Tartışma : 2019 Yılında C Sınıfı İş Güvenliği Uzmanlarının Tehlikeli Firmalara Bakamaması

isaret

Çalışkan Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (C)
Katılıyorum bence şu anda kesin cevap veremedikleri için sistemden düşürmüyorlar.Yoksa e devlet gibi bir uygulama var 100 yıl öncesinden soy ağacına bakabiliyorlar iki saatte sözleşmeler düşerdi.Ayrıca düşürülecek olsaydı 2019 ocak gelmeden alt yapı hazırlanırdı.Hatta iki satır duyuru yayınlanır herkes sözleşmesini düşürsün denilirdi. Bence de çabalara devam etmeliyiz arkadaşlar...Ben de henüz tam karar verilmediğini düşünenlerdenim...

şöyle yüzlerce kişi bir yüklense, bakanlık vekiller ne oluyor bu nedir, bunlar kim durum nedir dese, bir şeyler olacak ama, ses çıkmıyor... twiterdan vekilleri, komisyonu etiketleyelim dedik amaçok az kişi... Bakın, her yerde emeklilikte yaşa takılanlar EYT var, tüm sosyal medya da, mecliste sürekli görüşülüyor,basın konuşuyor, çünkü talep var, her yerde dile getiren insanlar...görmezden gelinmiyor... yani az destek olun, twitterden etiketleyin, mail atın... ne olacak anlamıyorum ki! Hayırlısı artık her şeyin, çok yoruldu herkes...

Erkan FINDIKLI

Paylaşımcı Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (B)
Arkadaşlar C sınıfı uzmanların tehlikeli sınıftaki firmalardan düşürülmesiyle ilgili yazının, şu an bakanın önünde imza beklediğine dair ciddi bir duyum aldık. Bu ülkede her şey son dakikada değişebilir tabi ama şu an durum bu şekilde.

• Like
Tepkiler: fsm

nesrin pul

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (C)
Arkadaşlar C sınıfı uzmanların tehlikeli sınıftaki firmalardan düşürülmesiyle ilgili yazının, şu an bakanın önünde imza beklediğine dair ciddi bir duyum aldık. Bu ülkede her şey son dakikada değişebilir tabi ama şu an durum bu şekilde.
Nasıl yani sistemden düşürülmek mi?

İsmail alp-proses

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
Sakıncası yoksa nereden duyum aldınız?

Ziya Bark

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (C)
pardon da duyumu kim iletiyor size duyum alabilecek durumda iseniz biraz üstüne düşelim de ters tepsin

ALTAY23

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (C)
Aldiginiz duyumu paylastiginiz icin tes. ederiz. Ama ortada saçma bir durum var ..cunku bahsi gecen konu icin 27. 01.2017 de yayımlanan kanunda o gunku calisma bakanının imzasi var.. 01.01.2019 tarihinde sonlanacagini belirtiyor zaten.. belirttiğiniz sozlesmeleri n dusurulmesi icin yeniden bakanin imzasina gerek yok. Bence bilgi kirliligidir..

Ziya Bark

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (C)
tekrardan merhabalar arkadaşlar bu akşam yetiştiremediğimiz için yarın söz hakkı verilir ise milletvekilimize bizim konumuzu konuşacaklar. Meslek ile ilgili bilgileri ve nelerin olması gerektiğinin bilgisini verdik. Burada gündemde değil iken çabalıyorduk hala çabalıyorum. Arkadaşlarım işten çıkartıldı daha da hırslandım sıra bana gelince de devam edicem belki hiç kimse umursamıyor olabilir ama ben umursuyorum çünkü bu iş benim mesleğim. CHP Bursa Milletvekili Yüksek beye notumuz iletildi.Meclis tv de izleyebilicez , malesef süre sıkıntımız olucak ama önemli olan vurgulanacak.

Uyuyan sendikalar artık uyansın ve üstüne düşeni yapsın.

Birleşirsek kazanırız,bölünürsek kaybederiz.

