Alt Işverenlerin Yapmaları Gereken Risk Analizleri

Konu, 'Güncel Tartışma Konuları' kısmında krmbz tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

 1. Ercan Mattaoğulları

  Ercan Mattaoğulları TÜİSAG Üyesi  Elbette Kaan bey...paylaşılan bilginin kutsallığına inananlardanım. dediğiniz gibi diğer gelebilecek talepleri de karşılama adına buraya koyuyorum...Sevgi ile kalın....


   

  Ekli Dosyalar:

  kymtersgzl, fatmasena, alibey ve 4 kişi daha buna teşekkür etti.
 2. Kemal Erdal Çelen

  Kemal Erdal Çelen TÜİSAG Üyesi

  Proaktif olarak etkilenecek en sayıda çalışan da olsa alt işverenin her olasılıkları düşünerek risk değerlendirmesi yapmasını her türlü tartışmadan uzak tutmalıyız. Aynı şekilde asıl işverenin de çalışma alanından kaynaklanacak ve akla gelebilecek olası her tehlikeyi kendinin veya taşeronunun çalışanı diye hiçbir ayırım yapmadan risk analizinde göz önünde bulundurmasında sayısız yarar vardır. Sonuç olarak çeşitli açılardan ne kadar çok analiz yapılırsa iş kazalarını ve meslek hastalıklarını mimimize edebiliriz. Önce iş güvenliği daha doğru bir deyimle "Önce yaşam güvenliği" diyerek satırlarıma son verirken konuya katlıda bulunan tüm arkadaşlara sağlıklar dilerim.

   
 3. Başar KOYUNCU

  Başar KOYUNCU TÜİSAG Üyesi

  ben hem iş güvenliği uzmanı hemde silahlı güvenlik sertifikası sahibiyim vaktıyle merak edip kursuna gittim ençok toplumsal olaylardan bahsedin hastane avm gibi yerlerde tartışma kavga yaralanma çoktur birde silahlı ise silah teslimi sırasında dikkat edilmesi gerekenler hastane ise hijyen vb..

     

   
 4. Ercan Mattaoğulları

  Ercan Mattaoğulları TÜİSAG Üyesi

  yukarda zip li bir dosya paylaştım onu indirip içindeki sunuları kullanabilirsiniz...

   
  Başar KOYUNCU bu yazıya teşekkür etti.
 5. GÖKMEN_0421

  GÖKMEN_0421 TÜİSAG Üyesi

  merhaba ercan bey özel güvenlik şirketleri için hazırladığınız risk degerlendirmesi örneği var mı bana da mail atarsanız sevinirim şimdiden teşekkür ederim mail adresim isguvenlikuzmaniaydin@gmail.com

     

   
 6. Alper Turan Taşkın

  Alper Turan Taşkın TÜİSAG Üyesi

  Ben de aynı durumdayım. Alt işveren oian, İSG Uzmanlığını yaptığım taşımacılık yapan bir firmam var. Bu şirketin nace kodu ( İŞ KOLU ), Tehlikeli sınıf.
  Bir de asıl işverenimiz var. Bu firmanın da ISG Uzmanlığını Ben yapıyorum. Bu firmanın da nace kodu ÇOK TEHLİKELİ......
  Alt işverenin araçları ve operatörleri, operatör yrdcıları işleri gereği; asıl işverenin sahasına girip yük alıp çıkıyorlar.
  İşte o anda Alt işverenin pozisyonu ÇOK TEHLİKELİ olmuyormu.
  Ya da o aşamada alt işverenin araç ve çalışanlarını, asıl işverenin kadrosunda ( Yani ÇOK TEHLİKELİ ) iş yapıyor kabul edip dökumanları bu şekildemi hazırlıyacağız... Yoksa alt işverene yeni bir nace kodumu alacağız..

   
 7. eren-ahmet

  eren-ahmet TÜİSAG Üyesi

  Alt işveren olabilmesi demek işe başlamadan önce ana yüklenici SGK kodu altında SGK numarası açması demektir bu işlem ile zaten çok tehlikeli geup olarak adlandırılır sizinki muhtemelen ana yüklenici ile açılış yapmamış kendi kuruluş SGK sı ile devam ediyordur
   
Yüklüyor...

Sayfayı PaylaşYandex.Metrica