Soru Bankası İsg Sınavlarına Hazırlık ( A, B, C ) %100 Sonuç İlk Kısım

İGU_TR

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Belirtilmedi
Meslek
Uzman (C)
şu sorduğuma yanıt vercecek bir kişi yok mu:(

ilk sorunuzu bilmiyorum..
2.si için ise: her 100 kişi için dediği için 1.000.000 ile değil 2250000 ile çarpacaksınız.. 80*225.000/1,600,000*8 yaptığınızda sonuç 1.40 olacaktır

İGU_TR

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Belirtilmedi
Meslek
Uzman (C)
225,000

Gizem Gündüz

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman Adayı (C)
Hakan Bey Merhaba,
Gerçekten bizler için çok ama çok büyük bir iyilik yapıyorsunuz. Bende sizin kaynaklarınızdan çalışıyorum ve hem şimdi hemde daha sonrası için çok yararlı kaynaklar olduğunu düşünüyorum. İnşallah Yüce Rabbim herkesin gönlüne göre verir. Böyle bir kaynağı bizimle paylaştığınız için de çok teşekkürler.

murcelikel

Çalışkan Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (B)
ilk sorunuzu bilmiyorum..
2.si için ise: her 100 kişi için dediği için 1.000.000 ile değil 2250000 ile çarpacaksınız.. 80*225.000/1,600,000*8 yaptığınızda sonuç 1.40 olacaktır
teşekkürler ..acaba bu sayısal soruların hepsini toplu bir şekilde nerde bulabilriz?

Mevlüt Esgin

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman Adayı (C)
Hakan bey merhaba ;
Çalışmalarınız çok güzel ve çok isabetli bilgilerle dolu.Elinize emeğinize sağlık.Allah (C.C) razı olsun.
Ben 24 mayıstaki C uzmanlık sınava hazırlanırken kendime göre bir metot bulmuş ve çalışmaktaydım.Daha sonra sizin notlardan çalışmaya başladım ve kafamdaki çelişkilerden kurtuldum,ancak biraz geç kaldım.Şubat sınavına giren arkadaşlara hap notlarınızı göndermişsiniz bende rica etsem mail ile gönderebilirmisiniz.Bugünden itibaren önereceğiniz sizin tarafından hazırlanan test ve öneriler nedir.
Teşekkür ederim.

serpil defne

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Belirtilmedi
Meslek
Uzman (C)
teşekkürler emeginize sağlık

volcano76

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (C)
Arkadaşlar bende naçizane bir katkıda bulunmak adına şu kaza sıklık ve ağırlık hızını bulma noktasında kafalardaki soru işaretini kaldırmak isterim.

İş Kazası Sıklık Hızı
I.Yöntem: Bir takvim yılında çalışılan 1,000,000 iş saatine karşılık kaç kaza olduğu gösterir.
II.Yöntem: Tam gün çalışan her 100 kişi arasında kaç kaza olduğunu gösterir.

İş Kazası Sıklık Hızı
= İKS*1,000,000 /(PTEGS*8) veya
= İKS *225.000/(PTEGS*8)
İKS = İş kazası sayısı
PTEGS = Toplam prim tahakkuk eden gün sayısı,
PTEGS, her gün için 8 saatlik tam çalışma ile çarpılarak tüm sigortalıların bir yıl içinde
toplam çalışma saati bulunur.
1,000,000 = Çalışılan bir milyon iş saatinde iş kazası sayısını bulmak için kullanılır.
225,000 = II. yöntemde, tam gün çalışan 100 sigortalının haftada 45 saat, yılda 50 hafta çalıştığı kabul edilerek yapılan hesap sonucu bulunan bir değerdir.

