Iş Sağlığı Ve Güvenliği Kurul Toplantı Tutanağı

Xzenon

Deneyimli Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (B)
İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ KURUL TOPLANTI TUTANAĞI ektedir.

İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ KURUL TOPLANTI TUTANAĞI

Toplantı No
04
Tarih / Saat
10.02.20…… / 20:00
Yer
OFİS TOPLANTI SALONU
Toplantı Başkanı
………………………………….
Toplantı Gündemi

1.KİŞİSEL KORUYUCU MALZEMELERLE İLGİLİ CEZA PROSEDÜRLERİNİN UYGULANMASI
2.KAVLAK KONTROLLERİNİN DAHA SIKLAŞTIRILMASI
3.YOLLARDA EMNİYET TEDBİRLERİ
4.YAKIT TANKLARININ GEÇİRİMSİZLİĞİ
5.YAKLAŞIM TÜNELİ 3 ATIKSU PROBLEMİ
6.YAKLAŞIM TÜNELİ 3 HAVUZUN TAMAMLANMASI
7.SIZINTILARIN KONTROLLERİ
8.ÇALIŞMA ALANLARININ DÜZENLİ OLARAK BIRAKILMASI
9.TOPRAKLAMA ÖLÇÜMLERİ
10.BASINÇLI KAPLARIN KONTROLLERİ
11.ATIK ALANLARININ TAMAMLANMASI
12.İŞYERİ HEKİMİ ÇALIŞMALARI
13.ATÖLYE ÇALIŞMALARININ DEĞERLENDİRİLMESİ
14.SEL ERKEN UYARI SİSTEMİ
15.ARAÇ YIKAMA BAKIM İŞLERİ
16.GÖRÜŞ VE ÖNERİLER

Katılımcılar
Görevi
İmza
1

Uygulama Koordinatörü

2

İş Güvenliği Mühendisi

3

Tünel Şefi

4

Vardiya Mühendisi

5

Vardiya Mühendisi

6

Vardiya Mühendisi

7

Formen Temsilcisi

8

İşçi Temsilcisi Yedeği

9

İşyeri hekimi

10

Sağlık görevlisi

11

İşçi temsilcisi

12

13

14

İSG Mühendisi Proje Mdr.Yrd.

No
Alınan Kararlar
Sorumlu(lar)
Termin
1
Kişisel koruyucu malzemelerin düzenli olarak kullanılması ile ilgili teknik personelin takiplerinin daha sıkı yapılması kararı alınmıştır.

SÜREKLİ
2
Kavlak daha rahat alınması adına her aynaya manivelaların daha etkin kullanılmasına karar verilmiştir.

3
Çalışma alanlarında çalışmayı etkileyecek araçların alandan uzaklaştırılması ve içeriye araçla girmenin gerek olmadıkça girilmemesi kararı alınmıştır.

SÜREKLİ
4
Yakıt tanklarının geçirimsizliği ile ilgili çalışmaların bir an önce yapılmasına karar verilmiştir.Ayrıca yaklaşım tüneli 3 te bulunan yakıt tankının da taşma havuzu yapılması kararı alınmıştır.

5
Yaklaşım tüneli 3 ile ilgili havuzun tamamlanması ve elektriğin bir an önce verilmesi gerektiği kararı alınmıştır.

6
Atölye çalışmalarında düzen tertip konularına daha fazla önem gösterilmesi konularında daha dikkatli olunması gerektiği kararı alınmıştır.

SÜREKLİ
7
Topraklama ölçümlerinin elektrik mühendisi beraberinde gerçekleştirilmesi kararı alınmıştır.

8
Atık alanlarının tamamlanması ile ilgili gerekli malzemelerin bir an önce temini yapılması kararı alınmıştır.

9
Sel erken uyarı sisteminin düzenli olarak kontrollerinin yapılması kararı alınmıştır.

SÜREKLİ
10
Araç yıkama ve bakım işleri için atölyede yapılması planlanan faaliyetle ilgili çalışmaların başlatılması gerektiği kararı alınmıştır.

Bir sonraki toplantının ……………………………… tarihinde aynı yer ve saatte yapılmasına o
Oy BİRLİĞİYLE KARAR VERİLDİ.

