Tartışma : Iş Güvenliği Uzmanlığı Fiyasko Mu?

okan demirkol

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
haklısınız, bende aynı fikirdeyim.Firmalar gerçek ten işin uzmanına verecekler diğer uzmanlar yavaş piaysadan çekilecekler. hatta firmalar gercekten a sınıfı uzman bulmakta zorlanacaklar
zaman ayıklayacak o tür kısılerı

mustafa erol

Banned
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (C)
bu iş güvenlik uzmanı tutmadı
denetleyen yok
sahip çıkan yok

özhan bölükbaşı

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (C)
arkadaşlar galiba bir fiyaskoyla karşı karşıyayız başvurmadığım site kalmadı hala işsiz işsiz duruyorum keşke elimdeki o parayı kpss kursuna yatırsaydım o daha mantıklı olurmuş anladım ki Türkiyede dayı olmadan bir arpa boyu yol gidemiyormuşsun anlaşılan sözde müslüman ülkede yaşıyoruz ağızları açılsa kul hakkı derler eee öyle diyenlerin çoğu bir şekilde bir yerden başladılar şartlarımız aynıydı adamlar iyi şirketlerdeler çalışıyorlar .

Dilercan

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
Kendini yönet dünyayı yönetirsin. Çok güzel bir deyiş..Hiçbir zaman karamsar olmayalım. Devir değişir zaman çoğu şeyi çözer. .Bu işte kanun hak hukuk bizim için çalışmalı. Bunu sağlayacak olanda gene bizleriz..

Bülent Günerli

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman Adayı (C)
Maalesef, disardan bakanlarin gozuyle, bu ulkede Hersey yalan..
Hersey yalan uzerine kurulmus...Mahmut Beye katiliyorum. Dostlar alisveriste gorsun:))
O nedenle, AB'ye almadiklari gibi, Olimpiyatlarin Son final elemesinde, Turkiyenin yaptigi tanitimi vs yemediler:))
Kesinlikle size katılıyorum.. Maalesef ülkemizde her şey yalan dolan üzerine inşaa ediliyor. Japonlar olimpiyat finalinde Türkiye'nin elinden organizasyonu " Ama bizde şike yok!.." sözü ile aldıklarını hatırlatmak isterim.. Yazık.. Bu millete de, çalışanlarına da IGU larına da..
Başlamada bitirmekte 1 numarayız..

çağrı özalp

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman Adayı (C)
Eğer sulandırmaz iseler çok faydalı ve gerekli olduğunu düşünüyorum.

cuto77

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
Ahmet bey umutsuz olacak da bir durum yok aslında sadece geçiş süreci yaşıyoruz

evet belki bir süre daha belirsizlik sürecek ana inanıyorum ki düzelecektir.
devlete kazanc varsa bu işler olur. bence suanda fırtına öncesi sessizlik hakim. denetlemeler birden ve seri bir sekilde baslayacak cezalarla hazine dolacak ve sonra bu işler cok kısa bi zaman zarfında rayına oturmus olacak. devlet sag gösteriyor birden sola gececek

Ersgur

Paylaşımcı Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Belirtilmedi
Meslek
Uzman (A)
çoktan bitti bile ,yine başardık helal olsun bize

Ersgur

Paylaşımcı Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Belirtilmedi
Meslek
Uzman (A)
denetleme falan olmaz ,fiyaskooooooooooooooo bu kadar basit

c.g

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
isg uzmanının bir kolunu osgb diğer kolunu işveren çekiyor yasal düzenleme şart.

cc76

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
bireysel çalışmak imkansz gibi bişey. esnaf hizmeti toptan almak istiyo haliyle.ben isg uzmanı olarak tüm organizasyonu kursamda sisteme aile hekimini hemşireyi(dsağlk personelini) tanıtmak sıkıntı.e bunlar zaten çalışan bunlara sigortamı yatırcaklar bidaha böyle şey mi olur hiç???
1.5 yıldır bireysel çalışıyorum. Her iş gibi bu işte zaman ve emek istiyor. Mevcut işimin yanında ek gelir olsun diye düşünen arkadaşlarım bir kez daha düşünmeli, sorumluluğu çok fazla olan bir işten bahsediyoruz. Osg' lerde emeğinizin sömürülmesini istemiyorsanız bireysel çalışma daha uygun. İş bulabilmek için çok koşturmak gerekiyor, ancak daha önce bir arkadaş yazmıştı pazarlamacı uzman mantığı yüzünden zaten yapacağınız işleri kendiniz bulmak durumunda kalıyorsunuz. Bireysel çalışma yapınca çalışacağınız firmayı seçme şansınız oluyor, kendinizi durduk yerde ateşe atmak zorunda değilsiniz. fatura kesmediğiniz ve sigortalı çalışan olduğunuz için kdv vs. ile uğraşmazsınız. sizinle birlikte hareket edebilecek bir işyeri hekimi bulmanız şart. açıkçası şu anda a ve b sınıfı uzmanlar için çok fazla iş imkanı var.
Esnaf odaları konusunda haklısınız, toplu anlaşma sigorta vb. problemlerden ötürü odalarla artık çalışamıyorum. Osgb firmaları odalara doktor uzman ve hemşire dahil tehlike sınıfına göre adam başı 20-30 tl fiyat veriyorlar. Zaten bu kadar düşük ücretler için kendimi riske atma niyetinde de değilim.
Karamsar olmak yerine organize olmaya ihtiyacımız var. İşyeri hekimi ücretleri hiç riskleri olmamasına rağmen 7000 TL iken uzman ücretlerinin 1500 TL seviyesine inmesinin kabahati bizlerde diye düşünüyorum.

Ali Üstün

Paylaşımcı Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
Ali bey işler nasıl açılacakmış valla ben merak ettim. açılacakmı gerçekten
ne bilim valla? osgb dedi.. ama cv yolladım aradıkları yok.. denetimler olmadan hiç bişi açılmaz. denetimlerde 2015 den sonra başlicak söyleyim..

Ahmet Özcan

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (C)
isg uzmanlarının maaşı ıcın fon kurulması maaşın devlet taafından verılmesı lazım zaman uzmanlar daha bağımszı hareket edebılırler
Söylediğinize katılıyorum ve bir çoğumuzda aynı fikirdedir
Ancak benim düşünceme göre iş verenler bu düşüncede değillerdir

NeoCrown

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
isg uzmanlarının maaşı ıcın fon kurulması maaşın devlet taafından verılmesı lazım zaman uzmanlar daha bağımszı hareket edebılırler
Varsayalım böyle bir şey oldu. Sizce devlet, uzman maaşlarını kaç lira belirler? Siz sanıyormusunuz ki maaşlar tatmin edici olacak? Asgari ücretin ne kadar açıklandığı belli.

Ali Üstün

Paylaşımcı Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
Varsayalım böyle bir şey oldu. Sizce devlet, uzman maaşlarını kaç lira belirler? Siz sanıyormusunuz ki maaşlar tatmin edici olacak? Asgari ücretin ne kadar açıklandığı belli.
mühendis maaşı 2750 bürütten aşağı olmaz ondan eminim..

ayrıca fona iş verenler para vereceği için doğru dürüst bir rakkam belirlenebilir.. malum devletin cebinden çıkmicak bu rakam..

Cemil Yurttas

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman Adayı (C)
Arkadaslar bugun gelinen noktayi ben size soyleyeyim iki ornekle bugun herzaman gittigim berbere gittim adam risk analizini yaptirmis yaninda sigortali iscisi yok kendi tek calisiyor birisi 100 tl ye risk analizini yaparim demis buda yaptirmis birincisi yaninda isci calismiyor yaptirmasina gerek yoktu hadi yaptin tam 100 sayfa cikti almis acil dutum planiyla birlikte bu is 100 liraya yapiliyorsa vay bu ulkenin haline

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.