Tartışma : 2019 Yılında C Sınıfı İş Güvenliği Uzmanlarının Tehlikeli Firmalara Bakamaması

elifelifelif

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (C)
Merhaba arkadaşlar,
Erteleme olur ya da olmaz bilinmez. Ancak 2017 yılındaki erteleme 18 Ocak tarihinde resmi gazetede yayımlandı.
Yani, ne olacağı belli olmaz diye düşünüyorum.

6770 Türkiye Cumhuriyeti Emekli Sandığı Kanunu ile Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun

(1) 18/1/2017 tarihli ve 6770 sayılı Kanunun 35 inci maddesiyle, bu fıkrada yer alan “1/1/2017” ibaresi “1/1/2019” şeklinde ve “1/1/2018” ibaresi “1/1/2020” şeklinde değiştirilmiştir.

18 ocakta değil, linkte de görüldüğü gibi yayım tarihi 27 ocak.

isaret

Çalışkan Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (C)
Eğitim tarihlerini de yine düzenlememişler bir ümit onu bekliyorduk...yine 3 ay öncesinden eğitim zorunluluğu var... nasıl bir bakanlık bu, her şeyleri zorlama... 3 yıl fiili çalışma bu eğitimin önce başlaması yüzünden 4 yıl oluyor...Eğitim Kurumlarının Program Giriş Tarihi En Geç 14 Şubat 2019 Saat 23:59. 15 şubatta dolan adamın neredeyse 1 yılı gidiyor... benim 2 mart da doluyor, yine işi kurtarırız derken, mayıs sınavına giremiyorum... çok mu zor sınav başvuru tarihini al... eğitim bu istediği zaman girsin adam... Bunu bile düzelmiyorlar... Bir yılı 365 almaya devam ediyorlar...sgk 360 diyor,ama hala 365 1095 gün.. O 15 gün bile ne kadar değerli... Bu sistemden bir şey olmaz... çalışanın faydasına hiç bir çalışma yok...

murat isg

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
İş Veren
Arkadaşlar uzama olacaksa siyasilerin baskısı ile olacaktır. Sinan Bey de benim duyum aldığım yerden bilgi almış sanırım.Şuan düşmeler olmadı bilinçli olarak bekleniyor.*Her aldığımız bilgiyi açıkça yazamıyoruz.
Millet vekillerine ulaşmaya çalışabilirsiniz.Şuana kadar bir kaç milletvekili konuyla ilgili girişimde bulunmuş , bu da yeterli olmuyor ne yazık ki

elifelifelif

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (C)
Arkadaşlar uzama olacaksa siyasilerin baskısı ile olacaktır. Sinan Bey de benim duyum aldığım yerden bilgi almış sanırım.Şuan düşmeler olmadı bilinçli olarak bekleniyor.*Her aldığımız bilgiyi açıkça yazamıyoruz.
Millet vekillerine ulaşmaya çalışabilirsiniz.Şuana kadar bir kaç milletvekili konuyla ilgili girişimde bulunmuş , bu da yeterli olmuyor ne yazık ki
Bilinçli olarak bekleniyor demişsiniz ne anlamda? Neden bekleniyor? Bir süre sonra düşecek mi yani? Herkes her aldığı bilgiyi yazıyor sizde yazın çorba olduk nasılsa :)

qb 1903

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Belirtilmedi
Meslek
Uzman (B)
Eğitim tarihlerini de yine düzenlememişler bir ümit onu bekliyorduk...yine 3 ay öncesinden eğitim zorunluluğu var... nasıl bir bakanlık bu, her şeyleri zorlama... 3 yıl fiili çalışma bu eğitimin önce başlaması yüzünden 4 yıl oluyor...Eğitim Kurumlarının Program Giriş Tarihi En Geç 14 Şubat 2019 Saat 23:59. 15 şubatta dolan adamın neredeyse 1 yılı gidiyor... benim 2 mart da doluyor, yine işi kurtarırız derken, mayıs sınavına giremiyorum... çok mu zor sınav başvuru tarihini al... eğitim bu istediği zaman girsin adam... Bunu bile düzelmiyorlar... Bir yılı 365 almaya devam ediyorlar...sgk 360 diyor,ama hala 365 1095 gün.. O 15 gün bile ne kadar değerli... Bu sistemden bir şey olmaz... çalışanın faydasına hiç bir çalışma yok...
Sonuna kadar katılıyorum süre bittiği an sınav hakkı doğmalı kursa istediği zaman gidilebilmeli..

Yaseminisg

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (C)
Hala bir gelişme yok ne yazık ki..

Seda Tınaz

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (B)
Bence televizyon kanallarının whatsapp ihbar hatlarına yazalım. Gün içerisinde gelişen çok saçma durumları bile alıp haber yapabiliyorlarsa böyle bir ciddi konuyu da görmezden gelemezler heralde :düşünceli:

kaizen

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (C)
Olumsuz şeyler yazmayın diyorsunuz da grupdaki herkes gerçeklerde ortada ! Dün itibariyle bağlı bulunduğum OSGB tehlikeli sınıf atamalarından ( C sınıflarını leri bekletiyordu ben dahil ay sonuna kadar ) ceza puanı yedi ve bugün itibariye ihbar süremiz başlatıldı.

