Apartman Için Risk Analizi Örneği

mehmetnr

TÜİSAG Üyesi
İyi günler arkadaşlar. Yorumların çoğunluğunu okumaya çalıştım ama gözden kaçmış olabilir. Apartmanlar için risk değerlendirmesi yapan arkadaşlar ücret aldığınıza dair bir fatura kestiniz mi? Yada bunu yaptıysanız şirket kurmuş gibi göründünüz? Bir de 1 kapıcı çalıştıran 10 daireli bir apartmanda risk analizi için daire başına 100tl istemek sizce uygun mudur?

Bir kısmı daha eklemeyi unuttum; apartmanlar için risk değerlendirmesi 1 ocak 2013te başladı. Ben şimdi bir apartmanla anlaşıp risk değerlendirmesi yapsam bile "1 Ocak 2013 tarihini takiben değerlendirmenizi yapmadığınız her ay için 3 bin 284 TL para cezası ödenecek." şeklinde bir bildirim varken risk analizini temmuz ayında yaptığım bir apartman önceki 6 ay için ceza mı ödeyecek anlayamadım?
geçmişin hesabı yok
 

mehmetnr

TÜİSAG Üyesi
arkadaşlar risk analizini bir şirkete yaptırmak istedim benden 20 daire için 1,000lira civarında ücret istediler neyse yaptırdık fatura kesildi ama şimdi öğrendim ki site yöneticisi olarak risk analizi değerlendirmesini site yönetimi de kendi değerlendirebiliyormuş. bizim paralar boşa mı gitti bir söyleyiverin hele :)
evet
 

fimrek

TÜİSAG Üyesi
apartmanlara risk analizi zorunluluğu kalkmadı değil mi? Site ve apartman farklı mı değerlendiriliyor? bilgisi olan var mı?
 

nilüferg

TÜİSAG Üyesi
risk analizi zorunlu, fakat uzman bulundurma zorunluluğu yok. 1 sgk lı çalışanı bile olsa her iş yeri risk analizi yaptırmak zorunda ...
 

fundasakal

TÜİSAG Üyesi
Arkadaşlar yarın bir sitenin risk analizi ve adp hazırlayacam. ancak sözleşmeyi nasıl imzalıyacam.daha önce apartmanda analiz yapanlar varsa yöneticinin ismiyle mi isg katibe giriş yapıyoruz?birde acil durum dökümanı örneği olan varsa paylaşabilirmi?
 
Moderatör tarafında düzenlendi:

antares23

TÜİSAG Üyesi
Yapılan çalışmları inceledim. Yorum yapan kişiler de dahil olmak üzere hepin(m)izi kutlarım. Burada yazılanları, yayımlananları inceleyip, mevzuata yeterince hakim olunduğunda apartmanlar için mükemmel risk değerlendirmeleri yapılabilir bence. Paylaşınca daha iyi olacak...
 

ERCAN DURSUN

TÜİSAG Üyesi
Hangi apartman yöneticisinin ve kuaförün bu rehberlerden haberi var acaba ? Şimdi bakanlık sizin için rehber hazırladım bakalım ödevinizi yaptınız mı diye kontrol edecek mi?
Selam dediğiniz gibi genel olarak Yöneticilerin Haberi yok ama bu işi profesyonel anlamda Yönetim Firması olarak yapanlar mutlaka bilgililerdir, mesela ben Profesyonel anlamda Yönetici olmasam da Yönetici olur olmaz ilk yaptığım sorumluluklarım ne olacak ve neler yapmam gerekiyor araştırmasına girdim, daha 2 ay olmadı sanırım yönetime geçeli, ve şimdi Risk Analizi, Acil Durum Eylem Planı vb. İSG Konularında da eksiklerimi gidermek için araştırma içerisine girdim.

Ayrıca şunu söyliyeyim, bu grubun en eski üyelerinden biri olarak sizlere çok çok teşekkür ediyorum, mesleğim İSG olmamasına rağmen sizler sayesinde çok ama çok şeyler öğreniyoruz ve öğrenmekteyiz...

Sevgilerimle,
 
Moderatör tarafında düzenlendi:
Üst

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.