Öncü Bakır

Çalışkan Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (B)
tekrardan merhabalar arkadaşlar bu akşam yetiştiremediğimiz için yarın söz hakkı verilir ise milletvekilimize bizim konumuzu konuşacaklar. Meslek ile ilgili bilgileri ve nelerin olması gerektiğinin bilgisini verdik. Burada gündemde değil iken çabalıyorduk hala çabalıyorum. Arkadaşlarım işten çıkartıldı daha da hırslandım sıra bana gelince de devam edicem belki hiç kimse umursamıyor olabilir ama ben umursuyorum çünkü bu iş benim mesleğim. CHP Bursa Milletvekili Yüksek beye notumuz iletildi.Meclis tv de izleyebilicez , malesef süre sıkıntımız olucak ama önemli olan vurgulanacak.

tesekkur ederiz çabalarınız için sendika demissiniz de sendika mi var,nerede.sendika sanırım c sınıflarını temsil etmiyor bu konuda hic bir çabası yok.sizin yada bizlerin gösterdiği çabanın yarısını gösterse bu sorun çözülmüştü.onlar anket isleriyle uğraşıyorlar...ciddi konular agir geliyor..

Umit Akkuş

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (C)
Imzalayacaktı ama kalemin mürekkebi bitmiş. O yüzden durum buralara geldi.

ALTAY23

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (C)
tesekkur ederiz çabalarınız için sendika demissiniz de sendika mi var,nerede.sendika sanırım c sınıflarını temsil etmiyor bu konuda hic bir çabası yok.sizin yada bizlerin gösterdiği çabanın yarısını gösterse bu sorun çözülmüştü.onlar anket isleriyle uğraşıyorlar...ciddi konular agir geliyor..
dogru tespit...sendika su an gölge etmesin baska ihsan istemez. Gecen ay, sure uzatılmalı diye bi cikislari oldu once..belli yerlerden ve B sınıflarından tepki görünce aninda u dönüşü yaptilar.. sure uzatilmasi yerine olmayacagini bildikleri halde 2020 temmuz surecinin one alinmasindan yana görüş belirteceklerini yazmislardi facebook hesaplarinda.. ne adamlar yaa.. sendika kimi kandırdığını zannediyor bu laf ebeliğiyle ...

Funda simsek kaya

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (C)
Benim artik umudum kalmadi .Bugun itibariyle benimde isime son verildi ve isverenim duyumlar aldığını ve büyük ihtimalle uzamayacağını söyledi.Bende twitterdan yazdım,bir çok milletvekiline mail attım,cimere yazdım,imza kampamyası başlatan arkadaşların kampanyalarıni imzaladım ama sesimizi duyan hiç kimse yok üzgünüm ama artık kabul etmeliyiz sanki...

nesrin pul

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (C)

Uzatma olur mu :( umarım bu kez bize birileri yardımcı olur..

mukavemet

Üye
TÜİSAG Üyesi
8. Senem ilk alanlardanım eskiler bilir hep böyle oluyordu umutsuzluk su bu derken degisiyordu soylemiyorlar cunku islerine gelmiyor işverenden biraz müsade isteyin sadece 15 gün bir gün uyandığınızda rüzgar tersine dönecektir sizi şerefimle temin ederim hiç bir şüphem yok. Bakanlık yersen yapıyor yemeyin dilerse anında düşürürdü. Mücadeleye devam yazılanlar kayıt altında demişti mukavemet dersiniz.

mukavemet

Üye
TÜİSAG Üyesi
Bana 1 tane iş geldi görüştüm işverene bekleyin değişecek dedim almadım. Çünkü hiç şüphem yok kimsenin mutsuzlugundan mutlu olamam

Ziya Bark

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (C)
Milletvekilimiz mecliste konu üzerine bir metin ile değinecek..

Ve sonra kamuoyunu canlı tutmak bizim elimizde ama 10 kişi olarak nasıl canlı tutarız orası ayrı bir dava.. Sendika başkan seçemiyor daha.. bu forumu okumuyorlar galiba sadece facebookda 50-60 yaş kitlesine hitap ediyorlar ve onlarında C ler umrunda değil eğer olsaydı yahu bu ziya ne yapmaya çalışıyor diye bir mesaj atarlardı. Kişisel olarak milletvekillerine ulaşmak kolay iken sendika ulaşıp açıklama yaptıramıyorlarsa kapatsınlar büyük bir balon ve yakında patlıycaklar. Çabalamayanlar için üzülüyorum sadece sözüm bu kadar..

nedir hocam, iyi habere hasret kaldık..

Hasan ÖZTÜRK16

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman Adayı (C)
arkadaşım mesleki bilgi yok demişsin. Sanki C sınıfı uzman olup 220 saat ders ile profesyonel olunuyor. Tabi ki mesleki tecrübe önemli. yüksek lisans en azından 220 saat sürmüyor daha fazla sürüyor ve C sınıfına hazırlanırken aldığın 220 saatin üstüne yüksek lisasnsıda koyarsan tabi ki herhangi bir c sınıfı igudan daha değerli olunuyor. Çünkü yüksek lisans yapılmış olunuyor.
Tecrübeye göre işsizlik arasında bağlantı yapmak ta çok doğru değil. 2015 yılından buyana B sınıfıyım tecrübeliyim ancak şuan işsiz olmam tecrübesizlikle alakası yok. Yani herkesi aynı kefeye koymayın koymayın koymayın.
Kırıcı olmayın
Sözlerin nerelere gittiğini dikkat edin.
Hepimiz iş güvenliği uzmanıyız.
bak ben de yüksek lisans ile b sınıfı oldum. Neden yüksek lisans yaptım biliyor musun ötelenme olmasını beklemeyip daha erken B sınıfı olup sizin şuan çektikleriniz çekmemek için.
2 yıl boyunca hergün iş çıkışları saatlerce ders gördüm vize final çalıştım. Derslerden kalan bir çok arkadaşım oldu. Biz de emek verdik.

sözlerinize dikkat edin
saygılar
İSG Ön lisans mezunu olarak tecrübe ve bilgi konusunda karşılaştırmaya girmeyeceğim merak etmeyin.Sınıf yükseltme liyakata tabii tutulsaydı eğer sözünüze kesinlikle katılıyorum fakat özel sektör üniversite bas parayı al diplomayı mantığını bilgi olarak göstermeyin lütfen.Ayrıca yüksek lisans yapıp B sınıfı olmanız da ötelenme olmasından çok kolay ve maaşı iyi olduğu için olduğunda ; belki sizin için olmasa bile bir çok B sınıfı bu mantıkla yüksek lisans yaptı.
Tek isteğimiz sınıf yükselme işinin liyakata tabii tutulması ve tecrübenin de göz önüne alınmasıdır.
İşsizliğin tecrübe ile çok doğru bir bağlantısı var tabiki de.Tecrübeli personel ile tecrübesiz personelin aynı şartlarda savaşmadığı açıktır.
Umarım yakın zamanda gönlünüze göre bir iş bulursunuz.
saygılarımla

Öncü Bakır

Çalışkan Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (B)
Bana 1 tane iş geldi görüştüm işverene bekleyin değişecek dedim almadım. Çünkü hiç şüphem yok kimsenin mutsuzlugundan mutlu olamam
Uzatma olmasa dahi üst sınıflardan bazı kişilerin bu şekilde destek olması ya da içlerinden şu anki c sınıfının durumuna üzülmesi en azından insanlık ölmemiş dedirtiyor.Dün face de bir grupta adam cimere başvurmuş ve bunun görüntüsünü paylaşmış, yazıda cimer'e neden hala sözleşmeler düşmedi adamlar çalışmaya devam ediyor piyasa bozuluyor, haksız kazanç elde ediliyor gibi bir şeyler yazmış. Bir an insan olmaktan tiksindim görünce,uzatma olur olmaz hayat...mücadelerle geçecek düşe kalka, ama yeter ki insanlık bu kadar ayak altına düşmesin.Ben sizin baştan beri yazdıklarınızı ve ne kadar uzaması yönünde tavır aldığınızı görüyorum, size ve diğer bu durumdan kazanç sağlama hisseyle hareket etmeyen uzmanlara insanlık adına teşekkür ediyorum.

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.