Duyuru - Diğer Sağlık Personelinin Sertifika Durumu! | TÜİSAG Forum | İSGforum | İSGfrm - İş Sağlığı,Güvenliği,Risk değerlendirme

Duyuru Diğer Sağlık Personelinin Sertifika Durumu!

Konu, 'DSP Hakkında Bilgiler ve Duyurular' kısmında Adem ELİK tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

 1. Adem ELİK

  Adem ELİK TÜİSAG Üyesi  İsg Katip üzerinden yapılan açıklama aşağıda yer almaktadır. Açıklamaya göre 1 Temmuz itibari ile geçici sertifikalar sistemden silinmesi gerekmektedir. Daha önce geçici sertifika üzerinde bulunan sözleşmelerin , sınav sonucu kazanılmış gerçek sertifikaların üzerine tekrardan yapılması gerektiği de bu açıklamada belirtilmektedir. Çalıştığınız kurumların isg-katip üzerinden yapmış olduğu atamaları yeni sertifika üzerine geçirmesi gerekmektedir. Ayrıca eğitim almış ancak sınavda başarı gösterememiş arkadaşlarımızın isg-katip üzerinde ki atamaları silinecektir. Tabii burası Türkiye olduğu için son anda veya ileride ki bir zamanda değişiklik olmaz ise...

  İSG-KATİP ÜZERİNDE YAPILAN DUYURU METNİ

  29.06.2017
  Diğer Sağlık Personellerinin Dikkatine  DİĞER SAĞLIK PERSONELLERİNİN DİKKATİNE

  Bilindiği üzere, diğer sağlık personeli belgesi ile ilgili hususlar 20/07/2013 tarihli ve 28713 sayılı resmi gazete’de yayımlanan “İşyeri Hekimi ve Diğer Sağlık Personelinin Görev, Yetki, Sorumluluk ve Eğitimleri Hakkında Yönetmelik” ile hüküm altına alınmıştır.

  Anılan Yönetmeliğin Geçici 2 nci Maddesinin birinci fıkrasının (a) bendinde;

  “Diğer sağlık personelinin durumu

  GEÇİCİ MADDE 2 – (1) Yönetmeliğin 4 üncü maddesinin birinci fıkrasının (b) bendinde sayılan unvanlara sahip olan ve diğer sağlık personeli olarak görevlendirilecek kişilerde;

  a) (Değişik fıkra: RG-7/3/2016-29646) Diğer sağlık personeli belgesine sahip olmayanlardan;

  1) Diğer sağlık personeli eğitimini tamamlayanlar, 01/07/2017 tarihine kadar,

  …” hükmü yer almaktadır.

  İlgili hüküm gereğince; diğer sağlık personeli eğitimini tamamlayan katılımcılara, İş Sağlığı ve Güvenliği Kayıt, Takip ve İzleme Programına (İSG-KATİP) ait http://isgkatip.csgb.gov.tr/ adresinde diğer sağlık personeli belgesi tanımlanarak 01/07/2017 tarihine kadar aktif hale getirilmiştir. Bu süre içerisinde düzenlenen İSG sınavlarında başarılı olamayan katılımcıların geçici diğer sağlık personeli belgeleri 01/07/2017 tarihinden sonra iptal edilecektir. Diğer sağlık personeli belgeleri iptal edilecek olan kişilerden sınavlarda başarılı olup belge almaya hak kazananların mevcut sözleşmelerini nihai diğer sağlık personeli belgeleri üzerinden yeniden yapmaları mağduriyet yaşanmaması adına önem arz etmektedir.


   
 2. Elifefo

  Elifefo TÜİSAG Üyesi

  Sizce Türkiyede yeteri kadar sertifikalı dsp var mı? Bunu düşünüpte sistemden çıkartmaları gerek. Umarım 2 hafta sonra karar değiştirip yetkilendirmeyi uzatmazlar.

   
 3. İhsan Akbel

  İhsan Akbel TÜİSAG Üyesi

  Arkadaşlar 1 sene önce sınavı geçip para yatırmama rağmen benim sertifikamda iptal oldu başına gelen var mı??

     

   
 4. Gökçenur Ergüder

  Gökçenur Ergüder TÜİSAG Üyesi

  benım sertifikamda iptal edildi kazandığım halde çalışma bakanlığını aradım yanıt bekliyorum

   
 5. Erkan FINDIKLI

  Erkan FINDIKLI TÜİSAG Çalışma Birimi TÜİSAG Çalışma Birimi

  Çalıştığım OSGB'de de aynı durum söz konusu. DSP arkadaşımız Nisan sınavını kazanıp belge ücretini yatırmasına rağmen yeni sertifikası aktif olmamış. 3 Temmuz itibariyle bütün görevlendirmeleri düşmüş İSG Katipten. Yeniden içe görevlendirme yapamıyoruz. Alo 170'i arayıp kayıt oluşturduk, cevap bekliyoruz.

