Bireysel Atamalarda İzlenecek Yol

Konu, 'İş Güvenliği Uzmanlığı Hakkında' kısmında yeraltı İGU tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

 1. yeraltı İGU

  yeraltı İGU TÜİSAG Üyesi  Arkadaşlar benim bir OSGB ile falan bağlantım yok ve bireysel olarak bir fabrika ile anlaştım. ancak bakanlığın onayını almak için bakanlığa bir yazı göndermek gerekli ve o yazıyı fabrikamı yoksa ben mi göndereceğim. elinde hazır belge olan varsa , paylaşırsa memnun olurum..


   
  öftmz bu yazıya teşekkür etti.
 2. GökayAydogan

  GökayAydogan TÜİSAG Üyesi

  Ortak göndereceksiniz .. Aranızda bir sözleşme yapıp karşı ÇSGB'ye göndereceksiniz

   
  rahmi koca bu yazıya teşekkür etti.
 3. Hüseyin KORKMAZ

  Hüseyin KORKMAZ TÜİSAG Üyesi

  ekteki formu doldurup iadeli tahutlü yollayın

     

   

  Ekli Dosyalar:

  reaxi, izmir ve rahmi koca bu yazıya teşekkür etti.
 4. okyanus

  okyanus TÜİSAG Üyesi

  arkadaşlar, bakanlığa gönderilen sözleşmeden ayrı işverenle işin kapsamı ve sorumluluğu ile ilgili sözleşme yapıyormusunuz?

   
 5. okyanus

  okyanus TÜİSAG Üyesi

  Gönderirseniz çok sevinirim Rahmi Bey.

     

   
 6. sinan75

  sinan75 TÜİSAG Üyesi

  Yetkili Mahkemeler Kısmında Boş Bırakılan Yere Ne Yazmamız Gerekiyor?

   
 7. alix

  alix TÜİSAG Üyesi

  bulundugun iş yeri sınırları ıcerısınd eolan bölge mahkemelerini yazacaksınız
   
  abulenta bu yazıya teşekkür etti.
 8. sinan75

  sinan75 TÜİSAG Üyesi

  teşekürler   
 9. buketdemir

  buketdemir TÜİSAG Üyesi

  aradığım soruların cevabını buldummmmm :alkış: sözleşme yapmak üzereyim fakat bunlar hakkında hiç bir bilgim yoktu.yarın iş yerini genel olarak görmeye,çalışma koşullarına bakmaya, işverenin fikirlerini almaya gideceğim.eğer uygun bulursam sözleşme imzalayacağız.ayda 4 gün.fakat nasıl bir sözleşme yapılıyor bakanlığa hangi evrakların yollanması gerekiyor bilmiyordum...teşekkürler

     

   
 10. merve_clb

  merve_clb TÜİSAG Üyesi

  merhabalar arkadaşlar, 6331 sayılı kanun altta yer alan 6. maddesinde de belirtildiği gibi işletmeler ya tam zamanlı uzman bulunduracak yada bu hizmeti OSGB den alacak.
  İş sağlığı ve güvenliği hizmetleri
  MADDE 6 (1) Mesleki risklerin önlenmesi ve bu risklerden korunulmasına yönelik çalışmaları da kapsayacak, iş sağlığı ve güvenliği hizmetlerinin sunulması için işveren
  a) Çalışanları arasından iş güvenliği uzmanı, işyeri hekimi ve diğer sağlık personeli görevlendirir. Çalışanlarıarasında belirlenen niteliklere sahip personel bulunmaması hâlinde, bu hizmetin tamamını veya bir kısmını ortak sağlık ve güvenlik birimlerinden hizmet alarak yerine getirebilir.Ancak belirlenen niteliklere ve gerekli belgeye sahip olması hâlinde, tehlike sınıfı ve çalışan sayısı dikkate alınarak, bu hizmetin yerine getirilmesini kendisi üstlenebilir.
  Bireysel çalışan uzmanların önünü kesmek amacıyla mı konulmuş bu madde, sizin bilginiz var mı? bizlerde işyeri hekimleri gibi bağımsız çalışabiliyor muyuz, bu madde bunun önünde bir engel midir?
  Konuyla ilgili bilginiz varsa yardımcı olursanız çok sevinirim, iş yerimden ayrılıp bağımsız çalışmaya karar verdim fakat bu madde aklımı oldukça karıştırdı.   
 11. palemo