İş Kazası Ağırlık Hızı
I.Yöntem: Bir takvim yılında çalışılan 1,000,000 saatte kaç iş gününün iş kazası nedeniyle kaybedildiğini gösterir.
•II.Yöntem: Çalışılan her 100 saatte kaç saatin kaybedildiğini gösterir.
İş Kazası
= TGK*1,000,000 / (PTEGS*8) veya
=(TGK*8) *100 / (PTEGS*8)
TGK = İş kazası sonucu toplam gün kaybı
= (Geçici iş göremezlik süreleri)+ (sürekli iş göremezlik dereceleri toplamı *75) + (ölüm vak'a sayısı *7500)
PTEGS= Toplam prim tahakkuk eden gün sayısı,
PTEGS, her gün için 8 saatlik tam çalışma ile çarpılarak tüm sigortalıların bir yıl içinde toplam çalışma saati bulunur.

1,000,000 = Çalışılan 1,000,000 iş saatinde iş kazası nedeniyle kaybolan iş saatini bulmak için kullanılır.
100 = II yöntemde,çalışılan 100 iş saatinde iş kazası nedeniyle kaybolan iş saatini bulmak için kullanılır.

Umarım bir faydası olur. Allah hepimizin yardımcısı olsun.

ssseyma

Üye
TÜİSAG Üyesi

Paylaşımınız için ok teşekkür ederim.
Benim bi ricam daha olacak, herkes Hakan Hoca'nın notlarından bahsediyor, çk faydalı olduğunu konuşuyor ancak burada yalnızca sorulara ulaşabiliyoruz. Rica etsem konuları nasıl bulabileceğimi de söyler misiniz. Sanırım maile iletiliyor, sınava az kaldı ve ben çok faydası olacağını düşünüyorum. Notlara ulaşabilmem için yardımcı olabilir misiniz? Teşekkür ederim şimdiden, başta tekrar Hakan Hoca'ya ve emeği geçen herkese..

Melikeb

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman Adayı (C)
Teşekkür ederim,bu siteyi hazırlayanlara, sitede bilgilerini paylaşanlara ve özellikle Hakan Bey'e. Sizi takip edip ,sorularınızdan ve bilgi paylaşımlarınızdan yaralanıyorum. hepinize teşkkür ederim. hakkınızı helal edin lütfen.

Betül YILMAZ58

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman Adayı (C)
Herkese yeniden merhaba. Daha evvel yülselme için 1.300 konu açıklamalı soruları ve 6 adet deneme sınavı verdim. Bu sayede çok arkadaşım yülselme sınavında başarılı oldu. Onları bitirmeniz faydanıza olacaktır. Sınavın A, B ve C ayrımı yok, sorular ortak.

Bu başlık altında karışık pdf şeklinde soru ve cevapları vereceğim. Hedef en az 5.000 soru.... Şubat ayındaki sınavda yükselememiş arkadaşlar ya da ilk kez C olacak arkadaşlar bu güncel içerikli soruları kaçırmayınız..

Bu başlık altında sorularla alakalı tartışmalarda bulunabilirsiniz. Yapıcı eleştirilere açığım..

2. mesajda sorular olacaktır. Yenileri sürekli ekleyeceğim bilginize. Forumumuza özel bir çalışmadır. Anlayışınız için teşekkür ederim...

Herkese başarılar dilerim..

Tavsiye: Yanlış yaptığınız soruların olduğu konuya dönerek tekrar etmeniz faydanıza olacaktır.

Emeğe saygı gösterip bir teşekkürü bir duayı çok görmeyen arkadaşlarıma teşekkürler...

ARKADAŞLAR DERNEĞE ÜYE OLUN.EĞER HAKLARINIZI ALMAK İSTİYORSANIZ.LÜTFEN İHMAL ETMEYİN.BEN BELKİ UZMANLIK YAPMAYACAĞIM AMA ÜYE OLDUM.SONRA HİÇ BİR HAK ALAMAYINCA VERYANSIN ETMEYİN...

