Risk Değerlendirmesi Cafe, Kahvehane, Vb. Yerler İçin Risk Analizi

mrtaytr89

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (B)
Herkese iyi günler, tuvaletler için risk analizi hakkında bilgisi olan yada paylaşabilinecek bir döküman var mı?

Kübra SAYIM

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
Tuvaletler,insanların bulunduğu kapalı yerlere açılmayacak bir şekilde yerleştirilmeli ve gereği gibi havalandırılmalıdır. Koku çıkmasını önleyecek tedbirler alınmalı, yeterli ve uygun bir şekilde aydınlatılmalıdır. Taban ve duvarlar,su geçirmez maddeden yapılmalı, boyalar açık renklerden seçilmelidir. Duvar yüzeyleri, düz yapılmış olmalı, kapılar iyi bir şekilde kapanmalıdır.Temizlik talimatı oluşturulmalıdır.Arızalı,hasarlı tuvaletler bir an önce onarılmalıdır.

badebru

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (C)
kkd degıl de bence yüzeydekı mermer,zemının kaygan olup olmamasına dıkkat etmelı.cevrede özellıkle yerde priz olmaması saglanmalı.ayagı takılıp düşecegı ortam yok edılmelı....cay ocagının yakınında ısıdan etkılenebılecek malzeme olmamalı gıbı önerıler olablır...

asarkale

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Merhaba Dayıcım Burger örneği çok güzel. bu örneği bakanlığın kontrol listesi ile birleştirip bir analiz yapmayı düşünüyorum. burda tam anlayamadığım örneğin sonuç ve açıklamalar kısmına ne yazmam gerektiği ? ve o kısımdaki risk derecelendirmeleri ile ilgilide kafam karışık? yani iş yeri eksik görülen her şeyi düzelttide mi dereceler sonuçta çok düşük çıktı ? sonuç kısmına ne açıklama yazacam ? yardımcı olabilirseniz ben de bu işten ilk defa para sebeplenecem..

burcin canakkale

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (B)
cay ocagi risk analizine ihtiyacim var...simdiden tesekkur ederim

Kübra SAYIM

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
Merhaba Dayıcım Burger örneği çok güzel. bu örneği bakanlığın kontrol listesi ile birleştirip bir analiz yapmayı düşünüyorum. burda tam anlayamadığım örneğin sonuç ve açıklamalar kısmına ne yazmam gerektiği ? ve o kısımdaki risk derecelendirmeleri ile ilgilide kafam karışık? yani iş yeri eksik görülen her şeyi düzelttide mi dereceler sonuçta çok düşük çıktı ? sonuç kısmına ne açıklama yazacam ? yardımcı olabilirseniz ben de bu işten ilk defa para sebeplenecem..
risk dereceledirmeleri önlem alınan önlemlerden sonra tehlike ve riskin asagıya cekilecegini göstermek için kullanılmıs.sonuc kısmınada yazdıgımız tehlikeler iş yerinde mevcutmudur bunları ekleyebiliriz mesela yangın tüpü yok gibi ...

Hasann Aydın

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
Arkadaşlar ben de cafeler için risk analizi hazırlıyorum. Çay standının önündeki çalışana (çaycı) çay dökülmesine karşı nasıl KKD önerebilirim.
Kübra hanım çalışamızı inceledim.Emek vermişsiniz ve gerçekten uğraşmışsınız.yanlız birkaç konuda
umarım işinize yarar arkadaşlar. Eksiklikleri söylerseniz sevinirim...
Kübra hanım elinize sağlık gerçekten emek vermişsiniz.yanlız önce mevcut riskleri tespit edip risk skoru belirliyoruz daha sonra ise alınan önleme göre tekrar bir risk skoru belirliyoruz.sizin çalışmanızda resim eklemişsiniz mesela elektrik panosunda kaçak akım rolesi var mı yok mu bunu anlayamıyoruz.önlem alınmadan önceki riski belirtirken işletmedeki mevcut durumu belirtmek gerekir.mesela kaçak akım rolesi mevcuttur veya değildir diye belirtmek gerekir.

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.