Tartışma : 27 Aralık 2014 İş Güvenliği Uzmanlığı Sınavını Kazanan Adayların Yapması Gerekenler

tunahan denizalp

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (C)
Bünyesinde çalıştığın da herhangi bir ücret alabiliyor musun
tabiki uzman maaşımı alıyorum işe girdiğim gün sigortam başladı. arkadaşlar beklemek zor iş çok iyi anlıyorum bende sizlerle beraber çok bekledim o yüzden iş yerlerini arayın görüşmeye gidin derim eninde sonunda belgeniz cıkacak

dd99ee88

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman Adayı (C)
parayı yatırmadan ,Bakanlık sana ID numarası vermez yani sicil numarası gibi bişey...ID numaran olmadan İSGKATİP de tanımlanamazsın...İsgkatip tanımlanmadığı için ptt den şifre alman bir işe yaramaz,

bakanlığın bu incelemeyi en kısa sürede bitirmesini beklemekten başka yapılacak bişey yok

Fatma ÇİLOĞLU

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Belirtilmedi
Meslek
Uzman (C)
Teşekkür ederim bende bir iş yeri ile anlaşmak uzeret
ben sınavı kazandığımı öğrendiğim gün işyerlerini aradım 2 saat sonra dönüş yapıldı ertesi gün görüşme pazartesi iş başı yaptım 3 haftam bu haftayla birlikte şöyle anlatayım siz yeni uzman olduğunuz için ilk bi ay işyerlerini öğreniyorsunuz prosedürleri derken 1 ay sonrasında en erken üzerinize atama yapılıyor.tecrübeniz olmadığı için direkt üzerinize iş yeri verilmiyor o yüzden boşuna beklemeyin derim işyerlerini direkt arayın c sınıfı uzman ihtiyacı olup olmadığını sorun allah yolunuzu acık etsin.
y
Teşekkür ederim bende bir iş yeri ile anlaşmak üzereydim ama belge işlemini halledemedigimi söyledim dönüş yaparız dediler ses çıkmadı bida sanırım hemen üzerime firma tanimlamayi düşünuyolardi deneyimsizim demiştim oysaki böyle birşey varsa kosarak uzaklaşmaliyim :)

taner buldunn

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (C)
Arkadaslar ben BIMER e sikayet kaydi olusturdum 1 ay oldu halen ziraat bankasina kazanilmis hakkimiz yuzunden issiz oldugumu belirttim kurum gorevli memurlarini isleri beklettigini dusundugumu yazdim sizde lutfen kayit acinki isler hizlansin yoksa mudurlukte kimbilir hangi memurlar ugrasmiyorlar

mehmet aydın yaldız

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (C)
Az önce bende konu ile ilgili olarak işlemlerin hızlandırılması için yardım isteği gönderdim BİMER'e

BilalAKSAKAL

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (C)
Ne bekliyosnuz ki. Sizin tecrubeniz kimsenin umrunda degil. Onemli olan sertifika. Ben calisiyorum tekniker olarak belge onayi gerceklesince 217 saatimi bir gunde dolduracaklar. Tecrube kendi karimiza

EFGAN KORGAL

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
İşyeri Hekimi
Önce ÖSYM sonra ÇSGB sanırım sabrımızı deniyorlar. Belge incelemesi ne demek ? Belgeler sınava girmeden incelenmedi mi? Sitelerine yazmışlar bir hafta içinde tamamlanacak diyorlar dı, iki haftayı da geçti . Haftanın ne olduğunu bilmiyorlar mı ?, kendilerinden haberleri mi yok anlayamadım. Sadece yazıklar olsun diyorum.

taner buldunn

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (C)
Lutfen duyarli olalim e devlet uzerinden BIMER e kayit acin lutfen Bimer i umrsamayan kurum yok birlikte cok kayit olursa hemen halledilir duyarsiz lalmayalim lutfen

mehmet aydın yaldız

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (C)
Az önce BİMER'den durumu sorguladığımda BİMER Çalışma Bakanlığına gönderim yapmış Bakanlık ise İş Güvenliği genel müdürlüğüne göndermiş . Yolculuk şimdilik bu kadar. Bakalım sonuç ne olacak.

EFGAN KORGAL

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
İşyeri Hekimi
Ben de başvurdum .

taner buldunn

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (C)
Daha cok basvuru birlik olma zamani benim basvuruda csgb ye gitti diye gorunuyor bimerde .duyarsiz kalmayalim nerededeyse mayis sinavi geldi ayrica parayi yatirdiktan sonrada isg katipte id bermek icin bekletecekler ne kadar hizli haraket edersek cabuk hallederler.korkmayin bisi olmaz

makbule atalay

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman Adayı (C)
BENİM OKUDUĞUM KADARIYLA İNTERNET BANKACILIĞINDAN YATIRMAYIN DİYE UYARI VARDI BİLGİNİZ OLSUN.