Bu karar tutanağı 4 sayfadan ibarettir.
……………..
……………….
……………….
………………
…………….
……………….
Kkd kontrolleri
Sel erken uyarı sistemi kontrolleri
Atölye çalışmaları
Topraklama ölçümleri
Yaklaşım tüneli 3 havuz tamamlanması
Atık alanlarının tamamlanması
Kkd kontrolleri
Atölye çalışmaları
Kkd kontrolleri
Atölye çalışmaları
Kkd kontrolleri
Atölye çalışmaları
Araç yıkama bakım işleri
Yakıt tankları geçirimsizliği
İMZA
İMZA
İMZA
İMZA
İMZA
İMZA

Ekli dosyalar

• kurul-tutanak-raporu.doc
    73.5 KB · Görüntüleme: 5,213

HüseyinK

Çalışkan Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
İSG Kurul Toplantısına;
İşveren veya işveren vekili
İSG Uzmanı
İşyeri Hekimi
Personel Şefi
Formen Ustabaşı ( Sayı sınırlaması varmı? )
İşçi Temsilcisi

katılabilir diye okumuştum..
Burada formen ustabaşı gibi kişilerin sınırlaması varmıdır yokmudur?

BARIŞ KAYA

Üye
TÜİSAG Üyesi
İçlerinden seçecekleri bir kişi yeterli (yada o olmadığında katılacak yedeği )

ISG-isg

ISGfrm Çalışma Birimi
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
benim katıldığım kurul ve benim hazırladığım kurul toplantı tutanağı ile karşılaşmak çok garip gerçekten çok şaşırdım

nokia6270

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
peki arkadaşlar 50 nin altında işçi çalıştıran iş yerinde kurul toplantısı yapılacak mı? sadece iş yeri için, iş sağlığı ve güvenliği, öneri ve tespit defteri yeterli olur mu?
50 nin altında çalışan iş yerleri iş yeri hekimi bulunduracak mı? peki işyeri hekimi sayısı yeterli mi?

miran

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman Adayı (C)
SELAM,BEN İSG KURUL TOPLANTILARI İÇİN KURUL DEFTERİ ALDIRTTTIM..BEN ÖNCE Kİ UZMAN TEK SAYFALIK TUTANAKLAR HAZIRLIYORMUŞ.SİZCE BENDE ÖYLEMİ YAPMALIYIDIM.İŞ KAZASI HALİNDE TUTANAK HAZIRLAMALIYIM MI.

Ahmet B. DÖNMEZ

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Belirtilmedi
Meslek
Uzman (A)
toplantı tutanağı olarak "ek-11" diye birşey var, nereden buldum hatırlamıyorum ama ben onu kullanıyorum (ekte).
bu "ek" resmi bişey midir yoksa kafamıza göre tutanak derleyebiliyor muyuz?
ben bu format şart diye kasıyorum milleti, değilse salayım bari...

Ekli dosyalar

• Ek 11 İSG Kurul Tutanak Formu (Mart) düzelt.doc
    71 KB · Görüntüleme: 4,274

Ahmet B. DÖNMEZ

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Belirtilmedi
Meslek
Uzman (A)
SELAM,BEN İSG KURUL TOPLANTILARI İÇİN KURUL DEFTERİ ALDIRTTTIM..BEN ÖNCE Kİ UZMAN TEK SAYFALIK TUTANAKLAR HAZIRLIYORMUŞ.SİZCE BENDE ÖYLEMİ YAPMALIYIDIM.İŞ KAZASI HALİNDE TUTANAK HAZIRLAMALIYIM MI.

aman hocam tek sayfa risktir, ben toplantıyı yapıyorum, notlarımı tutuyorum, akşam temize çekiyorum, 2 nüsha çıktı alıp kurul üyelerine "ikisini" de imzalatıyorum, birini işyerindeki dosyaya koyuyorum diğerini de kendi zulamdaki dosyaya :)
insan oğlu çiğ süt emmiş, sevelim ama güvenmeyelim.

imzalı tutanağın da 3 adet fotokopisini çekiyorum, birini patrona birini müdüre birini de bakım şefine (malum, maddelerin çoğu onları bağlıyor) bırakıyorum.
iyice devlet dairesine bağladım durumu belki ama garantiye almış oluyorum kendimce.
sonrasında da kendime bir bardak neskafe hazırlayıp içiyorum, o kahveden bir bardak işletme şefi arkadaşa bir bardak da satınalma sorumlusu arkadaş yaptırıyorum, muhabbet oluyor :)

OGÜN.

