Tartışma : İbys - İşyeri Bilgi Yönetim Sistemi Tartışma Alanı

Kaan SAKA

TÜİSAG Kurucusu
Admin
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (B)
Sayın TÜİSAG üyeleri,

Bu başlık altında İBYS - İşyeri Bilgi Yönetim Sistemi hakkında kafanıza takılan herşeyi sorabilirsiniz.
İBYS hizmeti sağlayan firmaların isimlerini reklam amaçlı burada bahsetmek yasaktır. Bu kurula uymayan üyelerimiz uyarılacaktır. İBYS hizmeti sağlayan firmalar için tek tek özel olarak alfabetik sıraya göre konu açılmış olup firmanın yayınlamış olduğu programın kullanımıyla ilgili sorunları yada şikayetleri ilgili firmanın İBYS programının konu başlığı altında yapmanızı rica ederiz.

mehmetuzun

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman Adayı (C)
merhabalar e imza ile yazılım uyumlu çalışıyormu?

Ahmet B. DÖNMEZ

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Belirtilmedi
Meslek
Uzman (A)
Hem iyi hem kötü. Ama bizim açımızdan iyi, sadece tarayıcı masrafımız çıktı ilave olarak.
Mevcut sisteme göre evrakları hangi yazılım ile yüklüyorsanız evraklar o yazılım içerisinde duruyor. Yani bakanlık kendi çekmediği sürece evraklarımıza erişmiyor, sadece istenen evrakın yüklü olup olmadığını biliyor o kadar. İşte bu sebeple aldığınız yazılımı değiştirirseniz eski yüklenenleri Bakanlık üzerinden yeni yazılımınıza çekemiyorsunuz. Tekrar yüklemeniz lazım. Ha bu arada eski sistemimdeki evraklar nooldu? onlar eski yazılımcınızın insafında bekliyor. Kısaca YEDEK ALIN MUTLAKA.

Peki bakanlık ne yapacak bu sistemle?
Öncelikle oturduğu yerden kim ne yapmış iş güvenliği için onu doğrudan görecek. Bu sayede kimin ne ve ne kadar eksiği var direk müdahale edebilecek.
Diyecek ki "Denetim mi lazım? Bakalım sistemde en çok kimin ana evraklar konusunda eksiği var, oradan başlayalım" diyecek. Bu güzel tarafı.

Ama bir diğer konu da "Ceza mı yazacağız? Bakalım sistemde en çok kimin ana evraklar konusunda eksiği var, onlara bi uyarı yazısı/maili atalım, süre verelim, o sürenin sonunda tekrar bakalım sistemden, hala yok mu evrak? postalayalım cezayı" diyecek. Bu da iyimser kötü tarafı.
Kötümser bakarsak "Ceza mı yazacağız? Bakalım sistemde en çok kimin ana evraklar konusunda eksiği var, onlara direk gönderin cezayı" ;)

Hadi bakalım hayırlısı.

c.g

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
İş kazalarının önlenmesi , isg uzmanının tespit ve önerilerinin işveren/vekili tarafından önemsenmesi için daha acil çözümlere ihtiyaç vardır.

mesut köleli

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (C)
ibys sistemine girilen eğitim kayıtları e-imza ile gönderme açıldımı?Gönderebilen var mı?

Murat Bayık

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (A)
İBYS projesi kapsamında entegratör yazılımlar üzerinden bakanlığa bir çok kişinin sandığının aksine, PDF,WORD,EXCELL,vb dosya doküman gönderilmeyecek, gönderilmiyor. Web servis entegrasyonun özü, sizlerin yazılıma kaydettiğiniz bilginin (belge değil) dijital halinin çeşitli şifreleme işlemlerinden geçirilerek, ayrıca elektronik imzanızdaki sertifika bilgisini de bu şifreli bilgiye ekleyerek karşı taraftaki yapıya elektronik şekilde aktarılmasıdır.

