Duyuru 24 Mayıs 2014 Sınavı, Sınav Uygulama Duyurusu

Konu, 'Sınavlar İle İlgili Duyurular' kısmında ATURAN tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

 1. ATURAN

  ATURAN TÜİSAG Üyesi  24 Mayıs 2014 Sınavı, sınav Uygulama Duyurusu için Tıklayınız.
   

  Ekli Dosyalar:

  Hakan ÖZTÜRK bu yazıya teşekkür etti.
 2. ATURAN

  ATURAN TÜİSAG Üyesi

  Hakan ÖZTÜRK bu yazıya teşekkür etti.
 3. ATURAN

  ATURAN TÜİSAG Üyesi

  2014 yılında sınav ücreti 120,00 TL olacaktır.

  2014 yılı Mayıs Dönemi Sınavına başvurular 3-11 Nisan 2014 tarihleri arasında, elektronik ortamda alınacaktır.

  ÖSYM’nin Aday İşlemleri Sisteminde geçerli bir fotoğrafı (*) bulunan adaylar, başvurularını bireysel olarak İnternet aracılığıyla (ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr İnternet adresinden T.C. Kimlik Numaraları ve aday şifreleri ile) veya diledikleri bir ÖSYM sınav Koordinatörlüklerinden yapacaklardır.

  sınav ücretini yatıran adaylar, ÖSYM’nin İnternet adresinden edinecekleri Aday Başvuru Formunu (Sınava başvuru tarihlerinde yayımlanacaktır.) doldurmuş olarak ÖSYM Başvuru Merkezlerine şahsen başvuracaklar veya ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden bireysel başvuru yapacaklardır. Adayların başvuru merkezine giderken doldurulmuş Aday Başvuru Formu ile birlikte nüfus cüzdanı veya / süresi geçerli pasaportlarını yanlarında bulundurmak zorundadır. Başvuru merkezi görevlisi tarafından adayın Aday Başvuru Formundaki bilgileri ile birlikte web kamerayla alınacak fotoğrafı da elektronik ortama aktarılacaktır (ÖSYM Merkezi kayıtlarında geçerli bir fotoğrafı (*) bulunan adayların fotoğraflarının çekilmesi sistem tarafından engellenmektedir.). Fotoğraf, adayın fiziksel olarak tanınmasını sağlayacak nitelikte olmalıdır. Başvuru merkezi görevlisi adayın bilgilerini ve fotoğrafını elektronik ortama aktardıktan sonra yazıcıdan alacağı Aday Başvuru Kayıt Bilgileri formunu kontrol etmesi için adaya verecektir.

  Adaylar başvuru merkezine Başvuru Hizmeti Ücreti ödeyeceklerdir.

  Adaylar sınav ücretini yatırdıktan sonra başvurularını yapacaklardır. sınav ücretini yatırmak, Başvuru Merkezinden yeniden şifre edinmek vb. işlemler, başvuru için yeterli değildir. Adaylar sınav ücretini yatırdıktan sonra başvurularını başvuru merkezlerinden veya https://ais.osym.gov.tr internet adresinden tamamlayarak Aday Başvuru Kayıt Bilgilerinin dökümünü edinmeli ve sınavın diğer aşamalarında gerekebileceğinden özenle korumalıdır.

  Başvurusunu yapmayan, başvuru koşullarını taşımayan, başvurusu geçersiz sayılan, sınava girmeyen veya giremeyen, sınava alınmayan veya sınavdan çıkarılan, sınavda başarı sağlayamayan veya sınavı geçersiz sayılan, ücret gerektirmeyen bir işlem için ücret yatıran, aynı işlem için birden fazla ödeme yapan adayların ödedikleri ücretler geri verilmez.

  SINAVIN TARİHİ VE SÜRESİ

  2014 yılında; Mayıs Dönemi Sınavı 24 Mayıs 2014 tarihinde, Adana, Ankara, Antalya, Bursa, Diyarbakır, Erzurum, Eskişehir, Gaziantep, İstanbul, İzmir, Kayseri, Konya, Malatya, Samsun, Sivas, Trabzon, Van illerinde yapılacaktır. Başvuran aday sayısının 1000'den daha az olduğu sınav merkezlerinde sınav yapıp yapmama hakkında ÖSYM Yönetim Kurulu tarafından başvurular alındıktan sonra karar verilecektir.

  sınav, saat 09.30'da başlayacak ve 90 dakika sürecektir.

  Adaylar sınava, sınavın yapıldığı hafta içerisinde ÖSYM'nin https://ais.osym.gov.tr Internet adresinden T.C. Kimlik Numarası ve aday şifresi girerek edinebilecekleri Sınava Giriş Belgesi ve nüfus cüzdanı veya / süresi geçerli pasaportu ile kabul edilecektir. Nüfus cüzdanı veya pasaport dışında, zorunlu askerlik görevini ifa eden er/erbaşlar ile askeri öğrenciler için askeri kimlik belgesi (Bu özel durum, muvazzaf askerler için geçerli değildir.), Türk vatandaşlığından izin ile ayrılanlar ve bunların kanuni mirasçılarına ait Pembe/Mavi Kartlar kabul edilecektir. Bunların dışındaki, sürücü belgesi, meslek kimlik kartları vb. diğer tüm belgeler sınava giriş için geçerli belgeler olarak kabul edilmeyecektir.

  ÖSYM Aday işlemleri Sistemine erişim için şifresini unutan adaylar, başvuru merkezlerine nüfus cüzdanı veya süresi geçerli pasaportları ile şahsen başvurarak ücreti karşılığında yeni şifrelerini edinebileceklerdir. Şifrenin edinilmesi ile ilgili ayrıntılı bilgi ÖSYM'nin Internet sayfasında bulunmaktadır.

  Sınavda adaylara, aşağıda belirtilen 4 ayrı sertifika alanında çoktan seçmeli sorulardan oluşan bir test uygulanacaktır. Her testte 60 soru yer alacaktır. Aynı tarih ve saatte 4 sertifika alanında yapılacak sınavlarda soru içerikleri farklı olabilecektir. Testler içinde ortak sorular da yer alabilecektir.

  İş Yeri Hekimliği Testi
  C Sınıfı İş Güvenliği Uzmanlığı Testi
  B Sınıfı İş Güvenliği Uzmanlığı Testi
  A Sınıfı İş Güvenliği Uzmanlığı Testi

  İş güvenliği uzmanlığı (A, B ve C sınıfı) Sınavı soru kitapçığında yer alacak olan 60 soru, her grup için ayrı ayrı olmak üzere hazırlanacaktır.

     

   
  ÖZLEM DEMİRÖZ ve Hakan ÖZTÜRK bu yazıya teşekkür etti.
 4. halil uygun

  halil uygun TÜİSAG Üyesi

  sınav ücreti 120 TL olmuş hayırdır ne oluyor böyle

   
 5. halil uygun

  halil uygun TÜİSAG Üyesi

  ayrıca soru sayısı 60'a düşmüş zaman 90 dakika diyor düşünüyorum da ne kadar kazık bir sınav olacak

     

   
 6. ATURAN

  ATURAN TÜİSAG Üyesi

  Bakanlık anlaşılan ÖSYM ile bu parayı bölüşecek...

  Tabi bu sınavlar ÇSGB için çok güzel bir gelir kapısı oldu...

   
 7. Oktay Acar

  Oktay Acar TÜİSAG Üyesi

  sınav ücreti 120 TL. O da güzelmiş.
   
 8. Gökhan TAŞDEMİR

  Gökhan TAŞDEMİR TÜİSAG Üyesi

  Yorumlar neden siliniyor. Emek hırsızları demek ağır mı oldu yoksa.   
 9. ademm

  ademm TÜİSAG Üyesi

  bunlar soru sayısı herhalde 10 soruya kadar düşürecekler
  nasıl bir anlayış anlamadım.......

     

   
 10. Hakan ERDOĞAN

  Hakan ERDOĞAN TÜİSAG Çalışma Birimi TÜİSAG Çalışma Birimi

  arkadaşım burası siyaset arenası değil...lütfen kendinize mahkeme yola açacak ve siteye zarar verecek nitelikte ifadeler kullanımayın.tepkinizi anlıyorum.ama bunun yöntemi birilerine hakaret ederek değil.lütfen.anlayışınız için teşekkürler   
 11. Serçin YAPRAK

  Serçin YAPRAK TÜİSAG Üyesi

  24 mayıs isg sınav duyurusu açıklandı :) . okudum ama :( . gerçi önceki sınavda herkes :k_kızgın: . sınav ücreti de 120 tl oldu :şaşırma: . bu nedir böyle ya :ağlama: . insanlar ne yapıcak demiyolar :düşünceli: . umarım geçen 23 şubat sınavı gibi olmaz :düşünceli: . sınav duyurusu da :p . ÖSYM :alkış:. umarım bu sınavda giren herkes başarılı olur. cukkacukkacukkacukkacukkacukka
  s   
 12. Gökhan TAŞDEMİR

  Gökhan TAŞDEMİR TÜİSAG Üyesi

  Ben siyaset yaptığımı sanmıyorum sadece EMEK HIRSIZLIĞI VAR dedim. Kendimizi ifade mi etmeyelim anlamadım arkadaşım. Ülkemiz mahkemelerinde sorunun çözüleceği inancı yok. Hakarette de bulunmadım, anlayışınız için teşekkürler... Şimdiden herkese başarılar arkadaşlar

   
  İsmail SALMAN, Agacsakal ve Lütfiye Fidan bu yazıya teşekkür etti.
 13. ademm

  ademm TÜİSAG Üyesi

  sınav daha da zorlaşıyor inşallah
   
 14. izmir6935

  izmir6935 TÜİSAG Üyesi

  kaç cevap şıkkı olacak acaba herhangi bir bilgi de yok

   
 15. izmir6935

  izmir6935 TÜİSAG Üyesi

  Hakan bey

  Bu acıklamalar ısıgında sınav yorumunuz nedır?
  Ayrıca sorular 5 sıklı mı olacak demektır bu?   
 16. Oktay Acar

  Oktay Acar TÜİSAG Üyesi

  KPSS hazırlayan ÖSYM olduğuna göre 5 şıkklı olabilir diye düşünüyorum. Yanlış doğruyu götürür mü bilmiyorum tabi.

   
 17. Hakan ERDOĞAN

  Hakan ERDOĞAN TÜİSAG Çalışma Birimi TÜİSAG Çalışma Birimi

  görünen o ki sınav zor olacak..soru sayısı azalıyor ama bilmeniz gereken yönetmelik sayısı sürekli artıyor..bu da geniş bir alan demek.bundan sonra çok ince detaylara haiz kişiler uzman olacak gibi geliyor.zaten şubat sınavının zor olacağını belirtmiştim.bakanlık açıklamalrı uzman syısını tamamladıkları yönde.o yüzden bundan sonra yükselme sınavı yapma olasılıkları düşük.Aralık 2014 de yok zaten.osym sınav takvimini değiştirmez.

  bu işin oturması içinde en az 3 yıl gerekli.zira yerel seçim peşinden cumhurbaşkanlığı,genel seçimler.kimse çok kafa yormaz siyasilerden bu karmaşada.bunu da haklı çıkaran açıklama bakanlıkça yapıldı zaten.bu sene ceza değil rehberlik yılı diye.

  özetle şimdiden çalışmaya başlamalısınız çok soru çözmelisiniz...geçen sınavda geçmeyenler yada ilk keze girecek arkadaşlarım bu iş hapla felan olmaz.çok soru çözüp güncel yönetmelikleri takip etmeniz lazım.size desteğe kendi adıma devam edeceğim zaten

   
  ademm ve izmir6935 bu yazıya teşekkür etti.
 18. tereh

  tereh TÜİSAG Üyesi

  çok abartmaya gerek yok , ösym nin yapması iyi oldu 60 soru olacak ve boş soru sorulmayacak kanun yönetmelikleri ezberleyip sınava gireceğiz , tüzük zaten yok ... ösym kaynaksız soru sormaz doğal olarak da tamamen yazılı kaynakları mevzuatı soracaklar... E ŞIKKI SINAVA DAHİL OLUP , DOĞRU YANLIŞ GÖTÜRMEYECEKTİR !

   
 19. Hakan ÖZTÜRK

  Hakan ÖZTÜRK TÜİSAG Üyesi

  Yine hapı yuttuk desenize. Endişelendiğim konu ise 60 soruya 90 dakika uzun bir süre verilmiş... Allah yardımcımız olsun.

   
 20. ATURAN

  ATURAN TÜİSAG Üyesi

  120 TL haricinde ayrıca;

  Adaylar başvuru merkezine Başvuru Hizmeti Ücreti ödeyeceklerdir.

  Ama bu tutarın nekadar olduğu duyuruda yazılmamış...

  Başvuru merkezi görevlisi adayın bilgilerini ve fotoğrafını elektronik ortama aktardıktan sonra yazıcıdan alacağı Aday Başvuru Kayıt Bilgileri formunu kontrol etmesi için adaya verecektir. Bu aşamadan sonra kişisel bilgilerin doğruluğundan aday sorumlu olacaktır. Aday belgeyi kontrol edecek ve bilgiler doğru ise imzalayıp görevliye onaylaması için geri verecektir. Adaylar başvuru merkezine Başvuru Hizmeti Ücreti ödeyeceklerdir. Adaylar, sınava başvuru işlemini tamamladıktan sonra, başvuru süresi içinde başvuru bilgilerini ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr İnternet adresinden kontrol etmeli ve aday başvuru kayıt bilgilerinin bir dökümünü edinerek sınavın diğer aşamalarında gerekebileceğinden özenle saklamalıdır.

   
  Hakan ÖZTÜRK bu yazıya teşekkür etti.
Yüklüyor...

Sayfayı PaylaşYandex.Metrica