Soru - A Sınıfına Geçenlerin Aylık Kazanç Beklentisi? | Sayfa 17 | TÜİSAG Forum | İSGforum | İSGfrm - İş Sağlığı,Güvenliği,Risk değerlendirme

Soru A Sınıfına Geçenlerin Aylık Kazanç Beklentisi?

Konu, 'Güncel Tartışma Konuları' kısmında mfk321 tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

 1. mechanical

  mechanical TÜİSAG Üyesi  net kardeşim net ,5000 tl.öyle bir yerin riskleri kabul edilmez


   
 2. aragon34

  aragon34 TÜİSAG Üyesi

  Talep edeceğiniz ücrete önce siz inanacaksınız, sonra patronu ikna edeceksiniz. Eski durumunuzla yeni durumunuz arasında fark göremiyorsanız bu sizin için bir sorun.

   
 3. orhan akbayır

  orhan akbayır TÜİSAG Üyesi

 4. RAGAN

  RAGAN TÜİSAG Üyesi

  sorumu cevaplayacak arkadaş yok mu?

   
 5. gökhan Timur

  gökhan Timur TÜİSAG Üyesi

  Ben de Mermerciyim ancak sektörden 6 yıl evvel ayrıldım.Ama zaman zaman danışmanlık yaptığım yerler de var dı.Kanun çıkmazdan evvel.

  Süre nedir,kaç kişi çalışıyor?
  birkaç ihtimalin var bu sebeple soruyorum?

     

   
 6. RAGAN

  RAGAN TÜİSAG Üyesi

  60 kişilik fabrika. tam zamanlı çalışmak istersem... tam techizatlı ( katrak-st-epoxy-silim- waterjet -130*120 patlatma makinası ve çeşitli kesim makinaları vs... ) ve isg kültürü birçok yere kıyasla iyi bir firma. müdürlr maden müh. 6 tekniker çalışan var . sigorta alınan net maaş üzerinden...
  yasal prosedürlere önem veren bir firma

   
 7. MNG

  MNG Guest

  Kimmiş bu Bonkör :) OSGB?
   
 8. bimo

  bimo TÜİSAG Üyesi

  rakamlar havada uçuşuyor, çsgb az sayıda olan a-b uzmanı sayısını artırarak talep ettikleri yüksek ücretleri aşağıya çekmeyi amaçlıyordu. gördüğüm kadarıyla devlet amacına ulaşacak.   
 9. Anlamadığım A Sınıfı Uzmanlar vatanı mı kurtarıyor Cumhurbaşkanı maaşında yüksek fiyatlar :) 3000 e B Sınıfı Uzman dk da bulurum uçmayın beyler ..

     

   
 10. Ali Üstün

  Ali Üstün TÜİSAG Üyesi

  Lütfen aynı OSGB ye giderek, minimum mühendis maaşı 2750 den aşşa olamaz. bu SGK nın koyduğu limittir dermisin?
  Ayrıca sen A sınıfı yükselme sınavına girmişsen 8 yıllık deneyimin ve kıdemin var demektir. şu an işin varsa bu maaşı almıyorsun heralde? Kendine bu rakkamı yakıştırıyorsun tercih senindir dostum..   
 11. Ali Üstün

  Ali Üstün TÜİSAG Üyesi

  bu ülkede cumhur başkanından daha düşük maaş alınacaktır die kaide mi var?
  kaldıki ben bile şu anda kendilerinden daha çok alıyorum. senin piyssadan haberin yok ne yazık ki.. ücret adaletsizliği denen konu burada başlıyor. iş verene çok kazandıran düşük maaş politikasını destekleyenlerin gerçekten bu işi bırakması gerekir. o paraları hak edip hak etmemekten ziyada kendi hizmet bedelini yerin dibine sokan zihniyete karşı olmamak elde değil..   
  uğur göçer bu yazıya teşekkür etti.
 12. Ali Üstün

  Ali Üstün TÜİSAG Üyesi

  bence minimum 7000 ama net maaş. 8000 - 9000 de olabilir zira 200 kişilik çok tehlikli sınıfta çalışan personeli var demişsiniz.. yukarı lütfen.. başkasını bulurlar die aşşa ücretide kabul edebilirsiniz.. bu tip korkular sebebi ile düşük teklif veren yada alan çok olacaktır.. mümkün olduğu kadar direnin derim..

