Soru A Sınıfına Geçenlerin Aylık Kazanç Beklentisi?

Konu, 'Güncel Tartışma Konuları' kısmında mfk321 tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

 1. süleymanyılmaz

  süleymanyılmaz TÜİSAG Üyesi  70 saat için 1400 TL' ye tamam diyen arkadaşın bence hesabı çok basit. 2 tane daha iş bulsam böyle 3500 para kazanırım ne güzel. Ancak değer mi?

  Ben senelerden beri sağlık sektörünün yönetici olarak içindeyim, sektörün dinamiğini, uygulamalarını bilen bir insan olarak bu paraya bu işi yapmam. Sağlık sektörü dışarıdan kolay bir sektör gibi görülmekle beraber, çalışma mevzuatı kadar bir de kendine has sağlık mevzuatı var. Bir de iki mevzuat arasında çatışmalar var. Sağlık mevzuatını yapmazsan sağlık müdürlüğü sana ceza keser(1 gün-2 gün hastane kapatma vb.) sağlık mevzuatındaki gibi yaparsan bu sefer de çalışma mevzuatı ile çatışırsın.Çok iyi yorumlamak değerlendirmek lazım. Hatta bazen sağlık mevzuatına göre ayrı bir evraklar hazırlıyorsun, müdürlük gelinc eonu gösteriyorsun, diğer taraftan çalışma mevzuatına göre ayrı bir evraklar hazırlaman lazım ki çalışma mevzuatı bakımından zora düşmeyesin


   
  volcano76, Ali Üstün ve uzman bu yazıya teşekkür etti.
 2. Ali Üstün

  Ali Üstün TÜİSAG Üyesi

  Ama anlamadığım birşey var, sağlık mevzuatına göre takibi neden igu yapsın ki? orada iş güvenliğine aykırı maddeler mi var?

   
 3. süleymanyılmaz

  süleymanyılmaz TÜİSAG Üyesi

  Söyle diyim sağlık bakanlığı diyor ki benim mevzuatımı uygulayacaksın, çalışma bakanlığı böyle olunca çatışan noktalar oluyor.

  Mesela Acil Durum Planları buna en basit örnektir. Çalışma bakanlığı şablonu ile sağlık bakanlığının istediği farklıdır. İki farklı şablon yapmak zorunda kalıyorsun. Acil durum ekiplerini asmak istersin zorunludur,ama sağlık bakanlığı gelir asamazsın der vb.

  Mesela çalışma bakanlığı İSG kurulu ister, bunu sağlık bakanlığı siz yapın ama o beni ilgilendirmez der. Sen gider bir de tesis güvenliği, çalışan güvenliği, hasta güvenliği komitelerini toplarsın. Ha babam de babam evrak doldur doldur dur. İSG kurulunda görüşülmesi gereken konular sağlık bakanlığı istiyor diyr hasta güvenliği, tesis güvenliği ve çalışan güvenliği komitelerini de ayrı toplarsın.Çalışan güvenliği komitesinde İSG uzmanı yoktur, onlar karar alır sen beğenmezsin, İSG kurulunda aynen yazamazsın. Bu sefer sende ha babam evrak doldurursun.

     

   
 4. köksal ERDOĞAN

  köksal ERDOĞAN TÜİSAG Üyesi

  Sizin hayalinizdeki hesabı ben yukarıya yazdım.ben bu parayı kazananını ne duydum ne gördüm.dost tsvsiyesi.***KESİLDİ***. Bı işin piyssası belli 3-7 arası kimse kendini kandırmasınn.

   
 5. Shun

  Shun TÜİSAG Üyesi

  bence o uzman en iyisini yapmış. hastaneler zaten tehlike sınıfı bence yanlış seçilmiş kurumlar bugune kadar iş kazası kaydı bile yok hastanelerde. orda tutacagın işte 350 kişiden sorumlu olacaksın ama sana yapacak iş kalmaz. hastaneler zaten kalite gereği herşeyi yapıyor ben bir hastaneye gittim inan onlara da söyledim buraya gelince kafam kulağım rahat herşey tam ilk ay evrak felan biraz yorulursun ondan sonra çay içmeye gidersin gece hangi işçi inşaattan düştü kime ne oldu diye düşünürsen sağlıktan da oluyorsun :) OSGB de çalışıp 3 4 bin alacagına 70 saatini hastane gibi yerde risksiz bence 1 400 e verse sanki diploma bırakmış gibi olur ve rahat eder. ha eğer bu arkadaşın çevresi iyi ise 217 saati dolduracaksa ucuza gitmiş. çevresi yok 217 saat dolmayacaksa bireysel bence güzel bir rakam. çünkü artık etrafınıza bakın önce C yoktu şimdi etrafda A B bollugu var

     

   
 6. süleymanyılmaz

  süleymanyılmaz TÜİSAG Üyesi

  Hastaneler, biyoloik risk etmenleri olarak grup 3 ta bulunan bir çok enfeksiyon tehlikesi ile karşı karşıyadır.. Bunun yanısıra radyasyonda büyük tehlikedir. Gerekli önlemler alınması gerekir.

  Hastanelerde iş kazaları olmaktadır, ancak hemen müdahale edilebildiği için bir çok olay raporlanmamaktadır.

   
 7. Deniz Fatih AKGÜN

  Deniz Fatih AKGÜN TÜİSAG Üyesi

  21 aralıkta A sınıfı isg uzmanı oldum.. halen İnşaat mühendisi olarak çalıştığım işyerinde artı isg uzmanı olarak çalışmaktayım. Kimse maval okumasın, B ler beşbin TL A'lar 10 bin TL nerdeymiş birde bana gösterin.. Kendi işime devam etme kararı aldım....
   
  Önder81 ve Cem BAYDAR bu yazıya teşekkür etti.
 8. sibel akça

  sibel akça TÜİSAG Üyesi

  Arkadaşlar A sınıfı isg uzmanıyım fakat kamuda çalışıyorum . Elim kolum bağlı dışarda çalışabilir miyim   
 9. einstein

  einstein TÜİSAG Üyesi

  Yeni A sınıfı olan arkadaşım OSGB ile % 50 çalışıyor ve ayda 7500 tl kazanıyor.

     

   
 10. Shun

  Shun TÜİSAG Üyesi

  Hastanelerdeki biyolojik risk etmenlerini belirlemek uzmanın işi tamam da bunun sorumluluğu doktor da mı yoksa hekimde mi ?   
 11. tolga07

  tolga07 TÜİSAG Üyesi

  çalışabilirsiniz tabiki ama önce benim gibi kamudan istifa ederseniz :)   
 12. süleymanyılmaz

  süleymanyılmaz TÜİSAG Üyesi

  Biyoloik risk etmenleine karşı personel KKD kullanmıyorsa, konu ile ilgili bilgisi ve eğitimi yoksa kurumda uygun KKD olmaması uzmanın sorumluluğundadır.

   
 13. Ali Üstün

  Ali Üstün TÜİSAG Üyesi

  hiç raporlanmıyor diyelim mi? 2013 iş kazaları raporlarına baktım SGK sitesinden.. sektör olarak hastane 1 adet bile yok..
   
 14. süleymanyılmaz

  süleymanyılmaz TÜİSAG Üyesi

  şimdi hastanede en çok görülen iş kazası iğne batmasıdır. Ben bildiriyorum. Çünkü hastanın hepatit hastası olması durumunda çalışan etkilenir. Bu hemen belli olmaz, kuluçka dönemi var. Şimdi iş kazası olarak bildirmezsen, 3-4 aylık kuluçka döneminden sonra ortaya çıkar. Al başına belanı. Şimdi hastanelerde hemen müdahele imkanı olduğu için, bir de konu ile ilgili yeterli bilgileri olmadığı için pek beyan etmezler. Bir de iş kazasını beyan etsen, bu sefer aynı zamanda sağlık müdürlüğü çalışan güvenliği-hakları kısmına bildirim yapman lazım. O da ayrı bir dert.
  Bu sefer sağlık müdürlüğü gelecek, açığını bulmaya çalışacak

   
  çigdemdemir bu yazıya teşekkür etti.
 15. Ali Üstün

  Ali Üstün TÜİSAG Üyesi

  yalnız ben tam anlayamadım? iş kazası olarak bildiriyorum demişsiniz? sonra bildirsen birde sağlık müdürlüğüne bildiricen, birde o gelecek açık bulacak demişsiniz?
  bildirip bildirmediğinizden emin olamadım şimdi?

  birde 2013 yılı içinde bildirmediniz sanırım hiç? malum SGK kayıtlarında yok?   
 16. süleymanyılmaz

  süleymanyılmaz TÜİSAG Üyesi

  Ben bildiriyorum iğne batmalarını ama çalışma bakanlığı belki bir uzuv yaralanması vb. olmadığı için iş kazası olarak görmüyor olabilir

   
 17. süleymanyılmaz

  süleymanyılmaz TÜİSAG Üyesi

  2013 verileri nereden ulaştınız bilemiyorum ama 2012 yılında;
  • 131 iş kazası, 5 meslek hastalığı tespit edilmiştir.
  • 131 iş kazasından 71 i erkek 60' ı bayandır
  • 5 meslek hastalığının 5 i de erkekdir.
  • Ölümlü bir olay meydana gelmemiştir.


   
 18. hayati41

  hayati41 TÜİSAG Üyesi

  Maalesef çalışamazsınız. Bende aynı durumdayım. 2016 yı beklemek zorundayız kamuda iş güvenliği alanında çalışma yapmak için. Özel sektörde ise çalışamıyoruz devlet memuru olduğumuz için:)

   
 19. rs_6

  rs_6 TÜİSAG Üyesi

  yorumun tam isabet olmuş.

   
 20. selimmuratilgaz

  selimmuratilgaz TÜİSAG Üyesi

  Arkadaşlar yorumlarınızı okudum Benim şu an bildiğim a ve b sınıfı uzmanlar 3.000-5.000 arası kazanıyor. yeterli mi tabi ki de yeterli değil çünkü aldıkları çoğu işyerleri çok tehlikeli sınıfta yüksek risk içeren işler.

   
Yüklüyor...

Sayfayı PaylaşYandex.Metrica