Can Yel

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (C)
Eğitim kurumumdan aldığım bir duyuma göre 15 Şubat'tan sonra bildirimlere başlanacakmış. 20'sine kadar bir süreç beklemekteymiş bizleri. "Beklemek güzeldir" sloganıyla çok güzel iş yapar bu ÇSGB aslında ama neyse.

kullanıcıadı

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman Adayı (C)
Yarin is gorusmesine gidecegim, gel de adamlara bu durumu izah et. Zaten issizlik diz boyu memlekette, bir de devletin savsakligi yuzunden yakaladigim firsati da kaciracagim. Lanet olsun yahu, umarim firma anlayis gosterir. Valla arkadaslar isi kacirmamak icin ucretsiz dahi calisirim bir muddet, demeyi dusunuyorum. Tecrube olsun en azindan. Ne dersiniz arkadaslar, osgb firmasi icin c sinifi zorunlu personel mi? Yani su durumda bizim sigorta girisimizi bildiremezler. Tezsiz yuksel lisansa da basvurdum, onu da belirteyim mi?

EFGAN KORGAL

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
İşyeri Hekimi
Yarın işi olmayanlar ziraat bankasına başvursun,

Onur ERSOY

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (C)
Arkadaşlar bugün stresli bir gün oldu benim için öğrendiklerimi ve gözlemlerimi sizlerle paylaşayım.

Bakanlığın inceleme yönteminin nasıl işlediğini bilmiyorum ancak 'her zamanki gibi' güzel ülkemde birilerinin ekmeğine göz diken insanlar bu uzmanlık belgesi için de işler çeviriyor ve gerekli yeterlilikleri sağlamayan insanlar sınavı geçiyor hatta sistemde hemen tanımlanıp uzmanlık belgesini alıyor. Bunun üzerine Bakanlığa şikayet geliyor ve ayrıntılı inceleme başlıyor (Sanıyorum ki özellikle C Sınıfı belgelere) bu inceleme sırasında bakanlık haliyle sistemi kapatıyor, ve bizler günlerdir bankada ismimizin çıkmasını bekliyoruz...

Öncelikle eğitim kurumunuzla iletişime geçin ve onlardan bilgi alın. Kuruma denetlemeye geldiler mi, sizin belgelerinizi eksiksiz bir şekilde yolladılar mı bunları öğrenin. Hatta Eğitim kurumunuzun ÇSGB ile bağlantı kurabilen Öğreticisi veya Sorumlu Müdürü vs. varsa ona durumu anlatın. Gerekiyorsa ve gidebiliyorsanız bakanlığa uğrayın ve bu esnada eğitim kurumunuzdan belgelerinizin birer örneğini yanınızda bulundurun. Yani sınav için çabaladığınız gibi belge için de çabalayın. Başka bir şekilde o incelemeyi hızlandıramazsınız. Ama eninde sonunda o belgeler incelenecek ve gerçekten hak ettiyseniz belgeniz sizin olacak. Ben işe kabul edildim ancak hala isgkatipte yetkim yoktu. Eğitim kurumu herşeyi halletti. Yarın sabah gidip belge ücretini yatıracağım. (Her eğitim kurumu bu kadar özverili midir orasını bilemem. ) Allah cümlemize kolaylık versin. Bu işe bu pisliği sokup da herkesin emeğine göz diken insanlara da lanet etsin.

Moderatör tarafında düzenlendi:

tunahan denizalp

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (C)
Yarin is gorusmesine gidecegim, gel de adamlara bu durumu izah et. Zaten issizlik diz boyu memlekette, bir de devletin savsakligi yuzunden yakaladigim firsati da kaciracagim. Lanet olsun yahu, umarim firma anlayis gosterir. Valla arkadaslar isi kacirmamak icin ucretsiz dahi calisirim bir muddet, demeyi dusunuyorum. Tecrube olsun en azindan. Ne dersiniz arkadaslar, osgb firmasi icin c sinifi zorunlu personel mi? Yani su durumda bizim sigorta girisimizi bildiremezler. Tezsiz yuksel lisansa da basvurdum, onu da belirteyim mi?
İş güvenliği uzmanı olarak başvur en az 15-20 üzerine atama yapılmayacak önce bi uzmanla gezersin iş yerlerinin yerlerini çalışan temsilcisini iş verenini öğrenirsin bu kadar sıkıntı yapma kendine işe başlar başlamaz üzerine hemen atama yapılmıyor. merak etme sakin ol :)

kullanıcıadı

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman Adayı (C)
İş güvenliği uzmanı olarak başvur en az 15-20 üzerine atama yapılmayacak önce bi uzmanla gezersin iş yerlerinin yerlerini çalışan temsilcisini iş verenini öğrenirsin bu kadar sıkıntı yapma kendine işe başlar başlamaz üzerine hemen atama yapılmıyor. merak etme sakin ol :)

Konustuk firmayla, adam birini aradi, karsidaki kisi belge surecinin bir ayi bulabilecegini soyledi. Tamam dedi sikinti olmaz idare edilir dedi. Ise alindim yani.

umutisg

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman Adayı (C)
Screenshot_2015-02-13-23-57-15.png

Arkadaşlar, hesap bağlantıları açılmaya başladı.

hince

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (C)
arkadaşlar sisteme girmiş tc ler hadi hayırlı olsun hepimize :)

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.