   
 13. gökhan Timur

  gökhan Timur TÜİSAG Üyesi


  aylık 12 saat görevin çıkıyor uzman olarak.Maaş + 1000 TL veya üzeri iyidir.( Bence) ama bu fiyatı vereceklerini sanmam.500 e ikna etmeye çalışırlar.Biraz üzerine pay bırakıp 750 de anlaşırsınız olur biter.
   
 14. eskmn

  eskmn TÜİSAG Üyesi

  var ya olmaz mı... kaç kişi biliyorum ben

   
 15. ali olgu

  ali olgu TÜİSAG Üyesi

  aynen katılıyorum asıl önemli olan bu;
  2 senedir uzmanlık yapıyorum ve bir uzmanın bırakın mesaileri bu şartlarda 180 saatini doldurması imkansız.
  max. 100 saati dolar ve bu 100 saatte yapması gerekenleri tamamlaması için bi tarafı çıkar.
  arkadaşlar gittiğiniz firmalarda çay içip çıkmıcaksınız hazırlanması gereken bir ton evrak var.   
 16. ali olgu

  ali olgu TÜİSAG Üyesi

  arkadaş sakın çıkma devlette çalış ne güzel. konuşulan rakamlar burda yüksek ama evet hak edilen yüksek rakamlar. bazı bölgelerde ve iş kollarında da gerçekten alabilen meslektaşlarımız var, ama her a-b bu paralar alıcak diye bir şey yok. ayrıca sadece ağustos ve öncesinde uzman olanlar yükseltme sınavına katılabilir. yani siz c de kaldınız bildiğim kadarıyla

   
 17. duncan34

  duncan34 TÜİSAG Üyesi

  bu aralar "yükseltme sınavı" coşkusuyla forumda iş güvenliği kültüründen uzak;olayın vicdani ve bilimsel tarafının azalarak yokolmaya başladığını görüyorum.uzun zamandır takip ettiğim foruma önümüzde en az iki sınavın daha olduğunu hatırlatarak bu işin maddi boyutunun önem derecesinin azaltılmasını tavsiye ederim.

   
 18. &Topçu&

  &Topçu& TÜİSAG Üyesi

  ilker bey size sonuna kadar katılıyorum...uzmanın acemisi eskisi yenisi olur mu?!?!10 yıllık uzmanın imzasının hükmüyle yeni uzmanın imzasının hükmü farklı mı?!?!? acemi veya yeni uzman lafını osgbler cıkarmıstır resmen...yeni uzman arkadaslar tabıkı bi sudan cıkmıs balık misali bu işe girecekler ama unutmasınlar ki sorumlulukları tecrübelilerle aynı ayarda...yarın bigün iş kazasında hakime diyemezsiniz ben yeni uzmanım hakim bey göremedim riski diye?!!?acemiliğiniz sizi ilgilendirir alacagınız ücreti değil...o yüzden tecrübesiz laflarına kanıp ücretleri düşürmeyin...unutmayın sizin unvanınız UZMAN...

   
  eralp10, ilker1 ve mfk321 bu yazıya teşekkür etti.
 19. a sınıfı 100000 tl kazanır

   
 20. isgici

  isgici TÜİSAG Üyesi

  Ben 15000 - 20000 TL'den aşağı çalışmam ve pazarlık bile yapmam. Sonuçta A sınıfı uzman olmuşuz, artık şartları biz koyarız işveren değil.

   
  ersin_0041 bu yazıya teşekkür etti.
Yüklüyor...

Sayfayı PaylaşYandex.Metrica