Tartışma - İbys - İşyeri Bilgi Yönetim Sistemi Tartışma Alanı | Sayfa 2 | TÜİSAG Forum | İSGforum | İSGfrm - İş Sağlığı,Güvenliği,Risk değerlendirme

Tartışma İbys - İşyeri Bilgi Yönetim Sistemi Tartışma Alanı

Konu, 'İBYS' kısmında Kaan SAKA tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

1. Uygun YILDIZ

Uygun YILDIZ TÜİSAG Üyesi

Merhaba sayın üyeler,
    ibys kapsamında bakanlığa veri gönderimi yapılabiliyor mu? Entegratör firmaların programları üzerinden bakanlığa eğitim kaydı bildirimi yapan var mı? Konu hakkında bilgisi olan ya da birebir yapan varsa lütfen bizleri de kısaca bilgilendirebilir mi?

2. gizemhp

gizemhp TÜİSAG Üyesi

MERHABA
    BEN **KESİLDİ** YAZILIM KULLANIYORUM 01.01.2018 E KADAR GERİYE DÖNÜK 2018 YILINDA VERDİĞİM EĞİTİMLERİ SİSTEME KAYITLARINI YAPTIM YARI EĞİTİMİDE E İMZA İLE GÖNDERİMLERİNİ BAKANLIĞA YAPTIM AMA 1 HAFTADIR HİÇ BİR ŞEY GÖNDEREMİYORUM FİRMA BAKANLIK ALT YAPI GÜNCELLEMESİ YAPTIĞINI O YÜZDEN GÖNDERİMLERDE HATA OLABİLECEĞİNİ SÖYLÜYOR , ZATEN GÖNDEREBİLDİKLERİMİ DE ÇOK YAVAŞ GÖNDERDİ SİSTEM , ÇOK SAĞLIKLI BİR ALT YAPI KURMUŞ BAKANLIK 1 HAFTA DAYANAMADI :) ŞAŞIRDIM MI TABİKİ HAYIR

BEKLİYORUM SİSTEMİN DÜZELMESİNİ , UMARIM YARDIMCI OLMUŞUMDUR

Last edited by a moderator: 15 Ağustos 2018
  3. murom

murom TÜİSAG Üyesi

anlaşılan bu iş çok su götürecek.
    Peki şu an yazılım firmalarından yazılımı almaya başlayan varmı? Alımla ilgili Genel intibalarınız hakkında bilgi verebilirseniz
    Ben şu an açıkçası bekliyorum.

4. ARDIÇ

ARDIÇ TÜİSAG Üyesi

YILBAŞINA KADAR BENDE BEKLEYECEĞİM. bireysel uzmanlık yapıyorum

5. murom

murom TÜİSAG Üyesi

bende dediğim gibi beklemeye devam ediyorum.

6. Elhan Sevgi BİNİCİ

Elhan Sevgi BİNİCİ TÜİSAG Üyesi

Herkese merhabalar,
    İBYS sistemi ile ilgili şuanki son durum nedir.
    İSG Uzmanı desteğii OSGB üzerinden değilde iç görevlendirme ile sağlayan bir işyerinin şuan için İSG yazılımı kullanması gerekmekte midir?
    İBYS sistemine veri gönderimi başlamış mıdır?
    Bu konuda bilgi almak için resmi olarak kiminle görüşülebilir?

7. ziyaa_a

ziyaa_a TÜİSAG Üyesi

Sistem faaliyete geçmiştir. İlk aşama olarak eğitimler gönderilmektedir. Tüm uzman ve hekimlerin kullanması gerekmektedir.

8. srkn

srkn TÜİSAG Üyesi

Türkgüven Firmasının yazılımını kullanıyorum. Bugün denediğimde hala bakanlığa eğitim bildirimi yapamıyordum. Siz eğitim bildirimlerini yapabiliyor musunuz?

9. Tulus

Tulus TÜİSAG Üyesi

Dün Türkgüven'e sordum. Henüz açılmadığını söylediler.

