Risk D. Cafe, Kahvehane, Vb. Yerler İçin Risk Analizi

Konu, 'Hizmet Sektöründe İSG Uygulamaları' kısmında erden tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

 1. mrtaytr89

  mrtaytr89 TÜİSAG Üyesi  Herkese iyi günler, tuvaletler için risk analizi hakkında bilgisi olan yada paylaşabilinecek bir döküman var mı?


   
 2. Kübra SAYIM

  Kübra SAYIM TÜİSAG Üyesi

  Tuvaletler,insanların bulunduğu kapalı yerlere açılmayacak bir şekilde yerleştirilmeli ve gereği gibi havalandırılmalıdır. Koku çıkmasını önleyecek tedbirler alınmalı, yeterli ve uygun bir şekilde aydınlatılmalıdır. Taban ve duvarlar,su geçirmez maddeden yapılmalı, boyalar açık renklerden seçilmelidir. Duvar yüzeyleri, düz yapılmış olmalı, kapılar iyi bir şekilde kapanmalıdır.Temizlik talimatı oluşturulmalıdır.Arızalı,hasarlı tuvaletler bir an önce onarılmalıdır.

   
  didim, hknbsrn ve mrtaytr89 bu yazıya teşekkür etti.
 3. badebru

  badebru TÜİSAG Üyesi

  kkd degıl de bence yüzeydekı mermer,zemının kaygan olup olmamasına dıkkat etmelı.cevrede özellıkle yerde priz olmaması saglanmalı.ayagı takılıp düşecegı ortam yok edılmelı....cay ocagının yakınında ısıdan etkılenebılecek malzeme olmamalı gıbı önerıler olablır...

     

   
 4. asarkale

  asarkale TÜİSAG Üyesi

  Merhaba Dayıcım Burger örneği çok güzel. bu örneği bakanlığın kontrol listesi ile birleştirip bir analiz yapmayı düşünüyorum. burda tam anlayamadığım örneğin sonuç ve açıklamalar kısmına ne yazmam gerektiği ? ve o kısımdaki risk derecelendirmeleri ile ilgilide kafam karışık? yani iş yeri eksik görülen her şeyi düzelttide mi dereceler sonuçta çok düşük çıktı ? sonuç kısmına ne açıklama yazacam ? yardımcı olabilirseniz ben de bu işten ilk defa para sebeplenecem..

   
 5. burcin canakkale

  burcin canakkale TÜİSAG Üyesi

  cay ocagi risk analizine ihtiyacim var...simdiden tesekkur ederim

     

   
 6. nazım

  nazım TÜİSAG Üyesi

  Kübra Hanım elinize sağlık. Bende kuruyemişçiye ait bır risk analizi hazırlaycam. Bana yol göstermesi açısından eğerki boyle bir yere ait hazırladıysanız bana gönderirmisiniz?

   
 7. karaman76

  karaman76 TÜİSAG Üyesi

  Kübra Hanım, bence çalışmanız mükemmel olmuş, emeğinize sağlık. Çok güzel bir risk analizi yapmışsınız.
   
  Kübra SAYIM bu yazıya teşekkür etti.
 8. Kübra SAYIM

  Kübra SAYIM TÜİSAG Üyesi

  risk dereceledirmeleri önlem alınan önlemlerden sonra tehlike ve riskin asagıya cekilecegini göstermek için kullanılmıs.sonuc kısmınada yazdıgımız tehlikeler iş yerinde mevcutmudur bunları ekleyebiliriz mesela yangın tüpü yok gibi ...   
  Ayhan BAYHAN bu yazıya teşekkür etti.
 9. Hasann Aydın

  Hasann Aydın TÜİSAG Üyesi

  Kübra hanım çalışamızı inceledim.Emek vermişsiniz ve gerçekten uğraşmışsınız.yanlız birkaç konuda
  Kübra hanım elinize sağlık gerçekten emek vermişsiniz.yanlız önce mevcut riskleri tespit edip risk skoru belirliyoruz daha sonra ise alınan önleme göre tekrar bir risk skoru belirliyoruz.sizin çalışmanızda resim eklemişsiniz mesela elektrik panosunda kaçak akım rolesi var mı yok mu bunu anlayamıyoruz.önlem alınmadan önceki riski belirtirken işletmedeki mevcut durumu belirtmek gerekir.mesela kaçak akım rolesi mevcuttur veya değildir diye belirtmek gerekir.

     

   
Yüklüyor...

Sayfayı PaylaşYandex.Metrica