Ağır ve tehlikeli işlerde çalışacaklara ait işe giriş / periyodik muayene formu

Kaan SAKA

TÜİSAG Kurucusu
Admin
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (B)

berat melih

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
teşekkürler...

fulya

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
ben yeni üye oldum bu siteye tam bilmiyorum yanlışım varsa düzeltirseniz sevinirim.Bizim çalışanlarımızdan biri iş kazası geçirmişti.ayağı kesildi ve ağır işte çalışamıyor.bilirsiniz ki 6 ayda bir iş yerlerinde periyodik muayene var.benim bu muayenede bu personele ağır işte çalışmaz sağlık raporunu her 6 ayda bir ağır işte çalışamaz diye belgelemem mi lazım oluyor.yoksa birkereye mahsus birdaha ağır işte çalışamaz diye rapormu aldırmam gerekiyor yardımcı olurmusunuz..

MehmetZengin

Çalışkan Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
Ağır ve Tehlikeli İşte çalışmasına engel daha sonra ortadan kalkabilecek geçici bir engel ise tekrar almanız gerek. Ama kalıcı bir çalışamazlık sözkonusu ise hekim bunu raporuna da belirtir. Bir daha da o kişi için rapora gerek yoktur. Zaten çalılamaz da.

murkiv5555

Paylaşımcı Üye
TÜİSAG Üyesi
periyodik muayene yaşa ve çalışılan işin türüne göre alınır kaza geçiren kişi ağır işte sürekli iş görmez olmuştur bu doktor raporunda belirtilmiş ise daha rapora gerek yoktur işçi işletmenin çalışan toplam işçinin %3 ü kadar özürlü çalıştırma hakkından yararlanarak hafif ve kendisine göre iş verilmesi gerekmektedir saygılar.

zugoo

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
kaan bey bu ağır ve tehlikeli işler raporunda işçinin T.C. nosu ve doğum tarihi ve yeri de bulunması lazım.

Onur17

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (C)
ağır ve tehlikeli işler yönetmeliği yürürlülükten kaldırıldı, nasıl alınıyor şu anda bu raporlar?

bravemannn12

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman Adayı (C)
bu soruya yanıt verbilecek biri yok mu

leylaa

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Belirtilmedi
Meslek
Uzman (B)
Benim bildiğim kadarıyla, yapılan işin niteliğine göre devlet hastanesinden gerekli tahlil ve raporlar isteniyor. Daha sonrasında İşyeri Hekiminin incelemesi ve onayı ile işe başlatılıyor. Daha önceden çalışanlar için ise doktorumuz tek tek işçileri kontrol edip yeniden gerekli olan raporların alınmasını sağlıyor. Yani bizim firmamızda şuanda böyle yapılıyor.

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.