Gerçekleride mi yazmayalım..

Moderatör tarafında düzenlendi:

eda gül

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (C)
şahsen benim artık gelişme bekleme umudum bile kalmadı arkadaşlarım çıkarılmaya başladı işten bu ay sonuna kadar beni de çıkartırlar işsizler kervanına bir çok c sınıfı uzmanda katılıyor artık.

Yaseminisg

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (C)
Olumsuz şeyler yazmayın diyorsunuz da grupdaki herkes gerçeklerde ortada ! Dün itibariyle bağlı bulunduğum OSGB tehlikeli sınıf atamalarından ( C sınıflarını leri bekletiyordu ben dahil ay sonuna kadar ) ceza puanı yedi ve bugün itibariye ihbar süremiz başlatıldı.

Bakanlıktan müfettiş mi geldi? hangi şehirdesiniz?

Erkan FINDIKLI

Paylaşımcı Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (B)

Raporun sadece ilgili maddesini paylaşmanız mümkün müdür? OSGB sorumlu müdürü olarak görev yapıyorum, biz de henüz düşürmedik C sınıfı arkadaşların atamalarını.

kaizen

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (C)
Raporun sadece ilgili maddesini paylaşmanız mümkün müdür? OSGB sorumlu müdürü olarak görev yapıyorum, biz de henüz düşürmedik C sınıfı arkadaşların atamalarını.
OSGB sorumlusu ben değilim, bize denen dün denetim yapıldı ve ceza puanı eklendiği. Raporu bizimle paylaşmadılar

Damla Temizsoy

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (C)

Şimdi bu mu oldu?? Pazartesi günü atamaların düşeceğini de siz söylemiştiniz. Ama atamalar hala devam ediyor.
Ne olacaksa olsun artık. Atamalar düşmedikçe hep bir umut vardır... Vize yaptırmayanlar anında nasıl sistemden düşürülüp firmaları siliniyorsa, elbet isg katibin bunu da yapabilme gücü vardır. Birşey söylüyorsanız dayanaklı, ispatlı söyleyin y**KESİLDİ**

Amacım tartışmak değil fakat olumsuz yazanlara tahammülüm kalmadı.

Gül Bahar

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Belirtilmedi
Meslek
Uzman (B)
olumlu yahut da olumsuz herşeye hazırlıklı olmak lazım. Kaynağı olmayan bilgileri de paylaşmamak lazım. Herkes kendini düşünüyor, bencil olurken kırıcı da oluyorsunuz . Belirsizlik yüzünden sinirlerinize hakim olamayıp tartışma ortamı oluşturuyorsunuz. Herkesin hakkında hayırlısı olsun.
sevgilerimle :)

ALTAY23

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (C)
Arkadaslar merhaba.az önce bakanlık özel kaleminden aradılar. 3 hafta gönderdiğim dilekceyi Bakan hanımin gördüğünü ve ozel kaleme ilgilenin cuma günü toplantida haber verin dedigini aktardilar...aradilar tam olarak ne istiyorsunuz dediler.bende anlattim konuyu. Not aldilar. Özetle ne olmasini istiyorsunuz dediler..6331 in gecici 4. Maddesindeki 1.1.2019 tarihinin revize edilmesini uzatilmasini istiyorum dedim.insaallah bu sefer biseyler olur

Öncü Bakır

Çalışkan Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (B)

İsg katipte sözleşme düşmediği sürece kimse ceza yazmaz.Bunu bakanlıkta biliyor, müfettişler de biliyor.Eğer üyelik tarihiniz perşembe günü olmasa ve gerçek isminizle yazmış olsanız inandırıcı olurdu ama çok inandırıcı değil.Ayrıca ceza puanlarına baktım çalışılan işletmedeki çalışan sayısını düşük göstermek daha ağır bir kusur ve neredeyse bütün osgb ler yapıyor.Müfettişlerin de ona takılmayıp bu duruma takılması komik olur.Bir gün sözleşmeler silinirse ya da en azından bir duyuru yapılırsa o zaman çalışmaya devam eden kişiler cezalandırılabilir ancak ben şu şartlar altında ceza gerektiren bir durum öngörmüyorum.Keşke OSGB lerin tek kusuru bu olsa.(bodroyu düşük gösterme,belge kiralama vb..tabi ki hepsi için geçerli değil''sözüm anlamsız fiyatlarla piyasayı bozan bu hileleri yapan OSGB ler için'')

Ediz U.

Paylaşımcı Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Belirtilmedi
Meslek
Uzman (A)
İSG Katip'te atamalar düşmüyor ama , bu iş gözden düşüyor... İlerki zamanlarda piyasanın çoğunun A sınıfı olduğu durumlarda olacak... O zaman A sınıfı uzmanların aldığı paralar kaça düşecek bakmak lazım... Bu piyasa eninde sonunda düşecek... Bindik bi alamete , gidiyoruz kıyamete...

ngh

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman Adayı (C)
OSGB sorumlusu ben değilim, bize denen dün denetim yapıldı ve ceza puanı eklendiği. Raporu bizimle paylaşmadılar
C sınıfı uzman sözleşmelerini sistemden düşürmeyen firmalar ceza puanı mi yiyecek bu durumda

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.