Tartışma : Hastanelerde İş Güvenliği Uzmanlığı

ygtr hoca

TÜİSAG Çalışma Birimi
Moderatör
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
Çalışma Bakanlığının çok güzel faydalı İSGİP çalışmaları var.
Bunları ÇSGB sitesinde bulmak bazan zor.
Hastahane ve Laboratuar ve genel iş güvenliği için mükemmel bir çalışmanın PDF ini aktarıyorum. Mutlaka sonuna kadar dikkatle inceleyin.
Uzman arkadaşlarımın araştırıcı ve geliştirici olduğunu görünce çok mutlu oluyorum.
İyi çalışmalar.
http://www.ankaracocuk.gov.tr/Ankaracocuk/akalite/LGR.pdf

Numeko Safety İş Güvenliği Ekipmanları

Hamza YİĞİT

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Belirtilmedi
Meslek
Uzman (C)
İzmirde Atatürk Eğitim Araştırma Hastanesinde Acil Tıp Teknisyeni olarak görev yapıyordum Pamukkale Ünv. İşçi Sağlığı ve İş Güvenliği bölümünü bitirdim ve C sınıfI ısg uzmanı oldum ve kurumumda şu an ISG uzmanı olarak görev yapıyorum :)
Sevgi hanım iş güvenliği uzmanı olarak halen görevinize devam ediyormusunuz bende devlet hastanesinde görev yapıyorum temmuzdan sonra görevlendirme yapılacak ama devlet hastaneleri çok tehlikeli sınıfa girmiyormu siz nasıl görevlendirme yaptırdınız bı sıkıntı yaşamadınızmı

uzman12345

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Belirtilmedi
Meslek
Uzman Adayı (C)
hastanelerde isg eğitimini nasıl veriyorsunuz 16 saatlik eğitimi 2 günde mi yoksa 4+8+4 şeklinde mi ?

İsmail Cem Akdağ

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
Hastanelerde eğitimi organize etmek çok zor oluyor. Yasa gereği mesai saatleri içinde yapılması zorunlu. 7/24 hizmet devam ediyor. ben 4 e bölüp, 1 er haftada tamamlıyorum.Toplamda 1 ay sürüyo yani...

Uzmanasor

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
hastanelerde isg eğitimini nasıl veriyorsunuz 16 saatlik eğitimi 2 günde mi yoksa 4+8+4 şeklinde mi ?
E eğitim sistemi var tüm çalışanlar bilgisayara ulaşabildiği için tüm eğitim slaytlarını ve soruları sisteme yükledik

tüm çalışanlar oradan gereken saat kadar eğitimi tamamlamaktadır.

yeni yönetmelik buna müsade etmektedir.

(7) (Değişik:RG-24/5/2018-30430) İşyerinde ilk defa verilecek temel eğitimler hariç çalışanlara tekrar verilecek temel eğitimler işveren tarafından işe ve işyerine özgü içeriğin hazırlanması ve gerekli uzaktan eğitim yönetim sisteminin sağlanması halinde uzaktan eğitim yöntemi kullanılarak verilebilir.

Moderatör tarafında düzenlendi:

uzman12345

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Belirtilmedi
Meslek
Uzman Adayı (C)
merhaba arkadaşlar bi sorum olacak pkd hastanaleri kapsamıyor evet bunu denetimde nasıl gösteriyorsunuz

ugurr

Çalışkan Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (B)
merhaba arkadaşlar bi sorum olacak pkd hastanaleri kapsamıyor evet bunu denetimde nasıl gösteriyorsunuz
yönetmelik kapsamıyor ancak mazot tankınız varsa orası için düşünebilirsiniz

Uzmanasor

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
Denetimde geldiklerinde eksik olarak belirtilirse bence hazırlayın. Kapsam dışı gözüksede gelen müfettişin yorumuna kalmış.

Patlayacı durumlar medikal gaz santrali ve jeneratörün yedek yakıtları sayılabilir.

Ayrıca böyle bir durumda var;

Dniz

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (A)
arkadaşlar herkese merhabalar. hastanelerde çalışacak iş güvenliği uzmanları için, 3 sene hastane tecrübesi şartı arandığını duydum ama uzman olarak mı yoksa personel olarak mı bilgim yok. bilgisi olan kimse var mı acaba??
Ayşe hanım öncelikle merhabalar uzun zamandır sohbette karşılaşmadık umarım siz ve aileniz iyisinizdir?
Kendi Üniversite hastanemizde iş güvenliği uzmanı görevlendirirken böyle bir şart aramıyoruz. 3 sene hastane tecrübe şartı koymadık ayrıca yasal bi dayanağıda var mı görmedim.
Selamlar...

hasan özer

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman Adayı (C)
Bir hastane de C olarak çalışmanın tek yolu orada tam zamanlı çalışan A yada B sınıfı olmasıdır. 2 haftadır yaptığım araştırmalar sonucu bu. Şu an çalıştığım osgb A yada B sınıfı uzman bulamadığı için hastaneyle yapılan sözleşme feshediliyor. Bu durumda bende hastanede çalışamıyorum. Hastaneleri neden çok tehlikeli sınıfa almışlar anlamadım. Tehlikeli sınıfta kalsalardı hiçbir sorun yaşanmayacaktı.
250 den fazla ise çalışan sayısı şuanda tam zamanlı A veya B olmalı. Yoksa isg katip kabul etmez. 6 yıldır hastanede iş güv. Uzmanıyım. Oradan biliyorum

hasan özer

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman Adayı (C)
Denetimde geldiklerinde eksik olarak belirtilirse bence hazırlayın. Kapsam dışı gözüksede gelen müfettişin yorumuna kalmış.

Patlayacı durumlar medikal gaz santrali ve jeneratörün yedek yakıtları sayılabilir.

Ayrıca böyle bir durumda var;

Medikal gazlarda yanıcı patlayıcı gaz sis ve buhar yok, kapsamıyor

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.