizde merak ediyoruz bilen varsa cevaplasın lütfen

3. aysima

aysima TÜİSAG Üyesi

ilk atamalar için geç kalınmış

Ekli Dosyalar:

4. Deniz Devrim

Deniz Devrim TÜİSAG Üyesi

Basbakan 1 temmuzda yururluluge girecek bazi uygulamalar altyapi olmadigi icin 1 yil ertelendi dedi. Ya 50 den az az tehlikelilerin yada memurlara uzman calistirma zorunlugu ertelendi. Yada her ikisi ertelendi. Detay yok. Onumuzdeki gunlerde gorecegiz artik.

5. murat isg

murat isg TÜİSAG Üyesi

muhtemelen 50 den az , az tehlikeli yerler 1 yıl ertelenecek

6. Ahmet Orhan ÖZDURAL

Ahmet Orhan ÖZDURAL TÜİSAG Üyesi

Ben Kamuda çalışıyorum ve A sınıfı İş Güvenliği Uzmanıyım. Ancak Kurumumda İş güvenliği uzmanı olarak çalışırken bu aybaşı itibarı ile sözleşmem fesh edildi ve OSGB'nin birisinden hizmet alımı yapıldı. Kurum ile veya herhangi birisi ile bir sorun da yaşamadığım halde adeta bana karşı mobing uygulandı. Bu durum 6331 sayılı Kanunun . Maddesinin (a) bendine aykırı olduğu gibi 03-07-2016 tarihinde Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanının konu hakkında basın açıklamasında kurumda uzman var ise oradan görevlendirilir, yoksa başka bir kamu kurumundan alınır şeklinde açıklaması var iken bu işlem yapıldı. Bu durum normalde düşündüğümüzde 5018 sayılı Kamu Maliyesi Kanununa göre Kamu zararı olarak da görülüp soruşturma açılması gereken bir durum ama kimi kime şikayet edeceğiz ki?. şikayet etsek bırakın kurum amirine hesap sormayı bizim tayinimizi çıkartırlar.

Banu CUMALI ve Deniz Devrim bu yazıya teşekkür etti.
  7. ebru emen

ebru emen TÜİSAG Üyesi

önlisans mezunlaında alım olmayacak mı bu sene

Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica