Tartışma Yükselme Sınavı Hakkında

Konu, 'Güncel Tartışma Konuları' kısmında Hakan ERDOĞAN tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

 1. Hakan ERDOĞAN

  Hakan ERDOĞAN TÜİSAG Çalışma Birimi TÜİSAG Çalışma Birimi  C VEYA B SINIFI İŞ GÜVENLİĞİ UZMANLIĞI BELGESİNE SAHİP OLUP 23 ŞUBAT 2014 TARİHİNDE YAPILACAK sınav İÇİN BAŞVURU YAPACAKLARIN DİKKATİNE….


  1. 1-) Milli Eğitim Bakanlığı ile yapılan protokol gereği 23 Şubat 2014 tarihinde sadece prim ödeme gün sayısına göre iş güvenliği uzmanlığı sınıf yükseltme sınavı yapılacağından , mevcut belgesini B veya A sınıfı iş güvenliği uzmanlığı belgesine yükseltmek isteyenler müracaat edebilecektir.
  2. 2-) 21 Aralık 2013 tarihinde sınava girerek başarılı olanlar ile daha önceki dönemlerde yapılan sınavlarda başarılı olup belge almayan ve prim ödeme gün sayısına göre üst sınıf belge için 23 Şubat 2014 tarihinde yapılacak sınava girmek isteyenler, 20 Ocak 2014 Pazartesi günü saat 23.59’a kadar önceden hak ettiği belgenin bedeli olarak 413.- TL’yi Genel Müdürlüğümüze ait Ziraat Bankası kurumsal tahsilat programı aracılığı ile yatırmaları gerekmektedir.
  3. 3-) Bu durumda olup belirtilen tarihe kadar belge ücretini yatırmayanlar herhangi bir belge sahibi olarak görülmeyeceği için 23 Şubat 2014 tarihinde yapılacak prim ödeme gün sayısına göre belge yükseltme sınavına katılamayacaklardır.
  4. 4-) Belge ücretini yatırarak söz konusu sınava girebilecekler 22 Ocak 2014 gününden 27 Ocak 2014 günü mesai bitimine kadar İSG-KATİP http://isgkatip.csgb.gov.tr/Logout.aspx adresinden sınava girebilecekleri belge grubunu sorgulayabileceklerdir.
  5. 5-) Sorgulama esnasında gireceği belge yükseltme grubunun hatalı olduğunu düşünenler https://esgm.sgk.gov.tr/Esgm/ , https://www.turkiye.gov.tr/ adresleri ile SGK’dan alınmış prim ödeme gün sayılarını gösterir belgeleri dilekçe ekinde 27 Ocak 2014 mesai bitimine kadar Genel Müdürlüğümüz adresine göndermeleri ya da şahsen başvurmaları gerekmektedir. Süresi içerisinde dahi olsa kesinlikle faks, elektronik posta(mail) yolu ile yapılan müracaatlar ve 27 Ocak 2014 Pazartesi günü mesai bitiminden sonra Genel Müdürlüğümüz evrak bölümüne elden veya posta yoluyla yapılan başvurular dikkate alınmayacaktır.
  6. 6-) Devlet memuru olup adına emekli sandığına prim yatırılanlar kurumlarından veya emekli sandığından alacakları emekli olduğuna dair yazı veya çalıştıkları kurumdan alacakları hizmet süresini gösterir belge ile müracaat edeceklerdir.
  7. 7-) Sosyal Güvenlik Kurumu Kanununa göre özel sigorta şirketleri tarafından adlarına emeklilik primi yatırılanlar primi yatıran kurum ya da kuruluşlardan alacakları prim ödeme gün sayısını gösterir belge ile müracaat edeceklerdir.
  8. 8-) Prim ödeme gün sayısının hesabında sınav müracaat tarihi itibariyle Sosyal Güvenlik Kurumu tescil kaydında görülen prim ödemeleri dikkate alınacaktır. (Yurtdışı borçlanmaları, askerlik borçlanması, doğum borçlanması ile mükerrer prim ödemeleri gün sayılarında dikkate alınmayacaktır.)
  9. 9-) Prim ödeme gün sayısına göre 21 Aralık 2013 tarihinde sınava girip kazanamayanlar söz konusu tarihte girmiş oldukları belge grubunun sınavına girebileceklerinden ve doğrudan sınav listesinde yer alacaklarından dolayı herhangi bir işlem yapmalarına gerek bulunmamaktadır.
  10. 10-) 21 Aralık 2013 tarihinde yapılan sınav için başvuruda bulunup sınav listesine dahil edilen ancak sınava katılmayanlar, duyurunun 4, 5 ve 6 ıncı maddelerinde belirtilen hususlar doğrultusunda hareket edeceklerdir.  malum ilan..bakanlıkla yaptığım görüşmeye göre ilk defa C alan kişiler ücreti yatırdıktan- sonra daha sonra kendileri sınav prosüdürünü yayınlayacaklarmış- yeni yayınlayacakalrı ilan ve tarihlere göre dilekçe ve prim sayısını gösteren belge ile başvurabileceklermiş.


  bu madde "belge ücretini yatırarak söz konusu sınava girebilecekler 22 Ocak 2014 gününden 27 Ocak 2014 günü mesai bitimine kadar İSG-KATİP http://isgkatip.csgb.gov.tr/Logout.aspx adresinden sınava girebilecekleri belge grubunu sorgulayabileceklerdir. " daha önce belgesi olupta dilekçesini göndermiş ama sınava girmemişler içinmiş.benim gibi yeni girenler için ayrıca takvim açıklanacakmış.

  benim kafam karmakarışık oldu.ben parayı hemen yatırıp evraklarımı hazırlaycağım..hatta bu hafta yüzyüze görüşmeye bakanlığa gideceğim.