Betül YILMAZ58

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman Adayı (C)
Herkese yeniden merhaba. Daha evvel yülselme için 1.300 konu açıklamalı soruları ve 6 adet deneme sınavı verdim. Bu sayede çok arkadaşım yülselme sınavında başarılı oldu. Onları bitirmeniz faydanıza olacaktır. Sınavın A, B ve C ayrımı yok, sorular ortak.

Bu başlık altında karışık pdf şeklinde soru ve cevapları vereceğim. Hedef en az 5.000 soru.... Şubat ayındaki sınavda yükselememiş arkadaşlar ya da ilk kez C olacak arkadaşlar bu güncel içerikli soruları kaçırmayınız..

Bu başlık altında sorularla alakalı tartışmalarda bulunabilirsiniz. Yapıcı eleştirilere açığım..

2. mesajda sorular olacaktır. Yenileri sürekli ekleyeceğim bilginize. Forumumuza özel bir çalışmadır. Anlayışınız için teşekkür ederim...

Herkese başarılar dilerim..

Tavsiye: Yanlış yaptığınız soruların olduğu konuya dönerek tekrar etmeniz faydanıza olacaktır.

Emeğe saygı gösterip bir teşekkürü bir duayı çok görmeyen arkadaşlarıma teşekkürler...

ARKADAŞLAR DERNEĞE ÜYE OLUN.EĞER HAKLARINIZI ALMAK İSTİYORSANIZ.LÜTFEN İHMAL ETMEYİN.BEN BELKİ UZMANLIK YAPMAYACAĞIM AMA ÜYE OLDUM.SONRA HİÇ BİR HAK ALAMAYINCA VERYANSIN ETMEYİN...

ömer bektaş

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
24 aralık 2011 sınavını ösym mi yaptı?

ömer bektaş

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
24 aralık 2011 isg ve işyeri hekimliği sınavını ösym mi yaptı?

İGU_TR

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Belirtilmedi
Meslek
Uzman (C)
24 aralık 2011 isg ve işyeri hekimliği sınavını ösym mi yaptı?

21 Aralık 2013 sınavına kadar tüm sınavları Çalışma Bakanlığı kendisi yaptı. 21 Aralık ve 23 Şubat sınavlarını Milli Eğitim bakanlığı düzenledi. 24 Mayıs sınavını ilk kez ÖSYM yapacak.

Ali Rıza GÜNER

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman Adayı (C)
Allah razı olsun hocam . Yüreğinize sağlık...

sametsolak

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (C)
cok tehlıkelıde tam zamanlı ıs guvenlıgı uzmanı cevap 1000 demıs hocam .. 500 degılmı ?

Hüsameddin CEBRE

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (C)
Arkadaşlar Mayıs sınavı için başka soru paylaşacak arkadaş varmı şuan soru bekliyorum soru bitti... Çok teşekkürler arkadaşlar.

İGU_TR

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Belirtilmedi
Meslek
Uzman (C)
cok tehlıkelıde tam zamanlı ıs guvenlıgı uzmanı cevap 1000 demıs hocam .. 500 degılmı ?

Çok tehlikeli :1000
tehlikeli: 1500
Az tehlikeli: 2000 kişi için tam zamanlı..

eğer bu sayılardan az ise çok tehlikeli, tehlikeli ve az tehlikeli için sırasıyla 12,8,6 dk çalışan başına uzman çalıştırılmalıdır.

kimyacı34

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (A)
2014 Şubat yükselme sınavında ilk soruda şok olmuştum arkadaşlar
soru baltazar formülünün tanımını soruyordu. tabii yanlış cevapladım
Sosyal sigortalar tüzüğünü bir göz atın ayrıca borçlar kanununda cezai sürelere bakın
soru çıkabilir, arkadaşlar umarım herkes 70'i geçer

Gulay Cetin

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Belirtilmedi
Meslek
Uzman (C)
24 mayıs sınavı soru ve cevapları ÖSYM tarafından açıklancak mı Çünkü üniversite sınav sorularını açıklamıyor Bilgisi olan varmı

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.