  palemo TÜİSAG Üyesi

  bireysel olarak danışmanlık yapmak engelleniyor evet, fakat tam zamanlı çalışmak zorunda değilsiniz.
  ISG uzmanlarının part-time çalışması da mümkündür. yönetmelikte belirtilen sürelerde çalışmak üzere firma sizin istihdamınızı sağlıyor. hepsi bu.   
  abulenta ve burcu t. bu yazıya teşekkür etti.
 12. buketdemir

  buketdemir TÜİSAG Üyesi


  iş yerinde çalışan sayısı ve tehlike sınıfına bağlı olarak kaç gün çalışacaksanız o kadar gün üzerinden sigortalı çalışmanız anlamına geliyor.

   
  abulenta bu yazıya teşekkür etti.
 13. buketdemir

  buketdemir TÜİSAG Üyesi

  peki işveren kabul etmezse,ya da hiç etmediği oldu mu nasıl ikna yoluna gidiyorsunuz?
   
  Mbas bu yazıya teşekkür etti.
 14. burcu t.

  burcu t. TÜİSAG Üyesi

  bu tam zamanlı iş sözleşmesi galiba , 40-50 kişi çalışan yerlerde sözleşme yaparken 2 gün çıkıyo mesela çalışma süresi parttime çalışma sözleşmesi nasıl yapılıyo örneği varmı?

   
 15. burcu t.

  burcu t. TÜİSAG Üyesi

  yani bireysel olarak tam zamanlı çalışamıyoruz ama part time sözleşmeli çalışabilicez ölemi?   
 16. fatihyurda

  fatihyurda TÜİSAG Üyesi

  çalışabiliyoruz.yeni taslak geçerse öyle olmak zorunda zaten.berberlere bile iş güvenliği isteniyor.abarttılar iyice

   
 17. aydinisg

  aydinisg TÜİSAG Üyesi

  bireysel olarak tam zamanlı da çalışabilirsiniz ,part time yani kişi sayısı ve tehlike sınıfına göre süre hesabı ile EK 4 'ü karşılıklı imzalayıp bakanlığa göndereceksiniz.tam zamanlı bir işyeri ile çalışırsanız part time başka bir işyerinde çalışamazsınız doğal olarak..bireysel çalışmada tek dezavantaj part time da özellikle işverenin sizin için ödeyeceği sigorta ..500 TL gibi bir rakama anlaşsanız bile işverenin cebinden ortalama 1000 TL çıkıyor bu durumda pek çoğunun hoşuna gitmiyor..

  çalışabildiğiniz gibi işyeri hekimine göre bir avantajımız da var .bireysel çalışmada uzman il dışı çalışabiliyor fakat işyeri hekimine il dışı yasağı var bireysel çalışmada...

  Rahmi Bey, bu sözleşmeyi özellikle 6. madde için söylüyorum, herhangi bir işverene imzalatabildiyseniz tebrik ederim gerçekten.Çünkü işverenler genel olarak sırtındaki sorumluluğu yükleyecek biri olarak görüyor isg uzmanını ..imzalayan olduysa nasıl ikna ettiniz bize de yardımcı olursanız sevinirim..

   
  burcu t. bu yazıya teşekkür etti.
 18. buketdemir

  buketdemir TÜİSAG Üyesi

  Hizmet vereceği süre kısmına tehlike sınıfı ve çalışan sayısına bağlı olarak hesapladığımız süreyi mi yazacağız ? örneğin tehlikeli sınıfta, 30 işçi çalıştıran bir iş yeri için 26:30 / ay mı yazmam gerekiyor?

   
 19. aydinisg

  aydinisg TÜİSAG Üyesi

  evet Buket hanım 26 saat 30 dk yazılacak hayırlı olsun..:)

   
  buketdemir bu yazıya teşekkür etti.
 20. buketdemir

  buketdemir TÜİSAG Üyesi

  çok teşekkür ederim :)

   
Yüklüyor...

Sayfayı PaylaşYandex.Metrica