Paylaşımcı Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman Adayı (C)
peki arkadaşlar 50 nin altında işçi çalıştıran iş yerinde kurul toplantısı yapılacak mı? sadece iş yeri için, iş sağlığı ve güvenliği, öneri ve tespit defteri yeterli olur mu?
50 nin altında çalışan iş yerleri iş yeri hekimi bulunduracak mı? peki işyeri hekimi sayısı yeterli mi?
ben de merak ttim şimdi elli altında toplantı yapılacak mı? ben çe yapılamaz. çünkü kurul kurmana gerek yok. olmayan bir kurul nasaıl toplanacak? benim yorumum bu ama farklı bir yorum varsa ışık olur.

Haluk DEMİRCİOĞLU

Çalışkan Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
toplantı yapılacağını ilan etmek gerekiyormuydu gerekiyorsa kaç gün önceden üyelere bildirip ilan etmemiz gerekir

krmgny

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman Adayı (C)
arkadaşlar benim kafama takılan bir konu var. Termin süresi olayını yazmak zorunda mıyız?? 1 ay ,1 yıl gibi.. kurulda aldığımız bir kararla ilgili 1 yıl termin verdiğimizde 1 yıl dolmadan kaza meydana gelirse ve işveren benim 1 yıl sürem dolmadı derse naparız???

Haluk DEMİRCİOĞLU

Çalışkan Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
arkadaşlar benim kafama takılan bir konu var. Termin süresi olayını yazmak zorunda mıyız?? 1 ay ,1 yıl gibi.. kurulda aldığımız bir kararla ilgili 1 yıl termin verdiğimizde 1 yıl dolmadan kaza meydana gelirse ve işveren benim 1 yıl sürem dolmadı derse naparız???
1 ay 1 yıl gibi süreler termin süresi için yazılmaz yazacağınız süre sorunun çözülmesinin kolaylığı zorluğuna göre değişir. 3-5 gün gibi süreler verilir en fazla 1 hafta

İş Sağlığı ve Güvenliği

Paylaşımcı Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
Termin süresinin belirtilmesi gerekmektedir. Termin süresini kısa tutmak daha uygun olup öyle 5 gün-10 gün gibi termin süreleri gerçekçi olmaya bilir.
Riskin durumuna göre 1 ay-2 ay-3 ay şeklinde termin süreleri belirtilebilir.Bu sürelerden daha fazla termin süresi belirtmek riskli olacaktır.

krisografi

Çalışkan Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
arkadaşlar, kurul üyesi olup kurul toplantısına katılamayan çalışan, o ayki tutanağın altına imza atmalı mı?

Sevda Kızılkaya

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (C)
50 nin altında çalışanı olan iş yerlerin Kurul kurulması zorunlu değildir. Fakat öyle iş yerleri vardır ki bu şekilde toplantılar yapılmadan İSG ile ilgilenilmez. O yüzden 50 nin altında çalışanı bulunan iş yerlerinde Kurul isteğe bağlı olarak kurulabilir. Diğer türlü zaten zorunludur. Termin süreleri ile ilgili ise, uyguladığımı paylaşabilirim. Kurullarımda Termin 1 Termin 2 şeklinde yazıyorum ki oda şu anlama geliyor. Örneğin Az tehlikeli bir iş yerinde 3 ayda bir kurul kuruyorsam Termin 1 bir sonraki kurula kadar olmuş oluyor. Bir sonraki kurulda da o maddeyle ilgili yapılan bir şey var mı soruyorum yoksa Termin 2 olarak değiştiriyorum. Ama bunun yanında daha kısa sürede yapılabilecek şeyler varsa onlara 1 hafta 2 hafta gibi terminler koyuyorum. Bu arada dip not olarak da Termin 1 gibi yazınca giderilmeyen uygunsuzluklar Termin 6'ları görüyor, bu şekile olduğunda işverenin gözüne çarpıyor. Daha etkili olabiliyor bazı durumlarda :)

gökhan toker

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman Adayı (C)
Arkadaşlar Merhaba. İsg kurul toplantı tutanağında alınan kararlar kısmı var.Benim anlamadığım bu toplantıdan sonramı oluşturuluyor .toplantı esnasında imza almam için ayrı bir tutanak mı tutacağım.

gizemhp

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (B)
herkese merhaba , yıllık izin ayrılma vb durumlarda isg kurul toplantıları başkansız yani işveren / iş veren vekilsiz salt çoğunlukla toplanabilirmi ? acil dönüş yapabilir misiniz

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.