     

   
 6. Adem ELİK

  Adem ELİK TÜİSAG Üyesi

  isg-katip üzerinden de takip edilebileceği gibi ücreti yatırılıp sistemde gözükmeyen sertifikalar için kurum geçte olsa süratli şekilde çalışmaya başlamış olduğu görülmektedir. 03Temmuzda 6883 olarak görünen Türkiye geneli DSP şuan itibari ile 7600 seviyesindedir ve her saniye eklenerek güncellenmektedir. 1-2 günlük süreçte tüm sertifikalar muhtemelen isg-katip sistemine aktarılmış olacaktır. Tam bittiğinde bakalım Türkiye geneli DSP ne kadar olacaktır.

   
 7. 0ZGUR74

  0ZGUR74 TÜİSAG Üyesi

  Yanıt aldınız mı? Ben de kayıt oluşturdum henüz cevap gelmedi.
   
 8. Kadrim kıymetim

  Kadrim kıymetim TÜİSAG Üyesi

  belgesi açılan var mı yada belgeler ne zamn açılacak bilgisi olan varmı   
 9. 0ZGUR74

  0ZGUR74 TÜİSAG Üyesi

  Galiba siz de aynı sorunu yaşıyorsunuz. Alo 170 hattını arayarak bakanlığa yazı yazdırdım ancak 15 temmuz gununden 21 temmuz gününe kadar hala yanıt gelmedi. Ben de aynı sorunu yaşıyorum. Neden biz kazananlarınkinin de iptal edildiği de yazmıyor. Gerçekten inanılmaz.

     

   
 10. Erkan FINDIKLI

  Erkan FINDIKLI TÜİSAG Çalışma Birimi TÜİSAG Çalışma Birimi

  Biz sadece 2 gün sıkıntı yaşadık bu konuda. Önceki sertifikalar geçici olduğu için iptal ediliyor, yeni sertifika farklı numara ile aktif oluyor. 3 Temmuz'da iptal olduktan sonra 5 Temmuz'da yeniden görevlendirmesini yapabildik biz.   
 11. Kadrim kıymetim

  Kadrim kıymetim TÜİSAG Üyesi

  bakanlığı aradım bundan sonra herkes hakkında güvenlik soruşturması yapılacakmış 2 ay sürer hatta daha fazla dediler   
 12. Kadrim kıymetim

  Kadrim kıymetim TÜİSAG Üyesi

  o kadar kurs parası sınav ücreti belge ücretini bari geri iade etseler hepsini yaktılar

   
 13. 0ZGUR74

  0ZGUR74 TÜİSAG Üyesi

  Aldığım duyuma göre güvenlik soruşturması varmış. Nisanda sınavı kazanan bir kaç İGU arkadaşların da belgeleri henüz verilmemiş. Sanırım DSP olarak bekleyeceğiz. Belirli bir muhattab yok karşımızda. Zaten İSGKATİP üzerindeki DSP duyurusunda da neden '' Sertifikaları iptal edilecek olanlardan, sınavı kazananların... '' ibaresinin içini doldurmamışlar. Neden kazananlarınkinin de iptal edildiğine dair bilgi verilmedi. Büyük ihtimalle güvenlik soruşturması nedeniyle...
   
 14. 0ZGUR74

  0ZGUR74 TÜİSAG Üyesi

  Bakanlığa göndermiş olduğum yazıya karşılık cevap olarak : '' Sizin gibi bir çok DSP aynı durumda olmaktadır.Sertifika yenilenme süreci devam etmektedir. '' Şeklinde bir yanıt geldi.

   
 15. Kadrim kıymetim

  Kadrim kıymetim TÜİSAG Üyesi

  bakanlığın bana söylediği 2 ay sürer hatta daha fazla 2 hafta da bir kontrol edin demşti dün 50 kişinin daha açılmış artık 2 hafta sonra bir daha kontrol ederiz   
 16. 0ZGUR74

  0ZGUR74 TÜİSAG Üyesi

  Nerden duyum aldınız 50 kişinin sertifikasının yenilendiğini?

   
 17. Kadrim kıymetim

  Kadrim kıymetim TÜİSAG Üyesi

  isg katip te türkiye geneli sertifika sayısnı görebiliyoruz 10575 di 10686 oldu sayı ordan takip ediyorum

   
 18. 0ZGUR74

  0ZGUR74 TÜİSAG Üyesi

  10628' e gerilemiş öyleyse an itibarı ile...

   
 19. 0ZGUR74

  0ZGUR74 TÜİSAG Üyesi

  Bugün 10629' dan 11002' ye çıktı Türkiye Geneli DSP Sertifika sayısı. Benimki hala yenilenmiş değil. Yenilenen var mı?

   
 20. Kadrim kıymetim

  Kadrim kıymetim TÜİSAG Üyesi

  Hayır hala bekliyorum

   
Yüklüyor...

Sayfayı PaylaşYandex.Metrica