ONUR GÖRMÜŞ

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman Adayı (C)
Merhabalar İBYS sistemine geçmişe dönük verileri yükleme en son hangi tarihe kadar yapılması gerekmektedir bu konu hakkında bir bilginiz var mı acaba ?

srkn

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
Merhaba,
Dün eğitim bilgilerini göndermeyi denedim. Ancak program hata verdi ve bakanlığın henüz veri kabul etmediğine benzer bir uyarı verdi.
Bu konuda bilgisi olan var mı?

İsmail Cem Akdağ

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
Merhaba,
Dün eğitim bilgilerini göndermeyi denedim. Ancak program hata verdi ve bakanlığın henüz veri kabul etmediğine benzer bir uyarı verdi.
Bu konuda bilgisi olan var mı?
sözleşme yaptığımız firma henüz bakanlığın veri kabul etmediğini, serverların uygun olmadığını söyledi. Veri gönderimi yapamıyoruz biz de

Erkan FINDIKLI

Paylaşımcı Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (B)
Bakanlık henüz veri kabul etmiyor ya da edemiyor. Dolayısıyla açıklanan tarihlerin hepsi geçerliliğini kaybetti. Bugün yazılım firmamızla yaptığımız görüşmede 15 Eylül civarı gönderimlerin başlayabileceğini söylediler ama kesin bilgi diyemiyorlar hala..

isgprof

Çalışkan Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
Geriye dönük diye soruyor. yani 3 ay önce anlattığım eğitimi sisteme girmeli miyim diye soruyor.. Benim bildiğim 01.06.2018 tarihinden sonra verilen eğitimler sisteme yüklenmeli. Yanlışım varsa düzeltin lütfen
01.01.2019 tarihine kadar

Gül Bahar

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Belirtilmedi
Meslek
Uzman (B)
erteleye erteleye yılları bulur bu gidişle. İSG bölümü net olmayan ifadeler yüzünden kaybolacak meslekler arasında .

Mak.Yük.Müh.

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (B)
Geriye dönük diye soruyor. yani 3 ay önce anlattığım eğitimi sisteme girmeli miyim diye soruyor.. Benim bildiğim 01.06.2018 tarihinden sonra verilen eğitimler sisteme yüklenmeli. Yanlışım varsa düzeltin lütfen
01.06.2018 tarihinden itibaren verilen eğitimler sisteme yüklenmeli.01.01.2019 tarihine kadar sisteme yüklenebilir.

ygtr hoca

TÜİSAG Çalışma Birimi
Moderatör
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
Tahmin edeceğimiz gibi İBYS sitesi kilitlendi ve ulaşılamıyor. Ekran Alıntısı.JPG

Murat Bayık

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (A)
Sayın ygtr,

Yayınlamış olduğunuz ifadenizden şunu anlıyorum yanlışsam lütfen düzeltin,
Siz oradaki linklere tıkladınız ve sayfanın açılmadığını gördüğünüzde İBYS nin çalışmadığını ve kitlendiğini düşündünüz ve bu ifadeyi yazma gereği duydunuz.

Hayır, öyle değil neden mi? Açıklayayım.

1-Tıklamış olduğunuz linkler sizinle yani SON KULLANICI ile alakalı değildir.
2-Tıklamış olduğunuz linkler ENTEGRATÖR FİRMALAR ile akalıdır.
3-Tıklamış olduğunuz linkler tıklanıp içine bakılacak bir ortam değildir, sayfada birşey görünmemesi çok doğal neden çünkü onlar web servis linkleri.
4-Tıklamış olduğunuz linklere özel yazılımlar içinde çeşitli özel kodlamalar ile bağlantı sağlamaktayız.
5-Tıklamış olduğunuz linkin arkasında devasa bir WEB SERVİS var. (bunu son kullanıcı göremez)
6-Buradaki linki tıkladığınızda çeşitli kaynaklarda WEB SERVİS ENTEGRASYONU konusunda bilgi edinebilirsiniz
7-İBYS sistemi tıkır tıkır çalışmakta.
8-Şuan 15'e yakın entegratör firma yazılımı içinden EĞİTİM VERİLERİ İBYS'ye gönderilebilmekte.
9-İrtibat halinde olduğunuz entegratör yazılım firması ile temas kurabilirsiniz.
10-Henüz entegre olmayan diğer entegratör firmalar da bugün yarın veri gönderimine başlayacaklar.

