Duyuru : 24 Mayıs 2014 Sınavı, Sınav Uygulama Duyurusu

Serçin YAPRAK

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
03 Nisandan itibaren para yatırıp sonra ÖSYM sitesinden başvuru yapıp indirdiğimiz başvuru formuyla beraber ÖSYM başvuru merkezine gidicez doğru anladıysam. Umarım 03 Nisan itibarıyla bizim sınavda ÖSYM nin sitesinde yeralır ve başvuru formunu burda halledebiliriz şu anda daha sonraki sınavlar var ama bizimki görünmüyor.

sanırım sistem 1 hafta kala açılıyor.başvuru için yani. şuan ekranda da renk olarak siyah ve üzerine geldiğinizde tıklayamıyorsunuz.

Ekli dosyalar

• Adsız.png
    Adsız.png
    258.2 KB · Görüntüleme: 41

erol77

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman Adayı (C)
sayın erol77; profilinizde iş güvenlik uzman adayı c sınıfı yazdığından arkadaşımız bunu dikkate almış sanırım. yalnız bakanlığın duyurusunda

Ancak prim ödeme gün sayısına göre belge sınıfı yükseltme sınavı 24 Mayıs 2014 tarihinde son defa yapılacağından, bu haktan yararlanabilecek adayların Bakanlığımıza yapmış oldukları taleplerin değerlendirilmesi sonucunda, adayların mağduriyetlerinin giderilmesi amacıyla belge bedeli yatırma süresi 26.03.2014 tarihinde saat 23:59’a kadar uzatılmıştır. denmekte eğer siz belge bedeli olan 413 tl yi yatırıp İSGKATİP ten de kontrol edip sorun yoksa bu sınava yani yükseltmeye girebilirsiniz.

hangi belge bedeli yatıracağız anlamadım ben daha sınava girmeden sınavı kazanmış gibi belge parası neden yatırıyam ? o açıklama son sınava giripte sınavı kazanmış ancak hala belge bedeli yatırmayanlar için geçerli bir durum değil mi? ben gecen yıl İSG uzmanı oldum o zaman da belge bedeli yatırıp sertifika aldım.

semra

Üye
TÜİSAG Üyesi
sayın erol77; profilinizde iş güvenlik uzman adayı c sınıfı yazdığından arkadaşımız bunu dikkate almış sanırım. yalnız bakanlığın duyurusunda

Ancak prim ödeme gün sayısına göre belge sınıfı yükseltme sınavı 24 Mayıs 2014 tarihinde son defa yapılacağından, bu haktan yararlanabilecek adayların Bakanlığımıza yapmış oldukları taleplerin değerlendirilmesi sonucunda, adayların mağduriyetlerinin giderilmesi amacıyla belge bedeli yatırma süresi 26.03.2014 tarihinde saat 23:59’a kadar uzatılmıştır. denmekte eğer siz belge bedeli olan 413 tl yi yatırıp İSGKATİP ten de kontrol edip sorun yoksa bu sınava yani yükseltmeye girebilirsiniz.
nasıl yani anlamadım...henüz girmediğim sınava neden 413 tl yatırayım....kazanacağım belli değil ki....23 şubatta ilk kez yükseltme sınavına girdim kazanamadım şimdi 24 mayıs a başvuru yapıcam,3-11 nisan tarihleri arasında 120 tl yatıracağım...böyle anladım ben doğrumu...

Serçin YAPRAK

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
sayın erol77; c sınıfı uzman oldunuz ve yükseltme sınavına girecekseniz sertifika bedelini yatırıyorsunuz. eğer c için sertifika ücretini yatırdıysanız sorun yok. :düşünceli:

Serçin YAPRAK

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
sayın semra; sayın erol77 yükseltme sınavından bahsediyor. evet siz 3 nisan -11 nisan tarihleri arasında 120 tl yatıracaksınız.

semra

Üye
TÜİSAG Üyesi
sayın semra; sayın erol77 yükseltme sınavından bahsediyor. evet siz 3 nisan -11 nisan tarihleri arasında 120 tl yatıracaksınız.
bende yükseltme sınavından bahsediyorum sayın cink...23 şubattaki yükseltme sınavında başarılı olamadım şimdi 24 mayıs daki yükseltme sınavına gireceğim ve sadece 120 tl yatıracağım...413 tl yi mayıs sınavını kazanabilirsem yatıracağım diye düşünüyorum.....

Serçin YAPRAK

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
inşallah. sayın semra hep birlikte kazanırız.

explosive

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Belirtilmedi
Meslek
DSP
bir yanlış anlaşılma oldu herhalde ben zaten c sınıfı iş güvenliği uzmanıyım. 24 mayısta sınavın ösym başvuru tarihi 04-11 nisanda o başvuru tarihlerinde benim 1526 gün prim ödemem olmuş olacak ve neden başvuramıyorum onu anlamadım.
profilinizde uzman adayı yazıyor o nedenle söyledim.20 Mart'ta belge yükseltme için itirazlar sona erdi, yani sınav gününe göre dikkate almıyorlar

Emel Pertev

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (C)
3 Nisan'da ziraat bankasına gittim diyelim. Hangi hesaba para yatıracağım. Herhangi bir hesap numarası yok mu? Bankadakiler ÖSYM desem yapabilirler mi?

Onur TORUN

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
bankamatiğe git ösym -sınavlar-- bizim sınavı seç- tc ni isteyecek onu yaz, sonra da parayı yatır. dekontu kap, işlem tamam...

Önder THOR

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (C)
cink arkadaşım yanlış bilgilendirme yapıyor sanırım.. soru soran arkadaş, ilk kez yükseltme sınavına girecek olan C sınıfı iş güvenliği uzmanı ve prim ödeme sayısı 1500 ün üzerinde.. Bu durumdaki bir kişinin yapması gereken tek şey, 3 Nisan'dan itibaren 120tl olan ücreti yatırıp online veya ösym bürolarından sınav basvurusu yapacak. Gireceği sınav türünü de B sınıfı olarak seçecek .. Bu kadar sanırım. Duyuları birbirine karıştırmayın, o 400 küsür liralık ücret önceki yükseltme sınavına girip de belgeye hak kazananların yatırması gereken para.

Serçin YAPRAK

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
sayın önder; sayın erol c sınıfı isg uzmanı olmuş. b yada a sınıfı yükseltme sınavına girmesi için c sınıfı belge bedeli olan 413 tl. yi yatırması gerekiyor. bu ücret yattıktan sonra 3-11 nisan arasında da yükseltme sınav bedeli olan 120 tl. yi yatıracaktır. burda yanlış olan ?

M.Ali AYKUTLU

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
Tamam ama uzaktan başvuru konusunda da ALES vb. gibi yapılan sınavlarda uygulama durumu geçerli mi yani ÖSYM üzerinden bir defa başvuru ile işlem tamamlanıyor mu?

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.