   
 2. fatihöztürk

  fatihöztürk TÜİSAG Üyesi

  ben şimdi 21 aralıktaki yükseltmede B yi aldım yani ocak 20 ye kadar parayı yatırırsam 2450 prim gün ile A ya başvurabilecekmiyim.

   
 3. MUHAMMET KARABULUT

  MUHAMMET KARABULUT TÜİSAG Üyesi

  Maalesef hayır prim gün sayınızın 3000 olması gerekir A için ama 1500 gün prim ile B' ye yükselme sınavına girebilirsiniz.

     

   
 4. fatihöztürk

  fatihöztürk TÜİSAG Üyesi

  Zaten 2450 ile B yi aldım 21 aralıkta benim istediğim şubatta A için yükseltmeye girebilmek.Bakanlık bir duyuru yazdı sadece tek sınıf yükseltmeye başvurabilirsiniz diye ancak kanunen benim nezdimde yönetmelik yada kanun önemli böyle bir duyuru ile sonuç çıkmaz ben 20 ocağa kadar parayı yatırıp şubat A için başvurucam eğer aksi bir cevap gelirse idare mahkemesinde gidebilirim.

   
 5. kral23

  kral23 TÜİSAG Üyesi

  arkadaşlar prim günü durumunu bildirir belgeyi hangi adrese gönderiyoruz

     

   
 6. Hakan ERDOĞAN

  Hakan ERDOĞAN TÜİSAG Çalışma Birimi TÜİSAG Çalışma Birimi

  bunun için ayrı bir takvim yayınlaayacakalrını söylediler 170 den

   
 7. MUHAMMET KARABULUT

  MUHAMMET KARABULUT TÜİSAG Üyesi

  Umarım girebilirsiniz.
   
 8. yenibirdost

  yenibirdost TÜİSAG Üyesi

  21 Aralıkta C sınıfı belge alanlar prim günleri ile ilgili belgeleri ne zaman gönderecek bu konuda bilgi alan olursa paylaşalım arkadaşlar.   
 9. Hakan ERDOĞAN

  Hakan ERDOĞAN TÜİSAG Çalışma Birimi TÜİSAG Çalışma Birimi

  bilgi kirliliği hat safhada bakanlık sayfasında 413 tl diyor millet 470.

  para yatırıldıktan sonra bakanlıktan sicil numarası mı alanacak nasıl bir yol izlenecek net bilgisi olan varmı?

     

   
 10. hasan holoğlu

  hasan holoğlu TÜİSAG Üyesi

  21 aralık sınavı C belgesini kazandım. Emekli sandığından emekliyim. 413 lira yatırdım. A belgesi sınavı için hizmet belgesini Ankara'ya posta veya elden mi göndereceğim, internet den kayıt imkanı yok mu.   
 11. serdal vural

  serdal vural TÜİSAG Üyesi

  e devlet üzerinden isg katip te sicil numarası yayınlanacakmış dilekçe örneği sigorta dökümü ve diploma fotokobisi ile bakanlığa gönderilecek   
 12. eda sancak

  eda sancak TÜİSAG Üyesi

  arkadaşlar benim de 2300 prim günüm var ve aralıkta Bsınıfı için yükseltme sınavına girdim.Şubatta Asınıfı için tekrar yükseltmeye girebilir miyim?Sonuçta aranan şart 1800 prim günü

   
 13. ecefe

  ecefe TÜİSAG Üyesi

   
 14. ecefe

  ecefe TÜİSAG Üyesi

  lütfen bana şimdiye kadar hazırladığınız soruların tamamını gönderir misiniz?

   
 15. rahmi şahin

  rahmi şahin TÜİSAG Üyesi

  selam, 2900 gün bağkur 190 gün ssk pirim günüm var. Aynı zaman dilimine düşse dahi hem bağkur hem ssk pirim günü toplamı alabiliyor muyuz acaba? bilgisi olan var mı?   
 16. ecefe

  ecefe TÜİSAG Üyesi

  erdoganeng,bana bu zamana bu zamana kadar hazırladığınız soruları ulaştırırsanız sevinirim.

   
 17. AYDIN YILMAZ

  AYDIN YILMAZ TÜİSAG Üyesi

  benim de sorum şu. e devlette toplam hızmet suresı var, prim ödeme gun sayısı dıye bısey yok, nerden bakıyosunuz pprım ödeme gun sayısına , yoksa aynı şey mi

   
 18. Hüseyin KORKMAZ

  Hüseyin KORKMAZ TÜİSAG Üyesi

  Yükseltme sınavı çıkardılar ama benim gibi yüksek lisansı bitirenlere sınav hakkı yok. ne diyim ben böyle sisteme böyle mantığa....

   
 19. OGUZ OK

  OGUZ OK TÜİSAG Üyesi

  Zaten 2450 ile B yi aldım 21 aralıkta benim istediğim şubatta A için yükseltmeye girebilmek.Bakanlık bir duyuru yazdı sadece tek sınıf yükseltmeye başvurabilirsiniz diye ancak kanunen benim nezdimde yönetmelik yada kanun önemli böyle bir duyuru ile sonuç çıkmaz ben 20 ocağa kadar parayı yatırıp şubat A için başvurucam eğer aksi bir cevap gelirse idare mahkemesinde gidebilirim.

  bende aynı durumdayım gelişme olursa paylaşırsanız sevinirim...

   
 20. güven genel

  güven genel TÜİSAG Üyesi

  bende aynı durumdayım

   
Yüklüyor...

Sayfayı PaylaşYandex.Metrica