ygtr hoca

TÜİSAG Çalışma Birimi
Moderatör
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
Sayın ygtr,

Yayınlamış olduğunuz ifadenizden şunu anlıyorum yanlışsam lütfen düzeltin,
Siz oradaki linklere tıkladınız ve sayfanın açılmadığını gördüğünüzde İBYS nin çalışmadığını ve kitlendiğini düşündünüz ve bu ifadeyi yazma gereği duydunuz.

Hayır, öyle değil neden mi? Açıklayayım.

1-Tıklamış olduğunuz linkler sizinle yani SON KULLANICI ile alakalı değildir.
2-Tıklamış olduğunuz linkler ENTEGRATÖR FİRMALAR ile akalıdır.
3-Tıklamış olduğunuz linkler tıklanıp içine bakılacak bir ortam değildir, sayfada birşey görünmemesi çok doğal neden çünkü onlar web servis linkleri.
4-Tıklamış olduğunuz linklere özel yazılımlar içinde çeşitli özel kodlamalar ile bağlantı sağlamaktayız.
5-Tıklamış olduğunuz linkin arkasında devasa bir WEB SERVİS var. (bunu son kullanıcı göremez)
6-Buradaki linki tıkladığınızda çeşitli kaynaklarda WEB SERVİS ENTEGRASYONU konusunda bilgi edinebilirsiniz
7-İBYS sistemi tıkır tıkır çalışmakta.
8-Şuan 15'e yakın entegratör firma yazılımı içinden EĞİTİM VERİLERİ İBYS'ye gönderilebilmekte.
9-İrtibat halinde olduğunuz entegratör yazılım firması ile temas kurabilirsiniz.
10-Henüz entegre olmayan diğer entegratör firmalar da bugün yarın veri gönderimine başlayacaklar.
İki gün boyunca zamanım dolu; iki ayrı kurumdan denetim geldi. (Herkese allah kolaylık versin.)

Son düzenleme:

SUHEYLAULUDOGAN

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Belirtilmedi
Meslek
DSP
Devlet hastaneleri İBYS kullanmak zorunda mıdır?

OGÜN.

Paylaşımcı Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman Adayı (C)
tamamen saçma ve gereksiz bir sistem olacak...…..

OGÜN.

Paylaşımcı Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman Adayı (C)
iş güvenliği sistemi sadece doküman ayağından ibaret değil sanki... bakanlık oturduğu yerden dökümanları tam olanları hadi denetlemeyeyim derse çok yanılır. size 1 saat içinde 10 larca firmanın doküman eksikliğini tamalaya bilir ve elektronik ortama atabilirm.geçmişe dönükte. bu benim firmalarımın iş güvenliği ve iş sağlığı açısından denetlenmemesine gerek yok anlamına gelmez. bu sistem ne işe yaradı söyleyeyim bakanlıkta istihtam sayısı arttırılması gerekirken bakanlığın yapacağı işleri emekçi uzman arkadaşalar yapacak. gelsin bakanlık sahaya.. denetlesin. masa başında olmuyor bu işler.... bu sistem ne işe yaradı söyleyeyim yazılım şirketleri paraya para demeyecek... umarım ben utanırım.. bu sistem çalışmaz ve yazılım şirketleri ile yağtığımız anlaşmalar gereği ödediğimiz tonlarca paradan olmayız...

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.