10. eralp doganalp

eralp doganalp TÜİSAG Üyesi

Öğlene kadar veri girişi oluyor bende kontinus kullanıyorum

11. Barış GÖKTAŞ

Barış GÖKTAŞ TÜİSAG Üyesi

Bizde bugüne kadar olan tüm eğitimlerimizi gönderdik ve ulaştı olarak gözüküyor. Uludağ Bilişimi kullanıyoruz.

12. Şafak SÖNMEZ

Şafak SÖNMEZ TÜİSAG Üyesi

Eğitimleri gönderirken kullandığınız sistem personel bilgileri olarak neleri istiyor ?

Ad-Soyad
    TCKN
    İşe Giriş Tarihi ?
    Telefon vb.

13. Barış GÖKTAŞ

Barış GÖKTAŞ TÜİSAG Üyesi

@Şafak SÖNMEZ ,

Bizim kullanmış olduğumuz program aşağıdaki detayları istiyor.

Şafak SÖNMEZ bu yazıya teşekkür etti.
  14. Şafak SÖNMEZ

Şafak SÖNMEZ TÜİSAG Üyesi

Barış Bey, teşekkür ederim.

15. yasarcan

yasarcan TÜİSAG Üyesi

Kaan bey
    bu sisteme kendi hazırladığımız yazılımı nasıl dahil edebiliriz? Yetkilendirme hakkında bilginiz varmı?

16. Türkgüven Yazılım

Türkgüven Yazılım TÜİSAG Üyesi

Türkgüven Perfektive İSG ürünümüzle yaklaşık yarım milyon çalışana hizmet vermekteyiz. Firma olarak, veri toplanması çalışmalarının sorunsuz ilerlediğini görene kadar entegrasyonu test çalışmaları ile sınırlı tutmak istedik. Bu süreçte Bakanlık ile yakın temas halinde, teknik açıdan önerilerimizi ileterek sistemin son haline getirilmesine katkıda bulunmayı işimizin bir parçası olarak gördük. 2019 ocak ayı itibariyle, bakanlık sistemi teste açıldı biz de şubat ayı içerisinde veri gönderilerimize başlayacağımızı belirtmek isteriz. Konuyla ilgili olarak, süreci açıklayan bir bilgilendirme dokümanı hazırlanıp, paydaşlarımıza sunulacaktır.

Saygılarımızla.

hakan tezel bu yazıya teşekkür etti.
  17. murom

murom TÜİSAG Üyesi

merhaba,
    Şuan veri gönderimi zorunluluğu varmı? Yoksa daha havada mı gidiyor. yaklaşık 8 aydır yurtdışındaydım süreçle ilgili son durum bilgi verirseniz.
    En son bildiğim kadarıyla veri gönderimi yapılamıyprdu ve göndermemenin cezası yoktu. Denetimlerde istenirse eğitim belgeleri gösterilmesi yeterli diye biliyorum.

18. OGÜN.

OGÜN. TÜİSAG Üyesi

sayın murom;
    çsgb 27.2.2018 tarihli bir genelge yayımladı bu konu hakkında ... genelgeyi incelerseniz sorularınıza cevap bulabilirsiniz.
    https://ibys.csgb.gov.tr/uploads/2018-1 Nolu Dış Genelge-İSGGM.pdf
    veri gönderimleri başladı.
    he ben gönderim yaptım mı daha yapmadım :)
    ibys sistemi e imza aldık ...
    parayı gömdük bu saçma işe...
    bakalım kimleri zengin etti??? kokusu çıkar
    3 5 yıla.....
    sanki her şeyimiz tamam bir elektronik ortamdan gönderimimiz eksikti
    bir dünya yapılması gereken acil konular varken ibys sistemi ne henüz gerek var mıydı?

19. okhan

okhan TÜİSAG Üyesi

Hislerimiz ortak, ağzına sağlık kardeş.

TuğçeÖZDEMİR ve OGÜN. bu yazıya teşekkür etti.
  20. Gül Bahar

Gül Bahar TÜİSAG Üyesi

Merhaba, veri gönderimi yapılabiliyor. Eğitimlerde uyuşmamazlık varsa program üzerinden bakanlık hata bildirimi veriyor

Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica