Tartışma - 2019 Yılında C Sınıfı İş Güvenliği Uzmanlarının Tehlikeli Firmalara Bakamaması | Sayfa 26 | TÜİSAG Forum | İSGforum | İSGfrm - İş Sağlığı,Güvenliği,Risk değerlendirme

Tartışma 2019 Yılında C Sınıfı İş Güvenliği Uzmanlarının Tehlikeli Firmalara Bakamaması

Konu, 'Güncel Tartışma Konuları' kısmında Umit Akkuş tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

 1. Öncü Bakır

  Öncü Bakır TÜİSAG Üyesi  Adamlar ne kadar azimli bizi işimizden etmek için özel program bile satın alıyorlar.


   
 2. Ziya Bark

  Ziya Bark TÜİSAG Üyesi

  Arkadaşlar bu kadar uğraşılmış bir şey var hor görmeyin lütfen herkes mail atsın..
  Birleşirsek Kazanırız,Bölünürsek Kaybederiz   
  melek gulum, ALTAY23 ve Öncü Bakır bu yazıya teşekkür etti.
 3. fsm

  fsm TÜİSAG Üyesi

  sen iyi misin ? bende aynı durumdayım... yazıyı okuyup ta bu yorum enteresan olmuş? ne anladığınızı gerçekten çok merak ettim ?

     

   
 4. Göker Tanrıöver

  Göker Tanrıöver TÜİSAG Üyesi

  Bakanlığı arayan arkadaşlarım boşa kürek çekmeyin. Bence artık Cumhurbaşkanlığı ve Meclise sesimizi duyurmaya yormamız gerekiyor kendimizi.
  Orda telefonun ucunda her denilene de inanmayın gördüğünüz gibi C B'ye B de A'ya bakamaz diyen birileri var, bilmiyorlar Dünyadan bi haberler.

   
  Ziya Bark, Öncü Bakır ve Seda Tınaz bu yazıya teşekkür etti.
 5. ERGÜN88

  ERGÜN88 TÜİSAG Üyesi

  Kusura bakmayın. Bende aynı durumdayım ve olaya kızgınlığımdan dolayı yanlış anladım mazur görün.

     

   
  Last edited by a moderator: 11 Ocak 2019
  fsm bu yazıya teşekkür etti.
 6. isaret

  isaret TÜİSAG Üyesi

  Program almak için mi uğraşıyorlarmış, o neymiş ya, arkadaş çok zor değil, kesin bir karar varsa, açıklama yap, bu kadar insan yazıyor söylüyor, kesin bir şey deyin, zaten siz yapamıyorsanız,duyuru yapsanız mecbur silinecek.... Ama oturun bir konuşun bunu üst makamlara bakanlığa bildirin, bir görüşün karar verin...

   
  Öncü Bakır bu yazıya teşekkür etti.
 7. A. Ali Tutar

  A. Ali Tutar TÜİSAG Üyesi

  Merhaba, zaten kesin karar var, tarih 1.1.2019. Sadece biz kabul etmek istemiyoruz.
   
  YASEMİN ÇANAKCI ve YAŞAR SALUR bu yazıya teşekkür etti.
 8. Görkem Güzel

  Görkem Güzel TÜİSAG Üyesi

  Bu da bir duyumdur.Forumda bu konuda inanılmaz bilgi kirliliği oluştu, hep yeni bir haber vardır diye okuyorum, ancak o kadar tartışma var ki, gerçek bilgiler arada kaynamış. Program alınacağına falan da inanmıyorum. Diyelim ki düşürdüler sistemden ve aksi bir karar çıktı peki hesabını nasıl verecekler, kim bu sorumluluğu alır üstüne müdürlükte tartışılır. Bakanlık müdürlüğün de elini kolunu bağlamış, yoksa sayfada 2 satır bir duyuru yayınlamak program almaktan çok daha basit bir iş.   
  melek gulum, Mustafa BOYAR ve Göker Tanrıöver bu yazıya teşekkür etti.
 9. ramazan aktan

  ramazan aktan TÜİSAG Üyesi

  herhangi bir duyuma duyuruya ihtiyaç yokki. kanun belli 1.1.2019 diyor. müdürlük ben kanunda olan maddeyi uyguladım der. bakanlık zaten birşey yapaçak lsa şu ana kadar beklemezdi gerekli kanun değişikliği teklifini verirdi. bakanlığın çok büyük sucu var. aralık ayında duyurunu yap uzatılmayaçak yada uzatılacak diye

     

   
 10. Görkem Güzel

  Görkem Güzel TÜİSAG Üyesi

  peki program almak mı, duyuru yapmak mı yetkiyse yetki.   
 11. AGY

  AGY TÜİSAG Üyesi

  Arkadaşlar bir OSGB firmasının yıl dönümü etkinliğine katılan ÇSGB iş müfettişlerinden aldığımız bilgiye göre uzatma olmayacak. Ayrıca sistemde hala tehlikeli firmalar ile sözleşmesi olan C sınıfı uzmanlar içinse "sorumluluk işveren ve uzmana ait, 01.01.2019 tarihi 2 yıl önce belliydi, sözleşmeleri devam ettirmeleri suçtur" ifadesini kullandılar bilginiz olsun. Buradan benim anladığım sistem kendi atmayacak ve bir sorun olursa suçlu uzman ve işveren olacak.   
  gurcan1903 bu yazıya teşekkür etti.
 12. Salih Murat ÖZSARAÇ

  Salih Murat ÖZSARAÇ TÜİSAG Üyesi

  uzamaz artık bence. çünkü daha önce hep olumlu haberler vardı. Şuan hiç bir olumlu gelişme yok.
  Bakanlığın suçu yok, duyuru yapmak zorunda değil. ama bu zamana kadar bişey yapmaması tamam bu iş bitti demekte değil. Bir önceki seferde 27 ocakta uzatılmıştı. Yinede mail telefon twit herşeyi yapmama rağmen umutsuzum. hakkımızda hayırlısı.

   
 13. Öncü Bakır

  Öncü Bakır TÜİSAG Üyesi

  Sözüm size değil tabiki, siz bir bilgi almışsınız paylaşıyorsunuz, teşekkürler...Ancak bakanlıkta bu kadar insanın açıklama beklediğini pekala biliyor ve cep telefonuna bakanlıktan her konuda mesaj geliyor bu konuda gelmesi çok da zor değil sanırım. Yılsonu etkinliğinde kısıtlı bir kalabalığa konuşmaktansa bir duyuru yapmaları gerekir.Bir diğer hususta uzman kendi sözleşmesini düşürürse istifa etmiş gibi olmaz mı?düşürülecekse tabi ki bakanlığın düşürmesi gerekir sözleşmeleri.Bunlar benim fikrim, size cevap olarak yazmadım sadece yorum yaptım.
   
  Doga Baris DEMIREL ve AGY bu yazıya teşekkür etti.
 14. Göker Tanrıöver

  Göker Tanrıöver TÜİSAG Üyesi

  Umutsuz olanlara, şurayı aradım böyle dedi, yok OSGB şunu aradı bunu dedi, müfettiş şöyle dedi, diyenlere söylüyorum,
  Bakanlık Meclise göndermeden size ertelicez der mi? Bakanlık meclise göndermeden osgbye ertelicez der mi? Ya da koskoca bakan ya da Cumhurbaşkanlığı meclise göndermeden müfettişlere ertelicez der mi?
  Ya da aradığınız Alo 170 meclisten önce size mi ertelicez dicek. Arkadaşlar biraz sakin düşünün sakin hareket edin. Sosyal medya ve mail üzerinden baskıya devam edip bekleyin.

   
  Seda Tınaz, tuğçe uğurlu ve ALTAY23 bu yazıya teşekkür etti.
 15. nesrin pul

  nesrin pul TÜİSAG Üyesi

  Ben Cumhurbaşkanlığına fax geçtim, onun iki cümlesine bakıyo,keşke baksa   
  ALTAY23, Ziya Bark ve Öncü Bakır bu yazıya teşekkür etti.
 16. isaret

  isaret TÜİSAG Üyesi

  Sikinti burada işte , bakanlık bunyesinde bir şey yapan yok... İstemiyor adamlar.. ama bu kadar insanın vebalı var, durumu var... Yani buradaki adamlar bir düşünür. Bunlar bizim personelimiz bir soralım yetkililere meclise soralim der... Ya bunun için bir toplanir, tartışır. Karar verir, olmadı oldu der... Ama Facebook da görüyorum yorumlari düşmanca.. sendika kurulmuş. Sendika kendi üyelerini düşünmüyor. Bu insanlar için hiç bir şey yapılmadı. Kimseden bir ümit yok... İnşallah şu vekillerden biri dile getirir. Teklif sunar. Olursa ancak böyle olur... Meclise böyle bir şey gitse geri dönmez...
  Ama işte kim sunacak bu teklifi. Bakanımıza o kadar yazan oldu. Ne dedi acaba, ne düşünüyor.... Bilinmiyor... Bu da daha çok can sıkıyor..

   
  ALTAY23 ve AGY bu yazıya teşekkür etti.
 17. AGY

  AGY TÜİSAG Üyesi

  Rica ederim, evet sadece bir bilgi alıp paylaştım ve bende yazdıklarınıza katılıyor, sizin gibi düşünüyorum.

   
  Öncü Bakır bu yazıya teşekkür etti.
 18. AGY

  AGY TÜİSAG Üyesi

  Bencede hocam. İşi yapacak adres meclis fakat şu ortam ve seçim gündeminde kim sunacak? Mesele bu.

   
 19. suatt_19

  suatt_19 TÜİSAG Üyesi

  Yorumcunun birininde 6 ay olmuş mezun olalı, 6 ay sonra işsiz kalcam demiş. İstiyorki o b olana kadar ertelensin kanun. Tamam çok iyi bakanlık yok ama bu işlerin cırkı çıkmasın diye ertelenmesin istiyorum. Not: ertelense işime gelir. Bu bakanlığa biri el atmalı sektörüde piyasayıda bitirdi. İş güvenliği yaptığını sanan OSGB ve uzmanlar doldu piyasa.

   
  Kghct bu yazıya teşekkür etti.
 20. senerji

  senerji TÜİSAG Üyesi

  geçen sene b uzmanlar için de aynısı olmuştu 15 gün beklediler hatta herkes yetkililere sordu onlar asla uzamayacak falan dediler ama ayın 15 inde uzattılar bence oyle olacaktır

   
Yüklüyor...

Sayfayı PaylaşYandex.Metrica