Yıllık Faaliyet Raporu Nasıl Girilir?

Gizem Sunar

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (C)
Merhaba, faaliyet raporu girişi yapabilen var mı? Sistem hatası görüyorum ben hala, normal mi?
Evet, sistem daha açılmadı. Bununla ilgili duyuru da yayınladılar ama ne zaman açılacağı ile ilgili bilgi verilmedi.

snnbyhn

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (B)
sistem açılmış arkadaşlar az önce kontrol ettim.

Servet Doğan

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
İş Veren
Sistem açılmış e-devletten..

kemal kemalkemal

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (C)
Evet sistem açılmış ama maddelerin rapora giriş şekli değişmiş gibi. Ne UN numarası var ne adı var. Sadece sınıfını seçtiriyor ve o sınıfa ait tonajın girilmesini istiyor. Mesela sınıf 8' den 5 farklı kimyasal varsa toplam tonaj mı girilecek, yoksa ayrı ayrı mı?
Bilgisi olan arkadaşlar açıklama yapabilir mi?

snnbyhn

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (B)
Bilindiği üzere, Tehlikeli Madde Güvenlik Danışmanlığı Hakkında Tebliğ’in, tehlikeli madde güvenlik danışmanının (TMGD) görev ve yükümlülükleri başlıklı 23 üncü maddesinin 2 inci fıkrasının (c) bendi kapsamında, işletmelerde istihdam edilen TMGD’lerce bildirim zorunluluğu bulunan yıllık faaliyet raporları, www.türkiye.gov.tr adresi üzerinden elektronik ortamda Bakanlığımıza gönderilmesi gerekmektedir.

Yine bilindiği üzere, Tebliğ kapsamında kalan işletmelerce istihdam edilen veya hizmet alınan TMGD’lerin, bildirim zorunluluğu bulunan yıllık faaliyet raporu formatında değişikliğe gidilmiş olup, yeni yıllık faaliyet raporu yazılımının ilgili kurumun yoğun iş yükünden dolayı uzaması nedeni ile yıllık faaliyet rapor bildirimi tarihi ötelenmişti, bu bağlamda ilgili kurum tarafından yıllık faaliyet raporu yazılımı tamamlanmış ve 29/06/2018 tarihi itibarıyla e-devlet kapısı üzerinden yayımlanmaya başlanmıştır.

Buna göre;

1-Halen işletmelerde TMGD hizmeti veren TMGD’ler, 2017 yılına ait yıllık faaliyet raporlamalarını e-devlet kapısı üzerinden yapacaklardır.

2-2017 yılı için yıllık faaliyet raporu bildirimi, 29/06/2018 tarihi ile 29/09/2018 tarihleri arasında yapılacaktır.

3-Yıllık faaliyet raporu bildirimi, belge sahibi her bir işletme için ayrı ayrı yapılacaktır.

4-Yıllık faaliyet raporu e-devlet kapsısı üzerinden bildirimi yapıldıktan sonra, birer örnekleri işletmelerde ve TMGD’nin bağlı olduğu TMGDK’larda 3 yıl süre ile saklanacaktır.

İlgililere duyurulur.

snnbyhn

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (B)
bakanlık sitesinden yıllık faaliyet raporu ile ilgili duyuru yayınlanmıştır.

canan özgen

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (C)
Merhaba arkadaşlar,
Firma taşıma için dışardan destek alıyor faaliyet raporu konusunda da taşıma yok.Faaliyet raporu taşıma kısmına rakam girişi yapacak mıyım?

Burcu Bozdoğan

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
merhaba, yıllık faliyet raporu girmek istediğimde sistemde şu şekilde bir uyarıyla karşılaşıyorum:

Güvenlik Danışmanının TMFB sahibi bir firmayla geçerli anlaşması yoktur.

snaırım firmanın faaliyet belgesini tanımlamak gerekiyor ancak bunu nasıl yapacağımı bulamadım. bilen biri varsa yardım edebilir mi?

Gökhan BAHÇEBAŞI

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
merhaba, yıllık faliyet raporu girmek istediğimde sistemde şu şekilde bir uyarıyla karşılaşıyorum:

Güvenlik Danışmanının TMFB sahibi bir firmayla geçerli anlaşması yoktur.

snaırım firmanın faaliyet belgesini tanımlamak gerekiyor ancak bunu nasıl yapacağımı bulamadım. bilen biri varsa yardım edebilir mi?
http://www.ubak.gov.tr/BLSM_WIYS/TM...aber_arsiv/20180215_152514_64574_1_64896.docx
Bu linkteki işlemleri yapmanız gerekiyor. Kolay gelsin..

HİLAL ÇELİK1

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Merhaba arkadaşlar. Firmayla anlaşmam onaylı olduğu halde, faaliyet rapor işlemleri için (tmgd girişi) kısmına geldiğimde "Güvenlik Danışmanının TMFB sahibi bir firmayla geçerli anlaşması yoktur." uyarısını alıyorum. Aynı sorunu yaşayan var mı? UBAK a da ulaşamıyorum.

Gökhan BAHÇEBAŞI

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Merhaba arkadaşlar. Firmayla anlaşmam onaylı olduğu halde, faaliyet rapor işlemleri için (tmgd girişi) kısmına geldiğimde "Güvenlik Danışmanının TMFB sahibi bir firmayla geçerli anlaşması yoktur." uyarısını alıyorum. Aynı sorunu yaşayan var mı? UBAK a da ulaşamıyorum.
http://www.ubak.gov.tr/BLSM_WIYS/TM...aber_arsiv/20180215_152514_64574_1_64896.docx
Bu linkteki işlemleri yapmanız gerekiyor. Siz firma ile anlaşma yapmamışsınız henüz.

MUSTAFA CAN2

Üye
TÜİSAG Üyesi
2018'de TMFB almış firmalarda 2017'ye ait faaliyet raporu bildirmesi gerekiyor mu ?

Gökhan BAHÇEBAŞI

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
2018'de TMFB almış firmalarda 2017'ye ait faaliyet raporu bildirmesi gerekiyor mu ?
Bu konu hakkında yönetmelikte bir madde yok diye biliyorum . Ayrıca e devletten faaliyet raporu bildirimi sayfasına girdiğinizde yıl seçeneği çıkacaktır. Eğer orada 2017 yılı görünüyorsa bildirim yapmanız gerekiyordur diye düşünüyorum.
İyi çalışmalar..

snnbyhn

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (B)
2017 yılı için Tehlikeli Madde Faaliyet raporu sisteme 29.09.2018 tarihine kadar yüklenecek. Petrol istasyonlarına bireysel tmgd hizmeti verip e-devlet üzerinden faaliyet raporu giren arkadaş var mı? Yardımcı olursanız sevinirim.teşekkürler.

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.