Alt Işverenlerin Yapmaları Gereken Risk Analizleri

Ercan Mattaoğulları

Paylaşımcı Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
Elbette Kaan bey...paylaşılan bilginin kutsallığına inananlardanım. dediğiniz gibi diğer gelebilecek talepleri de karşılama adına buraya koyuyorum...Sevgi ile kalın....

Ekli dosyalar

• eitimmateryallerihk_.zip
    3.7 MB · Görüntüleme: 239

Kemal Erdal Çelen

Paylaşımcı Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
Proaktif olarak etkilenecek en sayıda çalışan da olsa alt işverenin her olasılıkları düşünerek risk değerlendirmesi yapmasını her türlü tartışmadan uzak tutmalıyız. Aynı şekilde asıl işverenin de çalışma alanından kaynaklanacak ve akla gelebilecek olası her tehlikeyi kendinin veya taşeronunun çalışanı diye hiçbir ayırım yapmadan risk analizinde göz önünde bulundurmasında sayısız yarar vardır. Sonuç olarak çeşitli açılardan ne kadar çok analiz yapılırsa iş kazalarını ve meslek hastalıklarını mimimize edebiliriz. Önce iş güvenliği daha doğru bir deyimle "Önce yaşam güvenliği" diyerek satırlarıma son verirken konuya katlıda bulunan tüm arkadaşlara sağlıklar dilerim.

Başar KOYUNCU

Çalışkan Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (B)
Arkadaşlar güvenlik personeli dediniz de benimde aklıma ihtiyaç duyduğum özel güvenlik personeli için temel isg eğitimi geldi.
Ben bir türlü kafamda tasarlayamadım güvenlik personeline has ne gibi konulardan bahsetmeliyim diye.
Yardımcı olursanız çok bahtiyar olacağım :)
ben hem iş güvenliği uzmanı hemde silahlı güvenlik sertifikası sahibiyim vaktıyle merak edip kursuna gittim ençok toplumsal olaylardan bahsedin hastane avm gibi yerlerde tartışma kavga yaralanma çoktur birde silahlı ise silah teslimi sırasında dikkat edilmesi gerekenler hastane ise hijyen vb..

Ercan Mattaoğulları

Paylaşımcı Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
ben hem iş güvenliği uzmanı hemde silahlı güvenlik sertifikası sahibiyim vaktıyle merak edip kursuna gittim ençok toplumsal olaylardan bahsedin hastane avm gibi yerlerde tartışma kavga yaralanma çoktur birde silahlı ise silah teslimi sırasında dikkat edilmesi gerekenler hastane ise hijyen vb..
yukarda zip li bir dosya paylaştım onu indirip içindeki sunuları kullanabilirsiniz...

GÖKMEN_0421

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (C)

Alper Turan Taşkın

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
Ben de aynı durumdayım. Alt işveren oian, İSG Uzmanlığını yaptığım taşımacılık yapan bir firmam var. Bu şirketin nace kodu ( İŞ KOLU ), Tehlikeli sınıf.
Bir de asıl işverenimiz var. Bu firmanın da ISG Uzmanlığını Ben yapıyorum. Bu firmanın da nace kodu ÇOK TEHLİKELİ......
Alt işverenin araçları ve operatörleri, operatör yrdcıları işleri gereği; asıl işverenin sahasına girip yük alıp çıkıyorlar.
İşte o anda Alt işverenin pozisyonu ÇOK TEHLİKELİ olmuyormu.
Ya da o aşamada alt işverenin araç ve çalışanlarını, asıl işverenin kadrosunda ( Yani ÇOK TEHLİKELİ ) iş yapıyor kabul edip dökumanları bu şekildemi hazırlıyacağız... Yoksa alt işverene yeni bir nace kodumu alacağız..

eren-ahmet

Çalışkan Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
Alt işveren olabilmesi demek işe başlamadan önce ana yüklenici sgk kodu altında sgk numarası açması demektir bu işlem ile zaten çok tehlikeli geup olarak adlandırılır sizinki muhtemelen ana yüklenici ile açılış yapmamış kendi kuruluş sgk sı ile devam ediyordur

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.